O mnie

Witam cieplutko każdego, kto dotarł na mojego bloga!

Z mojego bloga dowiesz się wiele o pielęgnacji włosów. Jest to główie blog włosowy dla włosomaniaczek! :) Analizuję składy kosmetyków, zwracam uwagę jakie składniki są w nich dobre, a jakich powinno się unikać. Zajmuję się też tematyką ogólnie pojętego zdrowia, zdrowego stylu życia, odżywiania się, pielęgnacji "domowymi sposobami" i pielęgnacji zewnętrznej, czyli doboru kosmetyków do potrzeb skóry i włosów. Opisuję tylko produkty i sposoby, które sama zastosowałam na sobie. Każdy z nas jest inny, więc i pielęgnacja włosów czy dieta są kwestią bardzo indywidualną. To co pasuje mnie, u innej osoby może się całkowicie nie sprawdzić i na odwrót. Weź to pod uwagę, czytając ten blog.

Może powiem trochę o sobie. Nie jestem kosmetologiem, porzuciłam te studia po pierwszym roku... anatomia, chemia, biochemia to przedmioty zdecydowanie nie dla mnie :P Jednak interesuję się składami kosmetyków na potrzeby własne. Świadomą pielęgnację włosów zaczęłam mniej więcej we wrześniu 2012 roku. Po przeczytaniu kilku włosowych blogów stałam się włosomaniaczką pełną gębą :) Włosy są dla mnie bardzo ważne, gdyż uważam je za jeden z największych atrybutów każdej kobiety. Skończyłam licencjat z dziennikarstwa i magistra z zarządzania i doradztwa personalnego. Pisanie, praca twórcza to zdecydowanie moje mocne strony.


Kokoszka :)  fot. Gustaff Studio

Prywatnie jestem małym marzycielem, lubiącym zadumać się nad sensem istnienia :) Kocham zwierzęta, w szczególności ptaki. Mam to od dziecka, nie wiem dlaczego. Ptaki są wolne, niezależne, obserwują, medytują w czasie lotu, do tego są piękne i różnorodne. Może dlatego tak je podziwiam. Między innym stąd mój pseudonim Kokocha. Kiedyś się komuś zrymowało Gocha – Kokocha, mnie się spodobało i tak już zostało. Lubię fotografować, zwłaszcza zwierzęta. Najbardziej ptaki, co chyba nikogo już nie dziwi. W lipcu 2015 roku spełniło się moje największe ornitologiczne marzenie, czyli upolowanie aparatem mojej "imienniczki" Kokoszki Wodnej. ;) Zobacz: Kokoszka, czyli kurka wodna – moje marzenie ornitologiczne

Zapraszam również na mój FOTOBLOG o ptakach: PTASIARA.PL


Kokoszka wodna

Po za tym zajmuję się turystyką, uwielbiam spacery po górach i turystycznych szlakach. Jestem zakochana w moich rodzimych Górach Świętokrzyskich oraz w Bieszczadach. Kocham także południowe słońce i greckie klimaty. Zapraszam również na mojego bloga turystyczno-podróżniczego w serwisie Turysta Świętokrzyski.

Pozdrawiam Gorzkakokoszka :)

blogkokoszki.eu - czyli kobiecość mierzona miarą pięknych włosów...


Kokoszka, fot. Gustaff Studio

PODZIĘKOWANIA:

Najbardziej dziękuję mojemu chłopakowi Tomkowi za techniczne wsparcie. Bez niego blogkokoszki.eu nie istniałby :)
Bardzo dziękuję Gosi i Tomkowi z Gustaff Studio za wykonanie sesji zdjęciowej na bloga. Jestem Wam bardzo wdzięczna.

 

 

blogkokoszki.eu - włosowy blog włosomaniaczki dla włosomaniaczek