Vitis Vinifera Fruit Extract

ekstrakt z winorośli właściwej. Dzięki bogactwu substancji aktywnych ekstrakt charakteryzuje się działaniem przeciwutleniajacym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym oraz przeciwhistaminowym. Ekstrakt z winogron nasila wzrost włosów, ułatwia gojenie ran, charakteryzuje się także działaniem promieniochronnym. Ekstrakt z winorośli właściwej stabilizuje elastynę oraz kolagen. Działanie przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe. Proantocyjanidyny, występujące w skórkach i pestkach winogron, to silne przeciwutleniacze i inhibitory, peroksydacji lipidów. Ekstrakt z winogron jest zatem polecany do kosmetyków chroniących integralność skóry i włosów przed procesami utleniania. Działanie fotoochronne. Właściwość ta jest bezpośrednio związana z resweratrolem. Potwierdzono, że związek ten działa fotoochronnie, ponieważ komórki poddane jego działaniu lepiej wytrzymywały naświetlanie promieniami UVB. Działanie przeciwzapalne. Związki fenolowe winogrona hamują enzymy odpowiedzialne za produkcję wolnych rodników biorących udział w reakcjach zapalnych. Dodatkowo, proantocyjanidyny ograniczają aktywację hialuronidazy, czyli enzymu proteolitycznego atakującego różne tkanki podczas stanu zapalnego. Ochrona naczyń krwionośnych, pobudzanie wzrostu włosa.

Szampon oczyszczający Mila Professional

Dziś biorę pod lupę oczyszczający szampon Mila, który jest produktem profesjonalnym, dedykowanym do salonów fryzjerskich.

Na wstępie powiem, że szampon baaaardzo mocno oczyszcza i użyty w nieodpowiedni sposób może zaszkodzić.
Przed użyciem nim włosów, polecam dobrze je rozczesać oraz myć w delikatny, nieagresywny sposób, żeby ich potem nie poplątać.

Subscribe to RSS - Vitis Vinifera Fruit Extract