Ethanolamine

- etanoloamina. Pochodna amoniaku (łagodniejsza od amoniaku). Substancja stosowana w kosmetykach do utrzymywania stałego odczynu pH produktu.
Co mówi Wikipedia o etanoloamine?
"Etanoloamina (aminoetanol, kolamina, z gr. kólla – klej + amina) − organiczny związek chemiczny z grupy aminoalkoholi. Należy do grupy amin biogennych.Ma charakter zasadowy. Stosowana jest jako środek zmiękczający, emulgujący, do otrzymywania środków piorących oraz w przemyśle tworzyw sztucznych jako plastyfikator. Jest produktem rozpadu naturalnych fosfatydów. Otrzymywana jest z tlenku etylenu i amoniaku według schematu: C2H4O + NH3 → C2H7NO"

Żel koloryzujący ton w ton You Up Artego - odcień 3.7 ciemny czekoladowy brąz - Czyli delikatniejsze farbowanie włosów i piękny kolor w jednym

Pierwszy raz od ponad dwóch i pół roku zafarbowałam włosy chemicznie! W marcu 2014 przerzuciłam się na koloryzację henną i trzymałam się naturalnego farbowania cały czas. :) Tydzień temu postanowiłam powrócić do półpermanentnej farby, którą stosowałam niegdyś przez wiele, wiele lat.

Subscribe to RSS - Ethanolamine