RESORCINOL

- rezorycyna to substancja chemiczna, mająca zastosowanie zarówno w kosmetyce i jak i medycynie. Znana jest jako składnik rozjaśniający przebarwienia i udrażniający ujścia gruczołów łojowych. Ma działanie głównie antyseptyczne, przeciwbakteryjne, oraz  złuszczające. Roztwór na bazie rezorcyny, jest stosowany jako peeling do twarzy i ciała, a także wykorzystywany jako składnik płynu złuszczającego do cer trądzikowych - roztworu Jessnera. Preparaty z rezorcyną mają działanie ściągające i bakteriobójcze oraz regulują wydzielanie łoju, w mniejszych stężeniach zmiękczają, w większych- złuszczają. Rezorcynę możemy odnaleźć również w składzie preparatów do włosów, głównie w farbach do włosów, szamponach przeciwłupieżowych, oraz środkach wspomagających porost włosów. Ze względu na swoje działanie drażniące, rezorcyna stosowana jest w ograniczonych stężeniach. Maksymalne stężenie w preparatach kosmetycznych to 5%, w środkach do pielęgnacji włosów- 0,5%. Maksymalne stężenie złuszczające do stosowania w domu to 15%.

Żel koloryzujący ton w ton You Up Artego - odcień 3.7 ciemny czekoladowy brąz - Czyli delikatniejsze farbowanie włosów i piękny kolor w jednym

Pierwszy raz od ponad dwóch i pół roku zafarbowałam włosy chemicznie! W marcu 2014 przerzuciłam się na koloryzację henną i trzymałam się naturalnego farbowania cały czas. :) Tydzień temu postanowiłam powrócić do półpermanentnej farby, którą stosowałam niegdyś przez wiele, wiele lat.

Subscribe to RSS - RESORCINOL