Gdy zobaczyłam skład tego kremu, uznałam, że będzie to idealny kosmetyk dla mnie. Uwielbiam produkty Sylveco ze względu na naturalne składy, pełne roślinnych ekstraktów. Niestety na tym kremie trochę się zawiodłam. Dlaczego? Dowiecie się w dzisiejszym poście.
Opinia Kokoszki:
Mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków. Krem zawiera wiele składników, które hamują wydzielanie sebum, łagodzą podrażnienia, trądzik, przyśpieszają gojenie się ran. Dlatego stwierdziłam, że będzie to krem, który nawilży moją skórę i dodatkowo wspomoże walkę z wypryskami oraz błyszczeniem się.
Lekki krem Sylveco zawiera między innymi: betuinę z białej brzozy, która przyśpiesza gojenie ran, mydlnicę lekarską, która tonizuje i oczyszcza, masło shea o działaniu przeciwtrądzikowym czy kwas oleanolowy normalizujący wydzielanie łoju. Oraz wiele innych pozytywnych składników, które opisałam w dokładnej analizie na dole wpisu.
Lekki krem brzozowy Sylveco
Pomimo bogatego składu, moja cera nie polubiła się z lekkim kremem brzozowym. Na początku krem sprawdzał się bardzo dobrze, stosowałam go na dzień pod podkład. Skóra była nawilżona, nie błyszczała się, super efekt. Jednak po dłuższym czasie cera zaczęła się przetłuszczać jeszcze bardziej. Nawet na policzkach, gdzie mam skórę suchą (zaczęła wydzielać nadmiar sebum). Mam wrażenie, że krem zapychał mi pory.
Odstawiałam go na jakiś czas i wszystko wróciło do normy. Po trzech miesiącach zaczęłam używać kremu na noc, tylko na policzki, omijając strefę T, która jest tłusta. Na początku byłam zachwycona, ale po 2-3 tygodniach, skóra znów zaczęła wydzielać nadmiar sebum... Ten krem niestety nie nadaje się dla mnie, a szkoda... :(
Posiadaczki wysuszonych, odwodnionych cer powinny być z niego zadowolone. Myślę, że kremik sprawdzi się na bardzo przesuszonej, spierzchniętej, popękanej skórze.
Ze względu na naturalny skład, krem należy zużyć w przeciągu sześciu miesięcy od pierwszego otwarcia. Jest to zdecydowany plus, ponieważ potwierdza to fakt, że krem nie jest naszpikowany chemią. Z drugiej strony jest to tak wydajny kosmetyk, że mnie starczyłby chyba na rok regularnego użytkowania... Moim zdaniem nie da się go zużyć w pół roku.
Mój Sylveco ma już jakieś 5 miesięcy, więc mam zamiar zużyć go jako krem do rąk. :) Nie lubię marnowania kosmetyków. Zastanawiam się czy sprawdziłby się na włosach i chyba w taki sposób go przetestuję. :D Krem zawiera wiele olejów, które mają dobry wpływ pielęgnacyjny na włosy.
Lekki krem brzozowy Sylveco
Po za tym krem nie ma sztucznych związków zapachowych, dzięki czemu jest hypoalergiczny. Ma ładny, neutralny, ledwo wyczuwalny zapach i za to ogromny plus! Lekka konsystencja, higieniczne, wygodne opakowanie i niska cena to także zdecydowane zalety produktu. Zapłaciłam za niego 27 zł, a krem starcza na wieki. ;)
Przy okazji polecacie jakiś dobry, nawilżający krem na noc, o naturalnym składzie do cery mieszanej?
Opis producenta:
Ekstrakt z kory brzozy pobudza syntezę włókien sprężystych w naszej skórze, ksylitol natomiast utrzymuje w niej odpowiedni poziom stężenia kwasu hialuronowego, wiążącego wodę i pobudzającego wzrost nowych komórek. W lekkim kremie brzozowym to wyjątkowe połączenie składników o działaniu silnie nawilżającym i ujędrniającym sprawi, że skóra przesuszona, odwodniona, czy zmęczona odzyska miękkość i gładkość.
Hypoalergiczny lekki krem brzozowy jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery wymagającej regeneracji.
Zawiera ekstrakt z kory brzozy, który dzięki właściwości pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, zwiększa sprężystość skóry i skutecznie opóźnia procesy starzenia. W kremie zastosowano połączenie ekstraktu z aloesu oraz ksylitol
o działaniu wybitnie nawilżającym i zmiękczającym. Naturalne oleje roślinne i masło karite odbudowują warstwę wodno-lipidową i w połączeniu z alantoiną zapewniają skórze szybkie ukojenie. Dodatek witaminy E zabezpiecza ją przed negatywnym wpływem środowiska. Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, zawierający saponiny, ułatwia wnikanie składników aktywnych głębiej do skóry. Krem może być stosowany pod makijaż oraz na okolice przemęczonych oczu.
WSKAZANIA: do pielęgnacji skóry odwodnionej, przesuszonej, zmęczonej, narażonej na działanie czynników szkodliwych (słońce, dym tytoniowy).
Aqua
Aqua - woda.
Vitis Vinifera Seed Oil
Vitis Vinifera Seed Oil - olej z pestek winogron, najsilniejszy z antyutleniaczy, bogaty w wit.E, wzmacnia barierę ochronną skóry, nawilża, łagodzi podrażnienia. Otrzymywany jest z nasion winorośli właściwej. Posiada bardzo wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych (powyżej 90%), jest bogatym źródłem witaminy E, zwanej witaminą młodości. Olej ten jest całkowicie przyjmowany i wchłaniany przez skórę, nie pozostawia nieprzyjemnie tłustej powierzchni. Wykazuje działanie przeciwrodnikowe, hamuje procesy starzenia skóry, ma właściwości kojące i łagodzące, przyspiesza regenerację naskórka i rozświetla cerę. W uwagi na to, że jego skład przypomina strukturę lipidową skóry, wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. Wygładza i nabłyszcza włosy. Poleca się go szczególnie osobom, które mają problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum, bo olej z pestek winogron poprawia pracę gruczołów łojowych. Jest też naturalnym tonikiem przywracającym skórze właściwe pH, wygląd i strukturę. Pomaga w łagodzeniu i usuwaniu stanów zapalnych oraz wyprysków. Doskonale zamyka pory, odświeża i matowi skórę. Wyraźnie wygładza ją i wyrównuje koloryt.
Glycine Soja Oil
Glycine Soja Oil - olej z nasion soi, natłuszcza, nawilża, odżywia. Stanowi cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, ponadto zawiera dużą ilość flawonoidów, lecytyny, fitosteroli i witaminy E. Odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry, przywraca jej poziom właściwego nawilżenia, jest dobrze wchłaniany, wygładza i uelastycznia, zalecany jest do każdego rodzaju skóry, dzięki zawartości witaminy E posiada właściwości silnie antyutleniające,łagodzi stany zapalne skóry (AZS, łuszczyca, egzemy), przyspiesza gojenie podrażnień, reguluje nadmierne wydzielanie łoju oraz zmniejsza rozszerzone pory.
Xylitol
Xylitol - ksylitol, czyli cukier brzozowy. Naturalny prebiotyk, czyli składnik, który stymuluje wzrost naturalnej mikroflory bakteryjnej, występującej w organizmie człowieka. Prebiotyki działają wybiórczo, selektywnie stymulują wzrost i namnażanie się naturalnych bakterii, natomiast hamują wzrost bakterii patogennych. Utrzymują równowagę naturalnej flory bakteryjnej, pomagają w zachowaniu ładnego wyglądu skóry.
sorbitan stearate
sorbitan stearate - emulgator, umożliwia powstanie emulsji, poprzez łączenia fazy wodnej z tłuszczową. Substancja ta stosowana jest również w żywności.
Sucrose Cocoate
Sorbitan Stearate and Sucrose Cocoate - Naturalny emulgator z oleju kokosowego, bardzo dobrze tolerowany przez skórę, ma również zastosowanie w produkcji żywności.
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit - masło shea (karite/olej z masłosza), olej roślinny pozyskiwany z nasion afrykańskiego drzewa z Vitellaria paradoxa (drzewo karite, shea). Nawilża, natłuszcza, odżywia włosy. Chroni przed promieniowaniem UV i fotostarzeniem. Na skórze ma działanie zmiękczające, kojące i przeciwzmarszczkowe.
Glyceryl Stearate
Glyceryl Stearate - emolient tłusty, stosowany w stanie czystym może powodować zaskórniki. Tworzy film na skórze/włosach, zapobiegając odparowywaniu wody (pośrednie działanie nawilżające). Zmiękcza, wygładza kondycjonuje.
argania spinosa kernel oil
argania spinosa kernel oil - olej arganowy, ogólnie uznany za najbardziej pielęgnacyny olej na świecie, rewitalizuje, wygładza, opóżnia procesy starzenia, pomaga przy trądziku. Jest źródłem witaminy E i kwasów omega-6, odżywia i regeneruje suche włosy.
Simmondsia Chinensis Seed Oil
Simmondsia Chinensis Seed Oil - olej jojoba, odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę i włosy. Reguluje produkcję sebum, działa łagodząco na stany zapalne skóry. Stosowany przy wypryskach skórnych.
Stearic Acid
Kwas stearynowy - organiczny związek chemiczny, należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Pełni funkcję emulgatora i stabilizatora emulsji. Dodatkowo stosuje się go w preparatach myjących jako tzw. substancję renatłuszczającą, która odbudowuje barierę lipidową i częściowo hamuje proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka.
Cetearyl Alkohol
Cetearyl Alkohol - emolient, wygładzacz i zmiękczacz.
Benzyl Alkohol
Benzyl Alkohol - alkohol benzylowy, rozpuszczalnik, konserwant, reguluje lepkość kosmetyku. Chroni kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, np. gdy wkładamy do niego palce. Imituje zapach jaśminu, potencjalny alergen.
Betulin
Betulina pozyskiwana z kory brzozy, zapobiega powstawaniu cellulitis, silniej niż witamina C pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze, chroni przed wolnymi rodnikami i czynnikami rakotwórczymi oraz przyśpieszającymi starzenie skóry. Betulina posiada właściwości przeciwzapalne, reguluje gospodarkę lipidową i wodną skóry. Jest naturalnym antyoksydantem i regulatorem wydzielania łoju. Niszczy bakterie, wirusy, grzyby. Poprawia ukrwienie skóry, reguluje koloryt.
tocopheryl acetate
tocopheryl acetate - witamina E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.
aloe barbadensis leaf extract
aloe barbadensis leaf extract - ekstrakt z liści aloesu, nawilża, stosowany przy łupieżu. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, usuwa wypryski nie pozostawiając blizn, działa również delikatnie rozjaśniająco na skórę.
Allantoin
Allantoin - alantoina, działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, stymuluje proces gojenia ran, nawilża.
xanthan gum
xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.
Dehydroacetic Acid
Dehydroacetic Acid - kwas dehydrooctowy, identyczny z naturalnym konserwant, dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne.
Saponaria Officinalis Root Extract
Saponaria Officinalis Root Extract - Mydlnica lekarska, zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
Lupeol
Lupeol - naturalny kwas salicylowy, występujący w wielu owocach i roślinach (m.in. oliwki, mango, truskawki, winogrona, aloes). Badania naukowe pokazują, że związek ten zwalcza ludzkie i zwierzęce komórki rakowe. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwmiażdżycowe i przeciwzapalne. Lupeol stymuluje biosyntezę kolagenu i zapewnia dobrą jakość kolagenu, a także pobudza namnażanie fibroblastów, poprawiając tym samym jędrność i elastyczność skóry.
Oleanolic Acid
Oleanolic Acid - kwas oleanolowy, redukuje, normalizuje wydzielnie łoju. Kontroluje produkcje sebum, redukuje łojotok, poprawia wygląd skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Betulinic Acid
Kwas betulinowy - Najczęściej jest on otrzymywany z betuliny pozyskiwanej z kory brzozowej (Betula alba). Badania aktywności kwasu betulinowego wykazały, że działa on selektywnie na komórki czerniaka ludzkiego (melanoma), przy równoczesnym braku wpływu na zdrowe komórki. Późniejsze badania wykazały, że jest on również skuteczny w leczeniu nowotworów neuroektodermalnych (neuroblastoma, glioblastoma, medulloblastoma) oraz innych nowotworach złośliwych – m.in. głowy, szyi, okrężnicy, płuca, prostaty, nerki, jajnika, białaczkach i raku wątrobowokomórkowym. Wykorzystywany w terapii trądziku pospolitego, różowatego, sterydowego, polekowego, kosmetycznego czy trądzików zawodowych. Kwas betulinowy jest wykorzystywany do leczenia łuszczycy psoriasis jako środek przeciwzapalny oraz w leczeniu przewlekłych wyprysków. Stosowany po terapii na trądzikowej.
Komentarze
Wysłane przez bedusa w 11.10.2014 Adres
powiem Ci, że bardzo bardzo
powiem Ci, że bardzo bardzo obszerna i dokładna recenzja :) i właśnie za to lubię Twojego bloga :) skuszę się na spróbowanie tego kremu chociaż też mam mieszaną cerę :) pozdrawiam serdecznie :)
Mam nadzieję, że u Ciebie się
Mam nadzieję, że u Ciebie się sprawdzi. Czytałam opinie dziewczyn o mieszanej cerze i u nich krem sie sprawdzał. Może ja jestem jakaś dziwna ;)
Dodaj komentarz