Capitavit to ziołowa wcierka, nazwana przez producenta balsamem pielęgnacyjnym do włosów. Nie wiem kto wymyślił, aby etanolowy roztwór nazwać „balsamem”, ale dobrze, nie czepiajmy się słów, skupmy się na działaniu wcierki.
Opinia Kokoszki:
Była to jedna z pierwszych, jak nie pierwsza wcierka jaką w ogóle używałam w życiu. Jako raczkująca włosomaniczka przetrzepywałam internet w poszukiwaniu czegoś co przyśpiesza porost i trafiłam na ten produkt. Kupiłam go w swojej ulubionej małej zielarni. Moje włosy rosły po tej wcierce jak na drożdżach, dlatego postanowiłam do niej powrócić, w ramach akcji Zapuszczamy włosy na lato.
Teraz stosuję wcierkę ponad trzy tygodnie, co dwa dni na noc i ponownie widzę efekty w postaci szybszego przyrostu. Włosy rosną bardzo szybko, grzywka wpada mi już do oczu. Dobrze, że jutro idę do fryzjera. :)
Capitavit
Muszę uprzedzić, że wcierka jest bardzo mocna i nie sprawdzi się u każdego. Wiele osób, zwłaszcza tych które mają wrażliwe skalpy, może podrażnić i przesuszyć skórę głowy. Na pierwszym miejscu w składzie jest etanol, potem woda, a następnie isporopyl alkohol. Dwa mocno wysuszające alkohole. Dlatego dziwi mnie, że producent nazwał ten kosmetyk balsamem. Nie wiem jak Wam, ale mnie słowo „balsam” kojarzy się zupełnie z czymś innym. W opisie kosmetyku znajdziemy także informację, że Capitavit zmniejszy skłonność do łamania i rozszczepiania włosów. Taki opis sugeruje konsumentowi, że może stosować kosmetyk na całą długość włosów... Co myślę, przyniosłoby fatalne skutki. Siano na głowie gwarantowane :)
Capitavit - opis producenta i skład |
Capitavit - opis producenta |
Dzięki dużej ilości alkoholu, inne składniki lepiej się wchłaniają w skórę głowy. W Capitavicie znajdziemy nagietka lekarskiego, tatarak zwyczajny, pokrzywę, korzeń łopianu, skrzyp polny i szyszki chmielu. Zioła te pobudzają krążenie, pobudzając włosy do wzrostu, zapobiegają wypadaniu, działają antybakteryjnie i przeciwłojotokowo.
Pomimo drażniącego alkoholu, działanie Capitavitu jest u mnie zdumiewające. Ja mam odporną skórę głowy, więc mnie Capitavit krzywdy nie zrobił i nie robi. Za to włosy naprawdę bardzo szybko rosną i to jest główną zaletą tej wcierki. Ostatnio nie mam problemów z wypadaniem, więc nie wiem czy działa w tej kwestii.
Minusem jest niewygodna, szklana butelka, jak po syropie. Najlepiej przelać wcierkę to wygodniejszej butelki umożliwiającej wygodną aplikację. Ja nakładam Capitavit strzykawką bez igły. Taką metodą udaje mi się nie wylewać produktu na same włosy, tylko skórę głowy. Co dwa dni wcieram 5 ml produktu, przed noc mycia włosów. Tym sposobem wcierka starczy mi na 20 użyć - 40 dni. Capitavit bardzo intensywnie pachnie ziołami i alkoholem, mnie to nie przeszkadza. Jednak jak ktoś nie lubi mocno ziołowych zapachów to może być nieprzyjemnie zaskoczony ;) Butelka Capitavitu 100 ml kosztuje 8-9 zł.
Opis producenta:
Balsam pielęgnacyjny do włosów zwiększa odporność skóry i włosów na czynniki szkodliwe, zmniejsza wypadanie włosów, nadaje in połysk i elastyczność, odżywia i wzmacnia, przeciwdziała podrażnieniom skóry.
Może być stosowany do każdego rodzaju włosów, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się przy włosach przetłuszczających się i skłonnych do powstawania łupieżu. Balsam polecany jest do pielęgnacji włosów osłabionych zabiegami fryzjerskimi - łatwo łamiących się, rozszczepiających, włosy stają się puszyste i łatwe do układania, nie zmieniają koloru.
Ethanol
Ethanol - etanol/alkohol etylowy, może wysuszać, podrażniać skórę i włosy. Etanol w przeciwieństwie do innych alkoholi zawartych w kosmetykach takich jak Alcohol Denat., nie jest skażony substancjami chemicznymi. Przyśpiesza wnikanie innych substancji w głąb skóry i pełni rolę konserwantu. Przydatny we wcierkach, natomiast w innych kosmetykach jest niebezpieczny ze względu na możliwość przesuszenia i podrażnień.
Aqua
Aqua - woda.
Isopropyl Alcohol
Isopropyl Alcohol - substancja chemiczna, podobna do alkoholu etylowego, stosowana jako rozpuszczalnik i konserwant. Ułatwia penetrację składników w głąb skóry/włosów. Może wysuszać i podrażniać, podobnie jak zwykły alkohol. Ma mocniejsze działanie dezynfekujące niż alkohol, ale też jest bardziej od niego toksyczny. Jego negatywne działanie łagodzi się olejami i nawilżaczami. Jednak w dużym stężeniu przesusza włosy i skórę.
Calendula officinalis
Calendula officinalis - ekstrakt z nagietka lekarskiego, przyśpiesza zabliźnianie i gojenie ran, łagodzi podrażnienia, działa przeciwgrzybicznie, antybiotycznie, zawiera wit. A.
Acorus calamus
Acorus calamus - tatarak zwyczajny, działanie przeciwłojotokowe i przeciwłupieżowe. Pobudza krążenie, dzięki czemu przyśpiesza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu.
Urtica Dioica
Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica/ Urtica Dioica Extract) - wzmacnia włosy, przeciwdziała ich przetłuszczaniu i wypadaniu, zapobiega łupieżowi.
Arctium lappa
Arctium lappa - korzeń łopianu większego, ma działanie odżywiające, tonizujące, działa przeciwłojotokowo, pomaga przy wypadaniu włosów i walce z łysieniem. Zawiera witaminę C.
Equisetum arvense
Equisetum arvense - skrzyp polny, bogate źródło krzemu, który jest składnikiem budulcowym włosów i paznokci. Wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu.
Humulus lupulus
Humulus lupulus - wyciąg z szyszek chmielu, wzmacniają cebulki włosów, stosuje się je przy wypadaniu.
Linseed Acid (Vitamin F)
Linseed Acid (Vitamin F) - kwas tłuszczowy z siemienia lnianego (witamina F).
Komentarze
Wysłane przez Patrycja w 27.11.2014 Adres
Zakupiłam,dzięki Twemu
Zakupiłam,dzięki Twemu wpisowi , ale dopiero raz stosowałam po umyciu włosów :) mam nadzieje będą efekty tego balsamu ;)
Wysłane przez edyta w 22.02.2017 Adres
Kokoszko a czy polecasz
Kokoszko a czy polecasz używanie tego balsamu na całą długość włosów :D?
Nie!!!!!!!!!!! :) Ma dużą
Nie!!!!!!!!!!! :) Ma dużą zawartość alkoholu w składzie, nie nadaje się na długość, tylko i wyłącznie skórę głowy.
Dodaj komentarz