Od jakiegoś czasu mam małą manię na punkcie kosmetyków z witaminą C. To „niepozorna” witaminka kojarząca się głównie z przyjmowaniem jej w celu zwiększenia odporności organizmu w okresie przeziębień. :) Jednak ma także super zastosowanie w kosmetyce i uważam, że każda kobieta zbliżająca się do trzydziestki i powyżej tego wieku powinna się zainteresować witaminą C i zacząć ją stosować w postaci jakiegoś kosmetyku :)
Mówiąc krótko witamina C jest antyoksydantem, który zwalcza wolne rodniki będące przyczyną szybszego starzenia się komórek. Dlatego jeżeli chcemy na dłużej zachować młodo wyglądającą skórę to ważne jest stosowanie antyoksydantów, np. właśnie witaminy C. :)
Pobudza ona także syntezę kolagenu w skórze! Po za tym rozjaśnia przebarwienia różnego rodzaju; potrądzikowe, starcze czy spowodowane słońcem oraz chroni skórę przed promieniami UV, wzmacnia działanie kremów z filtrem.
Przejdźmy jednak konkretnie do recenzji serum z witaminą C Liqpharm.
Opinia Kokoszki:
Posiadam serum w wersji Light do cery tłustej i mieszanej, jest jeszcze Rich do cery suchej.
W serum Liqpharm zakochałam się od razu! Już po pierwszym zastosowaniu skóra stała się bardzo jędrna i gładka, ale to działanie krótkotrwałe, zaraz po użyciu. Ważniejsze jest to, które pozostało na dłużej. Czyli rozjaśnienie przebarwień po syfkach, ogólna poprawa wyglądu skóry, wyrównanie kolorytu i jego poprawa. Skóra wygląda po prostu lepiej. Jest dobrze nawilżona, bardziej jędrna, gładka i ma ładniejszy odcień. Prawie same plusy…
...prawie ponieważ, pomimo tego, że używam serum light to bardzo tłuści ono moją skórę. Mam cerę mieszaną; standardowo tłustą w strefie T i normalną w kierunku do suchej na policzkach. Nie ma opcji, żebym stosowała serum na dzień, bo nawet po niewielkiej ilości, twarz świeci się po nim jak po jakimś oleju. Wbrew opiniom niektórych blogerek i internautek moim zdaniem serum kompletnie nie nadje się z tego powodu pod makijaż… Przynajmniej u mnie.
Dlatego serum stosuję tylko i wyłącznie na noc. Zauważyłam jednak, że nawet gdy rano myłam normalnie twarz to skóra czasami i tak błyszczała się bardziej niż zwykle… :/ Gdyby nie to, oceniłam serum Liqpharm na szóstkę z plusem, tak to mogę mu dać „tylko” mocną piątkę. :)
Serum Liqpharm
Działanie serum oceniam naprawdę wysoko, ponieważ mam porównanie z innym kosmetykiem tego typu, używałam kiedyś serum Orientana z witaminą C i białą morwą. Myślałam, że ono jest dobre, ale po zużyciu dwóch butelek Orientany, nie miałam takich efektów jak po miesiącu stosowania Liqpharm!
A buteleczka Liqpharm starczyła mi na jakieś cztery miesiące codziennego, regularnego stosowania!! Jest to super wydajność zwłaszcza, że mówimy o 30 ml pojemności. :)
Tutaj znajduję kolejny mały minus, ponieważ serum powinno się zużyć w przeciągu trzech miesięcy od otwarcia, co jest moim zdaniem niemożliwe. :) Chyba, że stosowałabym je dwa razy dziennie w mega dużej ilości. Witamina C ma to do siebie, że szybko się rozkłada i stosowanie serum po terminie przestaje mieć sens, bo nie będzie spełniało swojej antyoksydacyjnej funkcji.
Po za tym serum jest zamknięte w ciemnej butelce z ciemnego szkła, które chroni kosmetyk przed działaniem światła. Ma typową dla tego typu produktów, higieniczną pipetę do nabierania substancji.
Konsystencja jest lejąca, ma lekko żółty kolor i neutralny, przyjemny zapach. Trochę się lepi i wolno wchłania w skórę.
Dla zwolenników wspierania rodzimej gospodarki mam dobrą wiadomość – jest to produkt polskiego producenta! :)
Serum zakupimy przez internet lub w aptekach, niestety nie wszystkich. Ja musiałam się sporo naszukać. Na stronie producenta jest lista miejsc w których można je nabyć, ale dopiero w trzeciej aptece z listy je dostałam…
Serum kosztuje 60 zł.
Ponieważ Liqpharm skończyło mi się to od zaczynam stosowanie nowego serum z witaminą C o takim samym 15% stężeniu, ale poza tym zupełnie innym składzie. Nie wiem czy serum ACM będzie lepsze, ale jak na razie zauważyłam, że nie tłuści, więc to mała przewaga nad LIQ CC. :)
Serum z witaminą C Acm
Opis producenta:
Lekka postać serum LIQ CC wskazana jest dla cery normalnej i mieszanej. Do pielęgnacji na dzień i na noc dla skóry dojrzałej i młodej. Dzięki zastosowaniu niezjonizowanej, aktywnej formy kwasu L-askorbinowego, serum LIQ CC Light można stosować 365 dni w roku. Niskie pH gwarantuje przenikanie witaminy C do głębokich warstw skóry. Serum wskazane zarówno przed, jak i po ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
Witamina C (15% - 4800 mg) - aktywny kwas L-askorbinowy w formie niezjonizowanej zapewnia łatwość przenikania we wszystkie warstwy skóry pobudzając syntezę kolagenu, wyrównując koloryt i rozświetlając cerę. Redukuje szkodliwy wpływ promieniowania UV, pomagając chronić DNA komórek skóry.
Jedna pipeta na aplikację (twarz, szyja i dekolt). Wstrząsnąć przed użyciem.
Stosować rano i/lub wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Można stosować pod krem przez cały rok lub jako kurację 28-dniową.
Ze względu na niskie pH(3-3,4) dermokosmetyków z gamy LIQC Dermocosmetics należy zachować ostrożność przy aplikacji w okolicach oczu. Przedostanie się serum do spojówki oka może powodować przejściowe odczucie pieczenia. Zachowanie odległości powyżej 0,5 cm od spojówki jest wystarczające i jednocześnie pozwala osiągnąć efekty przeciwstarzeniowe serum LIQ CC. Doskonała baza pod makijaż.
Produkt przebadany dermatologicznie. Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach.
Bez substancji zapachowych i barwników. Do stosowania wyłącznie przez osoby dorosłe. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Zużyć w przeciągu 3 miesięcy od otwarcia. Przechowywać poniżej 25°C - dla zwiększenia trwałości przechowywać w lodówce.
LIQ CC Serum Light ze względu na zawartość kwasu L-askorbinowego, posiadają barwę od przezroczysto-biąłej (od 0 do 4. miesiąca od daty produkcji) do jasno-słomkowej (od ok 5. do 12. miesiąca od daty produkcji). Właściwości aktywnej witaminy C utrzymują się przez cały okres ważności kosmetyku (skrócony do 12 miesięcy). Produkty nie posiadają w składzie sztucznych barwników maskujących, dlatego mogą wykazywać subtelne zmiany w kolorze.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
Aqua (Water)
- woda.
L-Ascorbic Acid
- witamina C/kwas askorbinowy. Pobudzaja syntezę kolagenu, wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza przebarwienia i rozświetla cerę. Redukuje szkodliwy wpływ promieniowania UV, pomagając chronić DNA komórek skóry.
Antyoksydant, który spowalnia procesy egzogennego (zewnętrznego) starzenia się skóry, wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Substancja o wysoce efektywnym działaniu ze względu na fakt, iż jest prawie w całości regenerowana. Działanie przeciwrodnikowe (przeciwutleniające) w skórze obserwuje się przede wszystkim w układach wodnych i na granicy faz pomiędzy wodą i lipidami. Wykazuje działanie głównie na powierzchni skóry. Poprzez pośrednią stymulację podziałów komórkowych wykazuje umiarkowane działanie złuszczające. Wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia. Po przejściu przez naskórek stymuluje syntezę kolagenu i hamuje destrukcję włókien kolagenowych, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia. Wykazuje ochronny wpływ w stosunku do promieniowania UVA i UVB, ma również korzystny wpływ na skórę po opalaniu, zmniejsza powstały rumień. Działa także przeciwzapalnie. Znajduje zastosowanie w kosmetykach dla cer dojrzałych, preparatach redukujących przebarwienia oraz kosmetykach do opalania. Ze względu na dużą hydrofilowość, przenikanie wolnego kwasu askorbinowego przez warstwę rogową naskórka jest nieefektywne. Dlatego w preparatach kosmetycznych stosuje się kwas askorbinowy w formie lipofilowych pochodnych, które dobrze wnikają w naskórek (np. palmitynian askorbylu) lub zamyka się go w liposomach.
Sodium hyaluronate
- sól sodowa kwasu hialuronowego/Hialuronian sodu. Humektant. Kondycjonuje, nawilża, zmiękcza, wygładza włosy i skórę oraz zapobiega wyschnięciu kosmetyku. Substancja hydrofilowa tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę. W efekcie ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody i zapewnia odpowiednie nawilżenie.
tocopheryl acetate
tocopheryl acetate - witamina E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.
Magnesium Sulfate
- siarczan magnezu, stabilizator emulsji typu O/W (emulsja oleju w wodzie), środek konsystencjotwórczy. Nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i magnezu, pozyskiwany w bezpośredniej reakcji metalicznego magnezu z kwasem siarkowym, a także w reakcji tlenku lub wodorotlenku magnezu w kwasie siarkowym. To biała, gorzka w smaku, drobnokrystaliczna, dobrze rozpuszczalna w wodzie sól. W stanie bezwodnym wykazuje silne właściwości higroskopijne. W przyrodzie występuje jako minerał- kizeryt. Substancja o szerokim zastosowaniu, ponieważ bardzo dobrze działa na organizm wchłaniając się przez skórę, działa odtruwająco, oczyszczająco, wyciąga toksyny, obrzęki, zmęczenie, odmładza, relaksuje, dzięki zawartości siarki działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przeciwłojotokowo, przeciwpotnie, antygrzybicznie, łagodzi skutki ukąszenia owadów, oparzenia słoneczne, pomaga na bóle mięśni, stawów, bóle głowy, opuchnięte stopy, w walce z cellulitem. Może być stosowana przez osoby z zaburzeniami hormonów tarczycy w przeciwieństwie do chlorku magnezu. W kosmetykach dodaje się ją, jako środek zwiększający objętość produktu, kontrolujący lepkość, a także przeciwłupieżowy i dodający objętości włosom, ma również właściwości pochłaniające sebum, jednak w stanie czystym przynosi o wiele większe korzyści. Stosuje się ją w kąpielach, peelingach do ciała i twarzy, jako ścierniwo, a także w roztworach magnezowych z rozpylaczem i oliwkach do ciała w formie gotowego produktu lub uzyskanego samodzielnie w ramach suplementacji. Ponieważ działa przeciwpotnie, na jej bazie powstają skuteczne dezodoranty.
Polysorbate 20
Polysorbate 20 - substancja umożliwiająca wprowadzenie do kosmetyku substancji trudno rozpuszczalnych w wodzie. Substancja biodegradowalna.
Methylparaben
Methylparaben - konserwant.
Propylparaben
Propylparaben - konserwant.
Komentarze
Wysłane przez Kaśka w 06.07.2017 Adres
Również zawsze podczas
Również zawsze podczas kupowania kosmetyków sprawdzam dokładnie skład i czy znajduje się w nich witamina C .
Wysłane przez Anne Claire w 23.07.2017 Adres
Stosowałam kiedyś serum Flavo
Stosowałam kiedyś serum Flavo C, ale zrobiło na mnie średnie wrażenie. Mimo to nadal szukam dobrego serum z witaminą C i chyba skuszę się na serum Liqpharm w wersji do cery tłustej i mieszanej.
Jest na prawdę dobre! Tylko
Jest naprawdę dobre! Tylko to tłuszczenie skóry mi trochę przeszkadzało. :( Teraz używam już dłuższy czas to ACM i skóra jest po nim mega gładka, nie tłuści, skóra nie błyszczy się. Mega dobre pod makijaż, tylko cena dosyć wysoka... I tylko msc od otwarcia przydatności...
Dodaj komentarz