Zachęcona działaniem tymiankowego żelu Sylveco sięgnęłam po jego rumiankową wersję. Który z żeli bardziej przypadł mi do gustu, dowiecie się z dzisiejszego posta. :)
Opinia Kokoszki:
Zacznijmy od tego, że oba żele mają podobne składy, te same substancje myjące, nawilżacze itp. Z tą różnicą, że tymiankowy zawiera kwas jabłkowy, a rumiankowy kwas salicylowy. Łatwo się domyślić po nazwach, że żel tymiankowy ma w składzie ekstrakt oraz olejek tymiankowy, a żel rumiankowy zawiera rumiankowy olejek eteryczny.
Kwas jabłkowy należy do grupy kwasów AHA, a salicylowy do grupy BHA. Kwasy BHA są łagodniejsze w działaniu.
Żele mają podobne działanie, ale mimo to o wiele bardzie polubiłam się z wersją tymiankową, wydaje mi się, że nieco lepiej oczyszcza, odblokowuje pory i skóra na dłużej zachowuje świeżość bez błyszczenia się. Pomimo to żel rumiankowy świetnie oczyszcza buzię, zostawia ją bardzo miękką i gładką. W żaden sposób nie wysusza skóry. O ile w zapachu tymiankowego żelu byłam zakochana to rumianek mi nie odpowiada. Dla mojego nosa olejek rumiankowy po prostu śmierdzi. Choć po dłuższym czasie używania żelu przyzwyczaiłam się do rumiankowej woni i już mi tak bardzo nie przeszkadza.
Zobacz też: Tymiankowy żel do twarzy Sylveco
Żel rumiankowy Sylveco
Olejek rumiankowy działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Przyśpiesza gojenie się ran i wyprysków, zmniejsza zaczerwienienia i przebarwienia na skórze, wspomaga leczenie egzemy, pokrzywki i innych dolegliwości skórnych. Jest idealny do pielęgnacji cery problematycznej, trądzikowej.
Kwas salicylowy zmiękcza skórę, działa przeciwbakteryjnie i złuszczająco, rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i zapobiega powstawaniu pryszczy, zaskórników.
Żel rumiankowy Sylveco
Ogólnie lubię rumiankowy żel Sylveco, ale prawdziwą miłością darzę jego tymiankowego brata. ;)
Żeliku używam już drugi miesiąc, a kosmetyk jeszcze się nie skończył. Patrząc na wydajność cena około 17 zł za 150 ml buteleczkę jest jest korzystna. :)
Jestem ciekawa czy którejś z Was to jednak rumiankowy żel przypadł bardziej do gustu niż tymiankowy? O ile w ogóle żele Sylveco sprawdziły się na Waszych buźkach? :)
Opis producenta:
Rumianek lekarski już w starożytności był znany ze swoich właściwości przeciwzaplanych, antybakteryjnych i anty-alergicznych. Za jego łagodzące działanie odpowiadają azuleny - związki, nadające olejkowi rumiankowemu intensywny niebieskozielony kolor. Dzisiaj wykorzystujemy ten składnik w pielęgnacji skóry trądzikowej, zanieczyszczonej i podrażnionej.
Hypoalergiczny, głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym (2%) o aktywnym działaniu antybakteryjnym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odblokowuje pory i reguluje procesy odnowy komórek naskórka. Żel został wzbogacony olejkiem z rumianku lekarskiego, który posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i łagodzące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, miękką, zdrową skórę.
Aqua
Aqua - woda.
Lauryl Glucoside
Lauryl Glucoside - glukozyt laurowy - łagodna substancja myjąca/detergent. Pochodna kwasu glutaminowego i kwasów tłuszczowych (z oleju kokosowego), łagodny i bioderadowalny. Lekko kondyconuje włosy.
glycerin
glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
Salicylic acid
Salicylic acid - kwas salicylowy, właściwości bakteriostatyczne, grzybobójcze, antybakteryjne. W pielęgnacji włosów ma działanie osłaniające, zmiękczające, przeciwzapalne. Kwas salicylowy to kwas beta-hydroksylowy (BHA), posiada właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i lekko ściągające. Dzięki zdolności wnikania w głąb mieszków włosowych pomaga likwidować zaskórniki, odblokowuje pory skóry, zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum i jest pomocny w stanach zapalnych. Poprawia strukturę i koloryt skóry, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia oraz zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe. Kwas salicylowy działa łagodniej niż kwasy AHA, a jego działanie jest długotrwałe.
Panthenol
Panthenol - wit.B5/pantenol, łagodzi, nawilża. Dobry do ukojenia skóry po opalaniu.
Sodium Bicarbonate
Wodorowęglan sodu - czyli kwaśny węglan sodu (soda oczyszczona). Jest to biały, krystaliczny proszek, spełnia głównie funkcje pomocnicze w kosmetyku, tj. reguluje pH, zmiękcza wodę i zwiększa rozpuszczalność innych związków. Jako substancja aktywna wykazuje korzystne działanie przecwizapalne, oczyszczające i zmniejszające wydzielanie sebum w przypadku cery trądzikowej i przetłuszczającej się.
Sodium Benzoate
Sodium Benzoate - benzoesan sodu, konserwant.Sodium benzoate - benzoesan sodu, delikatny konserwant, dopuszczony przez organizacje certyfikujące do stosowania w kosmetykach naturalnych. Benzoesan sodu jest stosowany w kwaśnym pH (2-5.5) i jest odporny na działanie promieni UV. Jest bezpiecznym konserwantem, nie drażni skóry ani błon śluzowych.
Chamomilla Recutita Flower Oil
- olejek eteryczny pozyskiwany z kwiatostanu rumianku pospolitego. Charakteryzuje się ciemnoniebieskim zabarwieniem. Zawiera takie substancje czynne jak chamazulen, α-bisabolol, mircen, spiroeter. Substancje te warunkują działania terapeutyczne olejku. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe polegające na hamowaniu wyzwalania endogennej histaminy, pobudzaniu czynności układu siateczkowo-śródbłonkowego oraz fagocytarnej aktywności leukocytów. Jest pomocny w przypadku zranień, owrzodzeń, żylaków, odleżyn, wyprysków, podrażnień błon śluzowych, posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzyicze, działa na skórę oczyszczająco, pielęgnuje skórę wrażliwą, czerwoną i spękaną, bardzo pomocny przy alergii, egzemie, pokrzywkach, suchej skórze, łuszczącej się i swędzącej lub gdy pojawiają się zaczerwienienia albo plamy. Wcierany we włosy hamuje odczyny autoimmunologiczne w obrębie cebulek, powstrzymując wypadanie włosów.
Komentarze
Wysłane przez Klaudia She-wolf w 25.01.2015 Adres
Stosowałam ten tymiankowy i
Stosowałam ten tymiankowy i bardzo go lubiłam ;) rumiankowy chyba nie nada się dla mojej cery ;)
Nie wiem jaką masz cerę, ale
Nie wiem jaką masz cerę, ale tymianek zdecydowanie wymiata. ;)
Wysłane przez Marigo w 21.03.2015 Adres
Muszę któregoś spróbować,
Muszę któregoś spróbować, chyba zacznę od tymiankowego :)
Wysłane przez Emilia w 24.01.2018 Adres
Widze bardzo wiele
Widze bardzo wiele pozytywnych opinii na temat tych produktow.
Jedyne co mnie wlasnie zastanawialo to ph tych produktow, bo na opakowaniu nie ma informacji czy ph jest naturalne.
Dodaj komentarz