W tej małej 75 gramowej kosteczce zamknięte są drogocenne hinduskie skarby :) Zioła i oleje, które problematyczna skóra głowy może pokochać. Ja co do tego mydełka mam mieszane uczucia, ale...
Zrobiło się dosyć głośno o tym mydełku we włosowej blogosferze. Gdyby nie to, że całkiem przypadkiem natknęłam się na to mydło w mojej ulubionej zielarni, to pewnie nie zamawiałabym go specjalnie przez internet. Do tego niska cena – 7,50 zł zachęciła mnie do zakupu.
Opinia Kokoszki:
Po jakiś dwóch miesiącach użytkowania mydełka, dopiero dziś zrobiłam analizę jego składu. Pierwsze dwa składniki są pochodnymi oleju palmowego, co szczerze mówiąc nastawiło mnie negatywnie do tego produktu :( Jeżeli komuś nie jest znany problem pozyskiwania oleju palmowego to odsyłam do artykułu: Pozyskiwanie oleju palmowego okupione śmiercią
Nie wiem po prostu czy składniki pozyskiwane z oleju palmowego w tym mydełku pochodzą z legalnych źródeł i czy mają certyfikat... Jeżeli nie to więcej nie kupię tego mydła. O problemie związanym z pozyskiwaniem oleju palmowego dowiedziałam się później, po kupieniu mydełka ;/
Mydełko odżywcze Sesa do włosów
Skład mydła jest bardzo bogaty, zwiera mnóstwo ziół i olei, które mogą pomóc w różnych chorobach skóry głowy np. łupieżu. Mydełko może się przyczynić do zmniejszenia wypadania i szybszego przyrostu włosów. Producent zaleca stosowanie mydła raz w tygodniu. Należy zmoczyć włosy, umyć skalp mydłem i po godzinie umyć włosy szamponem.
Ja nie trzymałam piany z tego mydła, aż tak długo. Mydełko najczęściej stosuję po całonocnym olejowaniu i w takiej roli sprawdza się najlepiej. Zwłaszcza, gdy nakładam olej na skórę głowy, ponieważ mydełko dobrze go domywa.
Wygląda to tak. Wieczorem przed snem nakładam olej na włosy i skalp. Rano moczę całe włosy, skórę głowy myję mydełkiem Sesa, a na resztę włosów nakładam odżywkę lub maskę, aby zemulgować olej. Po 15 minutach spłukuję wszystko i myję włosy dwukrotnie delikatnym szamponem.
Używając mydełka mam gwarancję, że dokładnie domyję olej ze skalpu. Włosy po mydełku dłużej zachowują świeżość. Szampon niesamowicie się pieni. Mydło oprócz ziół i olei zawiera detergenty, zarówno te delikatne jak i jeden mocny - SLS (dosyć daleko w składzie). Mydło nie wysusza ani nie obciąża moich skłonnych do przetłuszczania włosów.
Ciężko mi sprecyzować czy mydełko działa na łupież i inne problemy ze skórą głowy, ponieważ takich problemów nie mam. Nie jest to produkt bez którego nie wyobrażam sobie życia :) Traktuję go jako uatrakcyjnienie pielęgnacji włosów. Wierze, że te wszystkie cudowne zioła w jakiś sposób oddziałują pozytywnie na moją skórę głowy. Chociaż nie wiem czy trzymanie tak krótko tych składników, ma jakiekolwiek znaczenie tak naprawdę... :)
Mydełko odżywcze Sesa do włosów
Mydełko Sesa na pewno nie zastąpi szamponu, ponieważ bez zmycia mydła szamponem, na włosach zostaje taki lekko, tępy, mydlany osad. Pomimo to mydło bardzo dobrze się pieni, dzięki czemu aplikacja jest wygodna.
Mydełko ma dosyć miły, kadzidlany zapach. Dla niektórych osób może być zbyt duszący, mnie się podoba. Mydełko Sesa jest kosmicznie wydajne, mam wrażenie, że go nie ubywa. Stosowane raz w tygodniu powinno starczyć na długie miesiące. Używam je raz w tygodniu, zdarza się, że raz na dwa tygodnie. Mydełko przechowuję w zamykanej mydelniczce.
Ktoś stosował to mydełko? Jakie wrażenia?
Opis producenta:
Bogate w naturalne wyciągi z ziół oraz sześć cennych olejków, mydełko Sesa usuwa problemy takie jak łupież, wypadanie włosów, swędzenie skóry głowy. Jest wspaniałym sposobem na odżywienie włosów i przywrócenie im witalności.
Polecane do stosowania raz w tygodniu. Zwilż mydełko, wytwórz dużo piany i wmasuj ją w skórę głowy i włosy. Pozostaw na około godzinę lub dwie a następnie spłucz dokładnie. W zależności od rodzaju włosów, po zastosowaniu może być potrzebne umycie delikatnym szamponem.
Mydełko Sesa jest doskonałym uzupełnieniem kuracji Olejkiem Sesa.
Sodium Palmate
Sodium Palmate - palmitynian sodu/kwas palmitynowy, otrzymuje się go poprzez reakcję oleju palmowego z wodorotlenkiem sodu. Tworzy warstwę okluzyjną na włosach i skórze, zapobiegając tym samym nadmiernemu odparowywaniu wody. Nadaje połysk, zmiękcza, wygładza, odżywia i kondycjonuje. Może się przyczyniać do powstawania zaskórników na skórze. Pełni rolę emulgatora, który umożliwia powstanie emulsji, czyli połączenia fazy olejowej z wodną.
Sodium Palm Kernelate
Sodium Palm Kernelate - naturalne sole pochodzące z oleju z nasion palmowych, stosowane do środków myjących, mydeł. Sprawia, że produkt ma gładszą i bardziej smarowną konsystencję.
Coconut Oil
Coconut Oil - olej z kokosa, bogaty w witaminę E, dobroczynne kwasy tłuszczowe, minerały, wygłasza uelastycznia włosy. Ma stałą konsystencję, którą trzeba lekko podgrzać przed użyciem.
Olie oil
Olie oil - oliwa z oliwek, ożywia i nawilża.
Karanj oil
Karanj oil - w języku hinduskim nazywany olejem karanj w innych krajach olej ten kryje się pod innymi nazwami: pongamia, honge, kanuga oraz pungai. Pochodzi z nasion drzewa Millettia pinnata. W medycynie ludowej do leczenia chorób skóry i choroby wątroby.
Neem oil
Neem oil - olej z miodli indyjskiej, działa przeciwłupieżowo, zapobiega wypadaniu włosów oraz przedwczesnemu siwieniu. Ponadto ma działanie antysceptyczne, tonizujące i przeciwgrzybicze. Stosowana przy leczeniu wyprysków i chorób skórnych.
Almond oil
Almond oil - olej migdałowy, nawilża i natłuszcza włosy, zawiera wit. A, B1, B2, B6, D, E. Daje połysk i miękkość włosom.
Leen seed oil
Leen seed oil - olej lniany/olej z nasion lnu, mocno nawilża, wygładza, nadaje połysk, zmiękcza włosy.
Glycerine
Glycerine - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć.
Salt
Salt - sól, w dużych ilościach oraz stosowana zbyt często może przesuszać skórę i włosy. Używana w umiarze, poprawia krążenie, oczyszcza z toksyn, stosowana przy alergiach, łuszczycy i rozstępach. Może powodować zmniejszenie przetłuszczania się skóry.
Cocomonoethanolamide
Cocomonoethanolamide - inaczej Cocamide MEA (Monoetanoloamid kwasów tłuszczowych z oleju kokosowego). Substancja myjąca. Ma działanie renatłuszczające, czyli odbudowuje warstwę lipidową, która ściera się z włosów i skóry podczas mycia. Pełni rolę emulgatora, który umożliwia powstanie emulsji, czyli połączenia fazy olejowej z wodną. Poprawia jakość piany.
Cocodiethanolamide
Cocodiethanolamide - inaczej Cocamide DEA - substancja myjąca - renatłuszczająca, czyli taka, która odbudowuje barierę lipidową. Podczas mycia następuje usunięcie potrzebnych dla skóry substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające w preparatach myjących.
Titanium Dioxide
Titanium Dioxide - dwutlenek tytanu/ditlenek tytanu, mineralny filtr UV i jednocześnie naturalny biały pigment, stosowany w kosmetykach naturalnych.
Talc
Talc - talk, ułatwia poślizg, dzięki czemu zabezpiecza skórę przed podrażnieniem. Absorbuje wilgoć, matuje, zmniejsza tłustość kosmetyku. Ma działanie przeciwzbrylające, dzięki czemu nadaje się do produkcji pudrów i mydeł.
SLS
SLS - Sodium Lauryl Sulfate, mocna substancja myjąca. Jeden z najsilniejszych detergentów stosowanych w kosmetykach do mycia ciała, włosów i twarzy. Może podrażniać i przesuszać wrażliwą skórę.
Sodium Lauroyl Sarcosinate
Sodium Lauroyl Sarcosinate - działanie pianotwórcze, łagodzi działanie SLS.
Xylityglucoside
Xylityglucoside - naturalny składnik pochodzący z cukrów zawartych w pszenicy nawilża i ochrania skórę. Jego naturalne związki cukrowe pomagają stymulować produkcję kwasu hialuronowego w skórze, co daje nawilżenie, elastyczność i wygładzenie skóry.
Preseratives
Preseratives - konserwanty.
Perfumes
Perfumes - zapach.
Colour (CI 12740 & 61656)
Colour (CI 12740 & 61656) - barwniki.
Water
Water - woda.
Brahmi
Brahmi - to zioło stosowane na wypadanie włosów i wszelkie problemy skórne. Ma dobry wpływ na układ nerwowy.
Harde
Harde - inaczej harad, hindi, terminalia chebula, migdałecznik chebułowiec, haritaki lub abhaya. Łagodzi stany zapalne skóry, odżywia.
Amla
Amla - indyjski agrest, odżywia włosy i skórę głowy oraz zapobiega przedwczesnemu siwieniu.
Aritha
Aritha - inaczej reetha/ritha, działa oczyszczająco na włosy, może lekko je usztywnić i unieść. Znana jest na całym świecie jako popularne indyjskie orzechy piorące lub inaczej trzylistne jagody piorące. Zawiera saponiny, które są bardzo dobrym substytutem mydła i dlatego stosowana jest w produkcji wysokiej jakości szamponów, detergentów.
Bhringraj
Bhringraj - Eclipta Alba, z rośliny tej pozyskuje się ciemny, czarny barwnik. Przyśpiesza przyrost włosów, odżywia je i hamuje wypadanie.
Shikakai
Shikakai - ekstrakt z orzechów Shikaki. Ma działanie przeciwłupieżowe, wzmacnia cebulki włosowe i włosy, nadając im połysku, pobudza do wzrostu. Oczyszcza włosy, nie naruszając warstwy lipidowej włosów. Jest stosowany jako środek myjący przez indyjskie kobiety.
Bili Phal
Bili Phal - ciężko było mi znaleźć informacje na temat tego składnika. Najprawdopodobniej jest to Kleiszcze smakowite (Aegle marmelos).
Jatamansi
Jatamansi - szpikanard, zioło stosowane jako środek przeciwgrzybiczy lub lek na wysypki i alergie. Olejek z szpikanardu łagodzi objawy stresu, niepokój i napięcie nerwowe, uspokaja i wspomaga leczenie bezsenności.
Nagarmoth
Nagarmoth - inaczej cypriol, pozyskiwany dla zapachu do perfum męskich i unisex.
Komentarze
Wysłane przez She-wolf w 27.05.2014 Adres
O, jeśli jest
O, jeśli jest przeciwłupieżowe, to mogłabym je spróbować :) Bardzo lubię wszelakie włosowe indyjskie kosmetyki :)
Ja nigdy w życiu łupieżu nie
Ja nigdy w życiu łupieżu nie miałam, więc ciężko mi się wypowiadać w tej kwestii co działa co nie... Jednak analizując skład, jest duża szansa, że może pomóc na łupież.
Wysłane przez wenus-lifestyle w 29.05.2014 Adres
Nie miałam, chociaż przyznam
Nie miałam, chociaż przyznam że trochę mnie kusi, no ale te pochodne oleju palmowego w składzie ;/ Sama nie wiem - jeszcze się zastanowię ;)
Wysłałam do nich maila z
Wysłałam do nich maila z zapytaniem o certyfikat dla mydła. Odpowiedzieli, że mydełko nie jest certyfikowane. Osobiście więcej go nie kupię.
Dodaj komentarz