Z przykrością stwierdzam, że odżywka Tea Tree Special jest najgorsza ze wszystkich produktów jakie miałam okazję testować z firmy Paul Mitchell. Dziwi mnie to trochę ponieważ ma wiele takich samych składników co maska peelingująca Tea Tree Hair and Scalp Treatment, która sprawdza się świetnie. Teoretycznie odżywka powinna być nawet lepsza, ponieważ peeling ma parfum już na siódmym miejscu w składzie co oznacza, że reszty składników jest stosunkowo niewiele… Natomiast odżywka ma parfum praktycznie na samym końcu, więc wszystkich dobroczynnych substancji jest więcej w produkcie, np. olejek z drzewa herbacianego, ekstrakt z kwiatów, liści i trzonu hawajskiego białego imbiru, algi, aloes, rozmaryn, rumian rzymski czy ekstrakt z liści jojoby.
Opinia Kokoszki:
Nie mogę powiedzieć, że odżywka Tea Tree Special jest zła, ale nie do końca spełnia moje oczekiwania. Chodzi mi dokładnie o to, że czasem sprawdza się dobrze, a są dni kiedy włosy są po niej ciężkie do rozczesania, szybciej się przetłuszczają, a końcówki puszą…
Jednak, odkryłam chyba sekret stosowania tej odżywki! :) Zazwyczaj jak jakiś kosmetyk się u mnie sprawdza to stosuję go do olejowania włosów/emulgowania oleju. Ku mojemu zaskoczeniu w takiej roli Tea Tree Special zawiodła kompletnie… Pomyślałam, że nie ma już dla tego produktu ratunku. :)
Postanowiłam użyć odżywki wraz z mocno oczyszczającym szamponem Paul Mitchel Lemon Sage na bazie SLSu i SLESu. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Odżywka dobrze działa nie wraz z olejem, nie wtedy kiedy włosy są już po kilku dniach oblepione silikonowym serum i innymi kosmetykami tylko na idealnie czyste, odtłuszczone pasma! :)
Odżywka Tea Tree Special Paul Mitchell
Wtedy włosy są miłe, miękkie, gładkie i sypkie. Tea Tree Special ma mentolowy zapach, trochę jak pasta do zębów. :) Daje efekt chłodzenie na skórze, ale nie lubię stosować jej na skalp, ponieważ obciąża włosy przy nasadzie. Ma gęstą, przyjemną w aplikacji konsystencję.
Minusem jest cena, ok. 60-80 zł za 300 ml opakowanie.
Puenta jaka nasuwa mi się przy pisaniu recenzji tej odżywki to wniosek, że z prawie każdego kosmetyku da się wyciągnąć jakieś pozytywy. Czasem negatywna opinia opiera się na niewłaściwym stosowaniu danego produktu. Warto też dać szanse jakiemuś kosmetykowi, nawet jak się nie sprawdzi za pierwszym, drugim czy trzecim razem. Można przetestować z olejem czy jakimś półproduktem np. gliceryną, zastosować przed myciem, metodą OMO, trzymać krócej, dłużej na włosach, pod czepkiem itp. i itd. :)
Opis producenta:
Tea Tree Special Conditioner®
Orzeźwiająca odżywka z formułą błyskawicznie odżywiającą i rozplątującą włosy, wzbogacona o olejki z drzewa herbacianego, mięty pieprzowej i lawendy.
• Błyskawicznie rozplątuje włosy - szybko działająca odżywka wygładza powierzchnię włosów i poskramia kołtuny
• Wygładza i regeneruje - składniki odżywcze odbudowują nawet najbardziej zniszczone włosy i zapobiegają utracie wilgoci.
• Orzeźwienie - naturalna magia olejku z drzewa herbacianego, mięty pieprzowej i lawendy dostarcza orzeźwiające doświadczenie zapachowe.
Aqua (Water Eau)
- woda.
Cetearyl Alcohol
Cetearyl Alcohol - emolient, wygładzacz i zmiękczacz.
Isohexadecane
Isohexadecane - emolient, tworzy warstwę okluzyjną/film na skórze włosach. Na twarzy może powodować zaskórniki.
Isododecane
- składnik zmiękczający. Emolient będący węglowodórem alifatycznym. Pochodna parafiny (substancja ropopochodna). Może działać komedogennie (zapychac pory, tworzyć zaskórniki). Dodawnay do kosmetyków stylizujących włosy oraz kosmetyków kolorowych. Ułatwia aplikację produktu. Nawilża i dodaje blasku. Składnik zmiękczający i ułatwiający rozprowadzenie kosmetyku na skórze.
Behentrimonium Methosulfate
-metosiarczan behenotrimoniowy, stosowany w odżywkach, balsamach i szamponach jako środek nadający poślizg i ułatwiający rozczesywanie.
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil
- olejek z drzewa herbacianego, ma bardzo mocne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, stosowaniu przy trądziku, łojotoku, łupieżu. Przyśpiesza gojenie i normalizuje wytwarzanie sebum. Może wywoływać reakcję alergiczną na skórze.
Hedychium Coronarium (White Ginger) Flower/Leaf/Stem Extract
- ekstrakt z kwiatów, liści i trzonu hawajskiego białego imbiru. Ma właściwości oczyszczające i przeciwzapalne, wspomagające skórę przetłuszczającą się. Reguluje poziom nawilżenia, doskonale zmiękcza i wygładza skórę.
algae extract
algae extract - ekstrakt z alg. Algi zawierają witaminy, a także mikro i makroelementy (wapń, brom, cynk, jod, żelazo, miedź, magnez i mangan) oraz proteiny, lipidy i polisacharydy. Hamują proces starzenia (działanie przeciwrodnikowe), ujędrniają, nawilżają, regenerują, kondycjonują, poprawiają mikrokrążenie krwi, wzmacniając naczynia krwionośne, działają przeciwzapalnie.
aloe barbadensis leaf extract
aloe barbadensis leaf extract - ekstrakt z liści aloesu, nawilża, stosowany przy łupieżu. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, usuwa wypryski nie pozostawiając blizn, działa również delikatnie rozjaśniająco na skórę.
Rosmarinus Officinalis Leaf Extract
Rosmarinus Officinalis Leaf Extract - ekstrakt z rozmarynu, stymuluje krążenie krwi. Wzmacnia cebulki włosowe, zatrzymuje wypadanie włosów i nadmierne wydzielanie sebum. Pomaga pozbyć się łupieżu, działa odżywiająco, pobudza wzrost włosów.
Anthemis Nobilis Flower Extract
- ekstrakt z kwiatów rumianu rzymskiego. Działa przeciwzapalnie i łagodząco, ma silne właściwości regenerujące i nawilżające.
Simmondsia Chinensis Leaf Extract
- ekstrakt z liści jojoby - nawilża, zatrzymuje wilgoć.
PPG-5-Ceteth-20
- rozpuszczalnik, ma również działanie nawilżające i nabłyszczające.
Citric Acid
Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.
Tetrasodium EDTA
- substancja helatująca, czyli zmiękczająca wpływ wody kranowej pełnej minerałów, kamienia i metali. Inaczej sól tetrasodowa kwasu wersenowego, pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność
magnesium nitrate
magnesium nitrate - konserwująca substancja pochodzenia mineralnego.
Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone
- - substancja silikonowa, która odżywia włosy bez pozostawiania osadu. Idealna w produktach do włosów farbowanych, przesuszonych słońcem, prostowanych, po trwałej ondulacji i innych inwazyjnych zabiegach termicznych/fryzjerskich. Stosowany jest głównie w produktach wygładzających do włosów: balsamach, szamponach, odżywkach i sprayach przeciwko elektryzowaniu się włosów.
PEG-12 Dimethicone
- polimer, emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, co daje pośrednie działanie nawilżające. Działa także jako emulgator, który ułatwia połączenie bazy wodnej z olejową w kosmetyku.
Sodium Glycolate
- glikolan sodu, utrzymuje stałe pH w kosmetyku.
Methylisothiazolinone
Methylisothiazolinone - konserwant.
Methylchloroisothiazolinone
Methylchloroisothiazolinone - konserwant.
magnesium chloride
magnesium chloride - substancja uzupełniająca pochodzenia mineralnego - regulator lepkości.
Trisodium NTA
- substancja chelatująca pochodzenia chemicznego. Substancja tworząca kompleksy chelatowe z jonami większości metali. Środek (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali całość przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Środki chelatujące zmiękczają też wodę kranową, która jest pełna różnych minerałów. Minerały te mogą się osadzać na włosach i powodować ich matowienie, a środki chelatujące temu przeciwdziałają.
sodium hydroxide
sodium hydroxide - regulator pH.
Parfum (Fragrance)
zapach.
Limonene
Limonene - limonen, składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach skórki cytrynowej, potencjalny alergen.
CI 42090 (Blue 1)
- barwnik.
CI 19140 (Yellow 5)
- barwnik.
Dodaj komentarz