Sebionex Trio krem do cery trądzikowej, który polecił mi mój dermatolog

Swojego dermatologa darzę ogromnym zaufaniem, ponieważ już dwukrotnie wyleczył mnie z trądziku. Kupę lat do tyłu z trądziku młodzieńczego i teraz niedawno kiedy już jestem starą, dwudziestopięcioletnią krową. ;) Dlatego, gdy polecił mi zakup Sebionexu Trio to byłam bardzo entuzjastycznie  nastawiona do tego kremu.

Zobacz też: Antybiotyki przeciwtrądzikowe – Tetralysal i Acnatac, efekt po pięciotygodniowej kuracji

Na wizycie kontrolnej, po wybraniu antybiotyku dermatolog przepisał mi spirytusowy płyn robiony w specjalnie aptece w przypadku wyskoczenia jakiejś niespodzianki. Jednocześnie polecił krem Sebionex Trio do stosowania zarówno na dzień jak i na noc.
Pomimo tego, że byłam w trakcie używania rewelacyjnych jak dla mnie kremów Effacalru Duo + oraz Effaclaru K, to postanowiłam je chwilowo odstawić na rzecz przetestowania Sebionexu.


Sebionex Trio

Opinia Kokoszki:

Sebionexu używam około półtora miesiąca i z biegiem tego czasu mogę powiedzieć o nim coś więcej.
Na początku krem wydawał mi się zbyt ciężki. Pomimo tego, że jego konsystencja jest średnio gęsta i stosunkowo lekka to jest odrobinę glutowata, tłustawa. Zaraz po nałożeniu buzia świeci się i jest lekko lepka. Dopiero odpowiednio dobrana porcja kosmetyku umożliwia jego szybkie wchłonięcie  sprawia, że twarz się nie błyszczy. Na noc można poszaleć z większą ilością kremu, natomiast na dzień, pod makijaż należy zaaplikować połowę tego co przed snem.
Generalnie krem jest dosyć wydajny, opakowanie zawiera 40 ml i po 1,5 miesiąca czasu oceniam, że produktu starczy mi jeszcze na 2-3 tygodnie codziennego użytkowania dwa razy dziennie. Ja zamówiłam krem specjalnie w aptece, zapłaciłam niecałe 45 zł co uważam za średnio wygórowaną cenę w stosunku do wydajności. Krem należy zużyć w przeciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia.


Sebionex Trio

Sebionex Trio ma naprawdę świetne działanie. Jego główną zaletą jest idealne, wręcz perfekcyjne nawilżenie i wygładzenie skóry! Efekt ten zawdzięczamy głównie licznym emolientom i glicerynie, która jest już na drugim miejscu w składzie.

Odkąd stosuję ten krem zauważyłam, że na mojej twarzy pojawia się jeszcze mniej wyprysków niż wcześniej. Dla porównania przy ostatniej miesiączce miałam problem tylko z dwoma większymi wypryskami, przy poprzedniej tylko z jednym. Dla porównania, jakieś 7-8 miesięcy wstecz w czasie każdego okresu wyskakiwało mi średnio od 5 do nawet 20 pryszczy!!! Oczywiście zasługą poprawy stanu mojej cery nie jest krem Sebionex Trio, a leczenie dermatologiczne, które przeszłam. Mam jednak wrażenie, że ten krem jest idealną kontynuacją mojej wcześniejszej antybiotykoterapii przeciwtrądzikowej. Czuję, że ta skóra się regeneruje i wraca do życia. :) Przebarwienia ulegają zmniejszeniu. Nawet jak coś mi wyskoczy na buźce to bardzo szybko znika, pod warunkiem, że nie zacznę w tym dłubać. :) Twarz po tym kremie jest niezwykle miła i gładka w dotyku. Krem zmniejsza zmiany na skórze, przyśpiesza ich gojenie w przypadku, gdy nie wytrzymam i wycisnę jakąś krostkę.

Krem zawiera wiele cennych składników sprzyjających leczeniu trądziku, w tym substancji złuszczających, antybakteryjnych, regulujących wydzielanie sebum, regenerujących oraz łagodzących jak np. niacyna, kwas glikolowy, lipoglicyna, kwas mlekowy, kwas glukonowy, kwas salicylowy, bisabolol czy biotyna.
Ze względu na zawartość kwasów kremu nie powinno się raczej stosować latem, chyba, że wraz z mocniejszymi filtrami słonecznymi. Pomimo kwasów nie zauważyłam widocznego złuszczania się naskórka.

Żeby nie było tak kolorowo to krem Sebionex Trio ma też swoje ciemne strony, które zauważyłam dopiero przy szczegółowej analizie składu. O ile izoparafina od razu przykuła mój wzrok, gdy tylko wzięłam krem do ręki to pozostałe dwa składniki, które mi się nie podobają były dla mnie wielka niewiadomą... Generalnie unikam kosmetyków z parafiną czy izoparafiną ponieważ w dużych ilościach, stężeniach czy częstotliwościach stosowania może być komedogenna, czyli prościej mówiąc sprzyja powstawaniu zaskórników. Na szczęście izoparafina w Sebionexie jest bliżej końca składu.

Kolejne dwa składniki, które uważam za zbędne i w moich oczach psują „reputację” tego kremu to poliakrylamid i wodorek amonu. Poliakrylamid to konserwant będący pochodną formaldehydu, który w dużych stężeniach może być toksyczny. Więcej o formaldehydzie pisałam przy recenzji odżywki do paznokci Eveline 8w1 Total Action.
Natomiast wodorek amonu inaczej woda amoniakalna otrzymywana jest poprzez rozpuszczenie amoniaku w zimnej wodzie. Substancja ma za zadanie utrzymać odpowiednie pH kosmetyku, ale w dużym stężeniu może działać żrąco na skórę... Zarówno poliakrylamid jak wodorek amonu jest składzie bardzo nisko i wieżę, że jego stężenie jest bezpieczne i przemyślane, ale pomimo to trochę mnie to zniechęciło to stosowania Sebionexu. Co nie zmienia faktu, że jego działanie oceniem na 5 z plusem. :)


Sebionex Trio

Opis producenta:

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Wygładzający i złuszczający krem do cery trądzikowej lub tłustej. Może być stosowany w monoterapii lub jako dodatek do terapii farmakologicznej.Może stanowić bazę pod makijaż.

3 mechanizmy działania w 1 preparacie:
1.działanie łagodzące i nawilżające (Nikotynamid i α-Bisabolol roślinny oraz Gliceryna i Mleczan amonu)
2.hamowanie wzrostu drobnoustrojów (Lipacid I Sól kwasu benzoesowego)
3.regulacja wydzielania gruczołów łojowych

    reguluje wydzielanie łoju (Glukonian cynku i Lipacid)
    działa lekko eksfoliacyjnie (pH 5) i hamuje powstawanie zaskórników (Estry i sole AHA)
    matuje (Nylon 12)

SPOSÓB STOSOWANIA: Stosować krem Sebionex Trio rano i/lub wieczorem na oczyszczoną i wysuszoną skórę.
Ocena działania przeciwtrądzikowego i miejscowej tolerancji kremu Sebionex Trio.

Badanie na 20 ochotnikach ze skórą trądzikową. Wyniki po 28 dniach stosowania 2x dziennie
Ocena ochotników:

    Skóra jest nawilżona 100%

    Skóra jest gładka i oczyszczona 95%

    Preparat zmniejsza ilość niepożądanych zmian na skórze 90%

    Zmniejszyła się ilość poszerzonych porów 86%

    Skóra jest bardziej matowa 71%

Skuteczny preparat zarówno na zmiany zapalne, jak i retencyjne.

Skład: 

Aqua (Water)

- woda.

glycerin

glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.

Nylon-12

Nylon-12 - środek błonotwórczy na skórze lub włosach.

Niacinamide

Niacinamide - niacyna/wit.B3, Utrzymuje skórę w dobrej kondycji, reguluje jej złuszczanie, wpływa na gospodarkę wodną skóry oraz neutralizuje szkodliwe promieniowanie UV. Pomocny w walce z trądzikiem, stanami zapalnymi skóry. W kosmetyce najczęściej stosuje się ją odżywienia włosów, przy łupieżu i w preparatach na przebarwienia skóry. Zwiększa ilość ceramidu I, wolnych kwasów w skórze, stymuluje mikrokrążenie w skórze właściwej, hamuje powstawanie zmarszczek. Zmniejsza zaczerwienienia skóry. Hamowanie nierównomiernej pigmentacji.

C12-13 Alkyl Lactate

C12-13 Alkyl Lactate - emolient, na skórze rozkłada się do kwasu mlekowego, zapobiega wyparowywaniu wody ze skóry i włosów.

Steareth-21

Steareth-21 - Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni włosów i skóry oraz emulgator, który umożliwia powstanie emulsji (stosowany w kremach/balsamach, kiedy trzeba połączyć w jedno bazę olejową i wodną).

Butylene Glycol

Butylene Glycol - składnik odpowiedzialny za utrzymanie wilgoci, pełni również rolę rozpuszczalnika.

Isononyl Isononanoate

Isononyl Isononanoate - Lekki, nietłusty, dobrze rozprowadzający się emolient. Nadaje skórze delikatną, nietłustą miękkość.

Steareth-2

Steareth-2 - Substancja zwilżająca - ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów. Substancja renatłuszczająca. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Emulgator, który umożliwia powstawanie emulsji.

cyclopentasiloxane

cyclopentasiloxane - silikon lotny, działanie kondycjonujące.

Isohexadecane

Isohexadecane - emolient, tworzy warstwę okluzyjną/film na skórze włosach. Na twarzy może powodować zaskórniki.

Glycolic Acid

Glycolic Acid - kwas glikolowy, kwas z grupy AHA. Jeden z najbardziej znanych i skutecznych alfa-hydroksykwasów. Poprawiają stan skóry, wpływając na skórę właściwą, zmniejszaja zmarszczki, zwiększa elastyczność skóry, wygładza naskórek, pomaga rozjaśnić przebarwienia i drobne blizny, poprawiają tym samym stan skóry z objawami "fotostarzenia". Można go stosować również w przypadku cer trądzikowych, gdyż eliminuje zaskórniki, penetrując w głąb mieszków włosowych, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych, tworzących zaskórniki, hamując w ten sposób rozwój trądziku. Bardzo dobrze nadaje się również do niwelowania drobnych blizn. Podstawową zaletą kwasu glikolowego - w odniesieniu do innych kwasów owocowych - jest jego specyficzna struktura chemiczna (kwas ten ma najmniejsze molekuły i dlatego może najgłębiej przenikać w skórę). Średnie stężenia (20%-35%) ,poza działaniem nawilżającym i oczyszczającym skórę, dają efekt powierzchownego peelingu. Działanie kwasów AHA w tych stężeniach polega na regulacji procesu rogowacenia naskórka. Rozluźniają połączenia pomiędzy martwymi komórkami w warstwie rogowej naskórka, dzięki czemu powodują łatwiejsze i regularne złuszczanie się tych komórek, w efekcie czego odkrywają warstwy nowych, świeżych komórek, a to z kolei powoduje widoczną poprawę kondycji skóry. Średnie stężenia AHA nie tylko wpływają na proces złuszczania, ale także ułatwiają zatrzymywanie wody w zewnętrznej części naskórka. Zauważono również, że aplikacja kwasów AHA zmniejsza suchość skóry. Tłumaczy się to wzrostem poziomu ceramidów w naskórku na skutek stymulacji ich biosyntezy właśnie przez kwasy AHA. Tak więc kwasy te, nie tylko nie uszkadzają bariery ochronnej skóry, ale w sposób znaczący ją poprawiają. Wysokie stężenia (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej. Kwasy AHA w wyższych stężeniach mają wpływ nie tylko na naskórek, ale i na głębiej położoną warstwę skóry czyli skórę właściwą. Dzięki temu zwiększają produkcję glikozaminoglikanów, włókien kolagenu i elastyny.

cyclohexasiloxane

cyclohexasiloxane - silikon lotny.

Caprylolyl Glycine

Caprylolyl Glycine - lipoglicyna, ester pochodny od kwasu kaprylowego i aminokwasu - glicyny. Składnik stosowany często w preparatach przeznaczonych dla skóry trądzikowej lub w szamponach przeciwłupieżowych. Substancja o działaniu modulującym złuszczanie, wydzielanie łoju i świądu, wspomaga w niszczeniu bakterii, chroni skórę przed utratą wody.

Lactic Acid

Lactic Acid - kwas mlekowy, aminokwas, nawilża i reguluje proces złuszczania się naskórka, uelastycznia skórę, zwęża pory. Przyśpiesza wzrost włosów. Stabilizuje pH kosmetyku i zapobiega wysychaniu go. Jeden z naturalnych składników skóry i włosów. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, pobudza skórę do regeneracji i wzmacnia jej barierę ochronną.

Zinc Gluconate

Zinc Gluconate - glukonian cynku inaczej kwas glukonowy, hamuje rozwój drobnoustrojów, oczyszcza skórę, odblokowuje pory i reguluje wydzielanie sebum. Działanie antybakteryjne, skuteczny w leczeniu trądziku w stadium zapalnym. Zwiększa poziom wilgoci w zewnętrznych warstwach naskórka.

Salicylic acid

Salicylic acid - kwas salicylowy, właściwości bakteriostatyczne, grzybobójcze, antybakteryjne. W pielęgnacji włosów ma działanie osłaniające, zmiękczające, przeciwzapalne. Kwas salicylowy to kwas beta-hydroksylowy (BHA), posiada właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i lekko ściągające. Dzięki zdolności wnikania w głąb mieszków włosowych pomaga likwidować zaskórniki, odblokowuje pory skóry, zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum i jest pomocny w stanach zapalnych. Poprawia strukturę i koloryt skóry, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia oraz zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe. Kwas salicylowy działa łagodniej niż kwasy AHA, a jego działanie jest długotrwałe.

Bisabolol

Bisabolol - aktywny czynnik pozyskiwany z rumianku o właściwościach kojących i łagodzących.

biotin

biotin - biotyna/wit.B7/wit.H, wzmacnia strukturę włosów.

sodium hydroxide

sodium hydroxide - regulator pH.

Stearic Acid

Kwas stearynowy - organiczny związek chemiczny, należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Pełni funkcję emulgatora i stabilizatora emulsji. Dodatkowo stosuje się go w preparatach myjących jako tzw. substancję renatłuszczającą, która odbudowuje barierę lipidową i częściowo hamuje proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka.

Polyacrylamide

- konserwant, który jest pochodną formaldehydu. Jego stosowanie jest dopuszczone w śladowych ilościach i jest uważane za bezpieczne. Stosowany w dużym stężeniu lub stosowany długotrwale może działać szkodliwie na skórę.

xanthan gum

xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.

Propylene Glycol

Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.

PEG-150/Decyl Alcohol/SMDI Copolymer

PEG-150/Decyl Alcohol/SMDI Copolymer - środek błonotwórczy lepkość, nadaje lepkość kosmetykowi.

C13-14 Isoparaffin

- Pochodzenia chemicznego. Isoparaffin (izoparafina) to określenie węglowodorów, które są płynne, ponieważ posiadają w molekułach rozgałęzione łańcuchy. Otrzymywane syntetycznie poprzez przeróbkę ropy naftowej. W kosmetykach znajduje zastosowanie jako rzadki lipid, lekko rozprowadzający się na skórze. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość. Może powodować powstawanie zaskórników.

Palmitic Acid

Palmitic Acid - Kwas palmitynowy, emolient tłusty, tworzy na skórze/włosach film. Stosowany w czystej postaci może powodować powstawanie zaskórników. Jest także emulgatorem, który ułatwia utworzenie emulsji.

Citric Acid

Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.

Sodium Benzoate

Sodium Benzoate - benzoesan sodu, konserwant.Sodium benzoate - benzoesan sodu, delikatny konserwant, dopuszczony przez organizacje certyfikujące do stosowania w kosmetykach naturalnych. Benzoesan sodu jest stosowany w kwaśnym pH (2-5.5) i jest odporny na działanie promieni UV. Jest bezpiecznym konserwantem, nie drażni skóry ani błon śluzowych.

Sodium Chloride

Sodium Chloride - chlorek sodu, działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem kosmetyku, wpływa na konsystencję kosmetyków myjących, może podrażniać.

Ammonium Hydroxide

Ammonium Hydroxide - Wodorek amonu inaczej woda amoniakalna substancja pochodzenia mineralnego. Wodorotlenek amonu to bezbarwna ciecz, o ostrym zapachu. Otrzymywana poprzez rozpuszczenie amoniaku w zimnej wodzie. W zetknięciu z powietrzem rozkłada się na amoniak i wodę (jest trwała tylko w roztworze wodnym). Składnik dodawany do kosmetyków w celu ustawienia określonej wartości pH i jej stabilizacji (np. w preparatach do farbowania włosów czy trwałej ondulacji). Często dodawany do kosmetyków zawierających dużą ilość alkoholu, aby uczynić je nie do spożycia. Woda amoniakalna działa na skórę żrąco. Maksymalne stężenie amoniaku nie może przekraczać 6%.

Laureth-7

Laureth-7 - Substancja zwilżająca i emulgator - ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów.

Chloroacetic Acid

- kwas chlorooctowy, stosowany jako środek dezynfekujący.

Galeria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 15.02.2015

Wizyta u dermatologa to podstawa, każda skóra jest inna i nie ma jednego dobrego rozwiązania. To kwestia indywidualna.

Krem jest super:) Kupiłam go po przeczytaniu Twojej recenzji. Po dwóch tygodniach stosowania skóra o niebo lepiej wygląda, a po miesiącu nie ma śladu po trądziku! Przestały pojawiać się podskórne wulkany a i przebarwienia troszkę się rozjaśniły. Zdecydowanie polecam! Naprawdę warto zainwestować! Próbowałam już różnych kremów, preparatów, wcierek, ale ten uważam za najlepszy. Co prawda cena wysoka, ale na zdrowiu się nie oszczędza, a i żołądek nie jest obciążony tak jak po antybiotykach!

Niestety u mnie efekt był odwrotny do zamierzonego, po posmarowaniu się nim pierwszy raz na noc, rano zauważyłam kilka nowych wulkanów, których wcześniej nie było... Zapchał mnie strasznie. Pieniądze wyrzucone w błoto. Żeby jeszcze nie zrobił nic, ani pozytywnego ani negatywnego, to pół biedy, ale teraz muszę się borykać z nowymi wypryskami.

Krem jest rewelacyjny.
Polecam w 100% , skóra polepszyła się po około 2 tyg. Przebarwień potrądzikowych tez jakby mniej :)

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 09.04.2019

Jeżeli długo się utrzymują to znaczy, że jakaś substancja zawarta w kremie nie służy Ci. Daj mu jeszcze ze dwie szanse, ale jak plamy będą się pojawiać to odstaw. :(

Dodaj komentarz

ACM (3) Alterra (2) Ampułka (8) Annabelle Minerals (1) anti aging (1) Anwen (9) Aptekarz (1) Aromaesti (1) Artego (12) Artykuł sponsorowany (10) Ava (2) B&V (1) Babuszka Agafii (9) Baikal Herbals (1) Banfi (1) Barwa (4) basiclab (1) Batiste (2) Bayer (1) beautycycle (1) Beauty Farm (1) Be Beauty (1) bez spłukiwania (6) Biały Jeleń (3) Bielenda (3) BIO (1) Bioetika (4) Biolaven (2) Bioselect (1) Biosilk (2) Biotter (1) Biovax (10) Body Farm (1) Cafe Mimi (6) Carin (1) Cece (1) Cera Plus Solution (2) Chantal (11) chelatowanie (3) Cien (2) Davines (1) Deba Biovital (1) Dermika (1) Dr Beta (2) Ecolab (9) Elfa Pharm (1) Elia (1) Equilibra (6) Eveline (2) Farmona (9) fitness (8) Fitokosmetik (14) Fitomed (4) Floraldix (1) Floresan (1) Floslek (1) Fox (1) Fratti (5) Gal (3) Garnier (2) Gliss Kur (1) GO Cranberry (1) Green Pharmacy (3) Green Style (1) Hairy Tale Cosmetics (2) Head&Shoulders (1) henna (22) Herbapol (1) Isana (4) Joanna (2) Kallos (5) Karelia Organica (3) Kemon (2) KFD Nutrition (1) Khadi (13) Koloryzacja (29) krem do włosów (3) Kruidvat Originals (1) Kulpol (2) La Luxe (1) Lappa Avocado (2) La Roche-Posay (6) LashVolution (2) Lass Naturals (4) Le Cafe de Beaute (3) Leśny Zielarz (1) Lidl (1) Loreal (2) Love2mix Organic (4) Lęk przed krwią (4) makijaż (3) Marion (9) Marrakesh (1) Maska do włosów (93) Mgiełka (9) Mila (9) Montibello (16) Mysterium (1) Mythos (2) Naked Hair Challenge (1) Nami (3) Natura Estonica (3) Natura Siberica (5) Natura Vita (2) Natur Vital (2) Nivea (6) Noble Health (1) NOVA (1) Nowa Kosmetyka (1) Nutrilite (1) Nymphes (1) ochrona UV (3) Odżywka do włosów (60) Oeparol (1) Olej (32) olejowanie (1) Olivaloe (2) Olivellenic Organics (2) Olive Way (1) Olivia Garden (4) OnlyBio (1) Organic Shop (1) Organicum (1) Organique (1) Orientana (6) Paul Mitchell (6) Peeling skalpu (13) PEH (3) Pharmaid (1) Pielęgnacja twarzy (56) Pilomax (3) Planeta Organica (13) Polin (1) Produkt niesilikonowy (84) Produkt silikonowy (77) Professional Line (1) Purito (1) Półprodukt (16) Płukanka (4) retinol (1) rzęsy (1) Salus (1) Satinique (1) Sattva (1) Seboradin (3) Selective Professional (1) Serum (3) Serum do włosów (24) Sesa (2) Smooth (1) Solfine (1) strzyżenie (14) Suchy szampon (6) Suplement diety (25) Sylveco (10) Szampon delikatny (47) Szampon oczyszczający (21) szczotka (6) Telewizja (2) TianDe (5) Tresemme (1) Trądzik (18) Twój Cel To (3) Urodziny (3) Urtekram (1) Vianek (2) Vichy (1) Vis Plantis (2) Vitapil (1) wakacje (20) Wcierka (29) WS Academy (1) Włosy Plus Solution (1) Yves Rocher (2) Ziaja (6) Zioła (2)