Dziś parę słów o chyba największej obawie dziewczyn, które chcą zafarbować włosy henną. Wiele osób boi się, że ich włosy zamiast wymarzonego odcienia, będą zielone. :) Mail od Kingi nakłonił mnie do wyjaśnienia jak to jest z tą henną i zielonymi włosami...
Mail od Kingi:
Cześć :)
Natknęłam się na twojego posta o farbowaniu henną i myślałam że mogę o
coś zapytać ponieważ mam z tym mały problem. Farbuje włosy henną ciemny
brąz, niestety jak się spłukuje to mam zielony odcień. Co da się z tym
zrobić? Może dodać do mieszanki trochę czerwonej papryki? Co o tym
myślisz?
Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
Odpowiadając na zapytanie Kingi, wypada najpierw się dowiedzieć czy Kinga nakładała hennę na swój naturalny kolor? Jeżeli tak to, to czy jest brunetką, szatynką czy blondynką? Czy włosy były wcześniej farbowane chemiczną farbą? Jeśli tak to jaką? Na jaki kolor? Czy była to farba z mocnym rozjaśniaczem?
Jest to bardzo ważne, ponieważ włosy po koloryzacji henną nie powinny wyjść zielone. Pod jednym warunkiem! Jeżeli włosy były wcześniej rozjaśniane rozjaśniaczem lub jakąś inną farbą na jaśniejszy odcień niż naturalny kolor włosów to jest duża szansa, że włosy nabiorą zielonego odcienia... Wynika to z tego, że mieszanki hennowe, np. ciemny brąz Khadi zawiera ingygo, które daje niebieski barwnik. W połączeniu z rozjaśnianymi chemicznie włosami zachodzi jakaś reakcja i włosy wychodzą zielonkawe...
Podobna sytuacja może zaistnieć w przypadku, gdy hennowane włosy rozjaśnimy lub zafarbujemy na jasny odcień. U naturalnych blondynek też istnieje ryzyko zielonego poblasku, ale nie jest to regułą.
Jeżeli jednak mamy włosy z natury ciemne lub farbowane wcześniej na brązy/czernie to ryzyko zielonych włosów po hennie jest praktycznie zerowe.
Odkąd farbuje włosy henną to nie używałam chemicznych ciemnych farb. Jednak z doświadczenia innych dziewczyn wiem, że nawet jak pofarbujemy hennowane włosy ciemną chemiczną farbą to nic się nie dzieje, kolor ładnie się pokrywa i nie ma zielonych refleksów.
Jeżeli zielony odcień się nie spierze, to najlepiej będzie udać się do fryzjera, żeby pokrył nam włosy ciemną farbą. Można też na własną odpowiedzialność spróbować ponownie zafarbować włosy henną lub jakąś chemiczną ciemną farbą bez rozjaśniaczy.
*Myślę, że dodanie czerwonej papryki nic nie zmieni w tej kwestii. Być może wymieszanie henny z mocnym naparem z czarnej herbaty zamiast wody pogłębi ciemny kolor, ale w tej kwestii strzelam, ponieważ nigdy nic nie dodawałam do henny oprócz wody.
Może Wy dziewczyny wiecie jak pozbyć się zielonego odcienia po hennie? Jeżeli tak to proszę o rady dla Kingi w komentarzach.
Komentarze
Wysłane przez Nana w 28.05.2016 Adres
Mam z natury bardzo ciemne
Mam z natury bardzo ciemne włosy w kolorze czekolady. 2 lata temu farbowałam henną czarną i indygo i efekt był piękny. Grube, lśniące, czarne włosy. Jednak teraz, na słońcu widzę od połowy w dół zgniło zieloną poświatę! Planuję rozjaśnić włosy na jasny brąz, mam nadzieję że pozbędę się jakoś tej zieleni.. Polecałam wszystkim hennę, jednak teraz, zdecydowanie nie
Daj znać jak Ci to wyszło po
Daj znać jak Ci to wyszło po rozjaśnianiu, bo sama jestem ciekawa.
Wysłane przez ana w 16.12.2016 Adres
ja mam rozjaśniane włosy i
ja mam rozjaśniane włosy i lekko zielonkawe przez chemiczne farbowanie, mam zamiar użyć henny żeby zmienić kolor i odżywić włosy, mój sposób to najpierw położę czerwoną hennę żeby zniwelować wystąpienie zieleni i następnie położę na włosy docelową hennę w kolorze ciemnego brązu z domieszką czerwonej i powinien kolor wyjść odpowiedni
Powiem Ci, że może to być
Powiem Ci, że może to być niegłupi pomysł! Czerwień niwieluje zieleń, według zasad kolorów, na pewno sprawdza się to podczas chemicznego farbowania włosów farbami, więc jestem bardzo ciekawe czy zioła zadziałąją w ten sam sposób. Daj mi znać chociażby w komentarzu czy zdało to egzamin.
Dodaj komentarz