Włosy jako kobieca moc i przekaźnik energii – Kobiecość mierzona miarą długich włosów

Czasem dostaje pytania czy noszenie cały czas takiej samej fryzury, czyli długich włosów mnie nie nudzi? Czy nie mam ochoty czegoś zmienić, podciąć itd. Szczerze mówiąc to nie. Może generalnie dlatego, że nie lubię diametralnych zmian, ponieważ źle wpływają na moje poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim z innych względów.

Uważam, że w brew pozorom długie włosy są wygodniejsze, można je łatwo spiąć, związać w warkocz czy kucyk. Krótsze, wycieniowane fryzury to często wystające kosmetyki, które ciężko okiełznać, gdy jest taka potrzeba.
Jeżeli ktoś ma odrobinę zdolności (których ja niestety ich nie posiadam) :) to z długich włosów codziennie można robić z inne uczesanie. Natomiast krótkie pasma to często ograniczenie jeżeli chodzi o zmianę wyglądu.

Podstawowym argumentem za noszeniem długich włosów jest dla mnie wewnętrzne przekonanie, że są one źródłem mocy kobiety - wzmacniają siłę kobiecości. Ostatnio znalazłam super artykuł na ten temat: SŁOWIAŃSKA WIEDZA O WŁOSACH na www.indianchinook.wordpress.com

Ten tekst potwierdził niektóre moje przekonania. Dowiedziałam się z niego wiele nowych informacji, choć niektóre są do przyjęcia z przymrużeniem oka. Generalnie chodzi mi o tezę, że włosy są przekaźnikiem kobiecej energii i jej łącznikiem ze światem zewnętrznym, wspomagającym niezawodną intuicję oraz wywieranie wpływu na inne osoby (w tym głównie mężczyzn). Są formą ochrony zewnętrznej i wewnętrznej siły.

Zobacz też:
„Mądre włosy opuszczają głupią głowę” - miód sposobem na łysienie?
Włosy jako źródło siły do rozpoczynania i dokańczania zamierzonych działań

Moje poglądy niezwiązane z włosami, na które nie każdy może być gotowy :)

Teraz trochę mojej ideologii i poglądów. :) Z góry zaznaczam, że nie mam zamiaru nikogo obrazić, urazić itd. (niektórzy są przewrażliwieni, gdy komentuje się religię itp., więc wolę uprzedzić). Uważam, że mam prawo do swojej opinii tak samo jak np. osoby wierzące do wiary.

Wejście chrześcijaństwa do Polski to dla mnie pogwałcenie naszych prawdziwych, pierwotnych korzeni, o których w szkole na historii raczej się nie mówi. Lekcje o naszym kraju zaczyna się od Chrztu Polski, tak jakby wcześniej była czarna dziura…
Myślę, że to celowy zabieg, żeby wmówić Polakom, że od zarania dziejów byli katolikami, a tak nie jest! Wiele ludzkich istnień zginęło w imieniu „BOGA”, po to, żeby teraz mógł istnieć Kościół i cały mechanizm z nim związany. Kiedyś przeczytałam zdanie, które bardzo do mnie trafiło i całkowicie się z nim zgadzam, że jeżeli z jakiejś społeczności/narodu chce się zrobić głupków to trzeba odebrać im ich tożsamość. Czy coś innego zrobiono Polakom (Słowianom) narzucając im chrześcijaństwo...?

Przykre to i prawdzie zarazem, wiele osób uważa moją postawę za herezje i obrazę religii. Mają prawo tak to czuć, ale jednocześnie nie widzę nic złego w swoich przekonaniach. Jak to mówią, uderz w stół, a nożyce same się odezwą. :)

W czasach, gdzie nie ma za wiele autorytetów ani wyższych wartości pozostaje tylko czerpać z mądrości, doświadczenia i wiedzy naszych przodków. W naszym przypadku Słowian…
Tak czy inaczej chciałam napisać o słowiańskiej wiedzy o włosach na podstawie artykułu, który wcześniej podlinkowałam. Wybrałam, rzeczy, które do mnie najbardziej przemawiają i te z którymi się w jakiś sposób zgadzam. A tak w ogóle to zachęcam do zapoznania się z całym artykułem, bo jest naprawdę ciekawy.


źródło zdjęcia: dobrewiadomosci.net.pl
 

„Słowiańska wiedza o włosach” – cytaty z artykułu i moja interpretacja

CYTAT:Włosy jak każda inna część ciała mają przyczynę do istnienia. Włosy to nasza siła życiowa, to przedłużenie systemu nerwowego. Są to niejako nerwy na powierzchni ciała, swojego rodzaju wysokorozwinięte wąsiki lub antenki, które przekazują ogromną ilość ważnej informacji do mózgu i układu krwionośnego.” 
MOJA INTERPRETACJA: Włosy są u człowieka jak czułki czy wąsy u zwierząt, odbieramy nimi różne bodźce z wewnątrz.

CYTAT:Włosy to anteny, które wyłapują strumienie energii z otaczającego nas świata. Odgrywają ważniejszą rolę w życiu niż ręka czy noga.(…) Usuwając włosy z głowy zmieniamy kierunek i intensywność głównych energetycznych strumieni swojego ciała, które z kolei zmieniają naszą świadomość, duszę i rozum. Ludzkie włosy (włączając owłosienie na twarzy u mężczyzn) nie tylko bezpośrednio “ładują” mózg informacją, ale także wypromieniowują energię z mózgu do otoczenia.(…) Gdy włosy są podcięte to przyjmowanie i wysyłanie sygnałów od i do otoczenia jest utrudnione, człowiek nieświadomie podchodzi do życia, jest mniej wrażliwy w relacjach z innymi i trudniej mu osiągać satysfakcję (również seksualną). (…)Razem z włosami obcinamy nie tylko swoją intuicję, ale też pamięć i przeżycia emocjonalne. Dlatego właśnie człowiekowi, który przeżył olbrzymi ból radzi się ostrzyc włosy. Z tej samej przyczyny nie wolno obcinać włosów małym dzieciom. Jest takie wierzenie, że dziecko trzeba koniecznie ostrzyc kiedy ma roczek. To totalna bzdura. Dziecko aktywnie poznaje świat, uczy się w każdej sekundzie, a my tak po prostu bierzemy i obcinamy mu pamięć. I musi zacząć uczyć się od nowa. Dlaczego dziewczynki rozwijają się szybciej? Dlatego, że zwykle się ich nie strzyże. Przy szczególnej konieczności człowiek może usuwać negatywną energię nagromadzoną we włosach strzygąc je i takim sposobem uwalniając się od przeszkadzających jego rozwojowi energii – w tym jest sens strzyżenia zakonników.(…)W Europie jako pierwszy strzyżenie włosów nakazał Neron. Kiedy zapytano go o przyczynę tego rozkazu powiedział: “Nie chcę żeby oni myśleli. Wystarczy, że będą wypełniać moje rozkazy”. Na ziemiach ruskich obcinanie włosów zaczęto praktykować wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa. Nikt teraz nie może wyjaśnić po co strzyżono wyznawców tej religii, a także kapłanów i duchownych, jeśli nawet w Biblii mówi się o Samsonie, który nigdy się nie strzygł i był silny i niepokonany aż do momentu, kiedy mu obcięto włosy.(…) Długie włosy dla naszych przodków oznaczały mądrość. Nigdy się nie zastanawialiście, dlaczego w wojsku obowiązkowo goli się na łyso, dlaczego kobiety w świętych miejscach muszą zakładać chustkę na głowę i dlaczego Indianom zdejmowano skalp? Włosy dają człowiekowi siłę psychiczną, która jest potrzebna do świadomego myślenia, a także siły i umiejętności zwane magicznymi. Im dłuższe włosy, tym więcej sił człowiek otrzymuje. Dowolne zaplecenie włosów chroni od zła i ciemnych sił. Tymi, kto jest ogolony łatwiej jest rządzić – mają zniszczoną więź z przodkami, swobodę myśli, świadomość.”
MOJA INTERPRETACJA: Niezaprzeczanie włosy są nośnikiem sił ze świata zewnętrznego i naszej wewnętrznej energii dla świata. Obcięte włosy sprawiają, że kobieta podświadomie czuje się mniej kobieco, przez co może mieć mniejszą satysfakcję seksualną. Natomiast podświadomość mężczyzny, który widzi długowłosą kobietę mówi mu, że jest ona płodna, spełniona, dojrzała, zadowolona ze swojej kobiecości i przygotowana do reprodukcji. ;) Czysty instynkt. :)
Przyjmując, że wraz z włosami odcinamy część swoich emocji to nie dziwne, że po zakończeniu związku kobiety często decydują się na radykalną zmianę fryzury, zazwyczaj na krótszą. :)
Jeżeli chodzi o zakonników to celem obcinania włosów może być oczyszczenie umysłu i serca, żeby był możliwy duchowy rozwój. W wojsku obcina się włosy, żeby podporządkować sobie ludzi, ograniczyć ich myślenie do minimum – do wykonywania rozkazów.


źródło zdjęcia: ackw.pl

CYTAT: „Kobieta z długimi włosami posiada na tyle mocną energetykę, że jest zdolna stworzyć ochronny krąg dla swojego ukochanego mężczyzny i ochronić go swoją energetyką od dowolnych nieszczęść. Mężczyzna otrzymuje ochronę od kobiety, kiedy rozczesuje jej włosy. U Słowian istniała taka tradycja. Rozpuścić włosy kobieta mogła tylko w domu lub na łonie natury, ponieważ rozpuszczone włosy (a tym bardziej przystrzyżone) wchłaniają całą negatywną energetykę. Również pożądliwe myśli mężczyzn. Wyobraźcie sobie dziewczynę, która całe dzieciństwo chodzi krótko ostrzyżona – a wszyscy się potem dziwią, że gdy podrasta staje się rozpustna. A ile ona wchłonęła tego typu myśli przez całe życie? Dziewczynkom zaplatano warkocz, który leżąc wzdłuż kręgosłupa, przekazywał energię bezpośrednio do układu nerwowego. Warkocz z 3 kosmyków reprezentował połączenie życiowych sił światów Jawi, Prawi i Nawi. Zamężna kobieta zaplatała 2 warkocze, aby otrzymywać energie również dla swojego przyszłego dziecka. Aby warkocze nie przeszkadzały, zbierano je w kok lub chowano pod chustą. Przykrywanie głowy przez kobiety w miejscach siły czy świątyniach jest niezbędne, aby osłabić wrażliwość na informację od wszechświata. Kobieta przykrywając włosy staje się słabsza niż z odsłoniętą głową. Aby wzmocnić swoją żeńskość powinnyśmy w ciągu dnia zaplatać warkocz albo zakładać chustę na głowę, a nocą mieć rozpuszczone włosy. Kiedy kobieta idzie w ciągu dnia z rozpuszczonymi włosami po mieście pobiera wszelkie negatywne energie z otoczenia. Pokutuje u nas przekonanie, że długie włosy to domena młodych kobiet, a starsze powinny mieć włosy krótkie, aby nie sprawiać wrażenia, że na siłę chcą się odmłodzić i przypodobać mężczyznom. Mało kto wie, że starsze kobiety z ostrzyżonymi włosami u wszystkich narodów uważane były za zhańbione. To właśnie u starszych kobiet cała energia życiowych doświadczeń, których przecież jest mnóstwo skupia się we włosach, zapewniając jej i jej rodowi ogromną moc ochronną. Tak jak mężczyznom nie wolno golić włosów i brody, tak kobiety nie powinny golić też włosów pod pachami i owłosienia łonowego. To osłabia naszą żeńską siłę, a nawet doprowadza do chorób. Przede wszystkim zaś zaburza nasze relacje z mężczyznami. Dlaczego? Kobieta bez włosów, w spodniach, pędząca w szalonym rytmie współczesnego miasta sama pozbawia się żeńskiej energii, a to ta energia przecież przyciąga mężczyzn. Oni mogą mówić, że lubią krótkie fryzury czy zgrabne nogi w obcisłych spodniach. Ale na poziomie podświadomym będziemy dla nich mężczyznami, a po co mężczyznom intymne relacje z innym mężczyzną?”
MOJA INTERPETACJA: Ja osobiście najlepiej czuję się w warkoczu, dlatego podoba mi się założenie, że warkocz, który leży na kręgosłupie przekazuję całą energię do układu nerwowego. W tak związanych włosach czuję się bardziej swobodna i mocna, więc może faktycznie coś w tym jest. Jak się nad tym zastanowię to, gdy chodzę zbyt długo w rozpuszczonych włosach to moja energia spada.
Nie lubię też tego, że w Polsce jest przyjęte, że w pewnym wieku kobiecie nie wypada mieć długich włosów. Skąd się to w ogóle wzięło? Przecież włosy to nasz nabytek, świadectwo cierpliwości i przede wszystkim atut!
Co do podświadomego postrzegania przez facetów kobiet z krótkimi włosami mówiłam już wcześniej. Heteroseksualny mężczyzna chce sypiać i być z kobietą, a nie „drugim mężczyzną”. :)

Komentarze

Cudowny post! Przeczytałam jednym tchem ten, oraz podlinkowany artykuł. Zgadzam się z Tobą, że powinniśmy bardziej przywiązywać naszą uwagę do korzeni, aniżeli narzucanego nam chrześcijaństwa. Nie każę nikomu wierzyć i czcić bogów słowiańskich, ale zainteresować się przesądami, wierzeniami, tradycją... :) Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 26.01.2016

Fajnie, że masz podobne zdanie w tym temacie. :) Nie chodzi mi też o tępienie chrześcijaństwa, bo pewnie jakaś część ludzi umie wykorzystać religię, żeby się rozwinąc duchowo, ale zauważyłam, że większośc osób religia ogranicza zamiast rozwijać i to mnie bardzo boli... :( Przy okazji jest mi bardzo przykro, że wiara została np. mnie narzucona jako dziecku. Uważam, że chrzczenie dziecka bez jego zgody, świadomości i wiedzy jest pogwałceniem jego duszy. Każdy rytułał regligijny w tym np. sakramenty chrześcijańskie mają moc, nawet jak się w nią nie wierzy... Naznaczają człowieka i ograniczają jego wolność i rozwój. Ostatnio się dowiedziałam, że sakrament bieżmowania zamyka czakrę trzeciego oka odpowiedzialną za intuicję, a sakrament czakrę w okolicy serca. Chrzest jest rodzają pieczęci nakładaną przez kościół i też blokowaniem przepływu energii.

Osobiście nie wyznaję żadnych bogów, ponieważ uważam, że jeżeli nie ma dowodu na istnienie czegoś to coś nie istnieje. Pisząc o zwróceniu uwagi na korzenie też nie miałam na myśli dosłownego brania wszytskiego za słuszne, a jednynie zwrócenie uwagi, że "korzenie: są bardzo ważne i że warto wybrać z tych informacji coś dla siebie. :)

Świetny post;) bardzo ciekawy.
Oglądałaś może film Avatar? W filmie jest ukazane jak ważne dla avatarów są włosy. Za pomocą dłuuugich warkoczy łączyli się z przyrodą ( jak oglądałaś film to pewnie wiesz o co chodzi, jak nie to polecam)...
Słowianie jako poganie myślę, że podobnie podchodzili do włosów. Poganie może i mieli swoje odmienne wierzenia, ale czcili przyrodę, a popatrzmy na chrześcijan i na obecny stan środowiska ( taka mała refleksja) ...

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 28.01.2016

Oglądałam Avatar, ale jakoś ten film do mnie nie przemówił za bardzo i nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia, ale wiem o co chodzi. :)
Nie chce krytykować i wnikać w to jakie jest dzisiejsze chrześcijańswto i jak bardzo polityka jest z nim powiązana, bo nie miejsce tu na to.... Ale jak patrzę na to co się dzieje w Polsce i jak zamiast dążyć do świeckości Państwa robi się z Kościoła drugą władze to niedobrze mi się robi. 20 milionów na Rydzyka, ponoć wszyscy nawet niewierzący będą płacić za relligię w szkole, nie mówiąć już o braku o podatkowania Kościoła... Przykro mi, gdy patrzę na to jak stacza się ten kraj i bardzo mnie to boli. :(
Chyba powinnam przestać oglądać wiadomości i informacie w internecie, żeby nie zgłupieć.

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 29.01.2016

Ciekawa stronka, tylko widzę, że dawno nieaktualizowana pod względem treści i wyglądu. Czemu tak? :) Jakbyś potrzebowała info o odnowieniu stronki zaprszam na priv. Może jakaś współpraca partnerska, widzę, że możemy mieć podobne poglądy w niektórych kwestiach. :) Pozdrawiam i jak coś zapraszam do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

ACM (3) Alterra (2) Ampułka (8) Annabelle Minerals (1) anti aging (1) Anwen (9) Aptekarz (1) Aromaesti (1) Artego (12) Artykuł sponsorowany (10) Ava (2) B&V (1) Babuszka Agafii (9) Baikal Herbals (1) Banfi (1) Barwa (4) basiclab (1) Batiste (2) Bayer (1) beautycycle (1) Beauty Farm (1) Be Beauty (1) bez spłukiwania (6) Biały Jeleń (3) Bielenda (3) BIO (1) Bioetika (4) Biolaven (2) Bioselect (1) Biosilk (2) Biotter (1) Biovax (10) Body Farm (1) Cafe Mimi (6) Carin (1) Cece (1) Cera Plus Solution (2) Chantal (11) chelatowanie (3) Cien (2) Davines (1) Deba Biovital (1) Dermika (1) Dr Beta (2) Ecolab (9) Elfa Pharm (1) Elia (1) Equilibra (6) Eveline (2) Farmona (9) fitness (8) Fitokosmetik (14) Fitomed (4) Floraldix (1) Floresan (1) Floslek (1) Fox (1) Fratti (5) Gal (3) Garnier (2) Gliss Kur (1) GO Cranberry (1) Green Pharmacy (3) Green Style (1) Hairy Tale Cosmetics (2) Head&Shoulders (1) henna (22) Herbapol (1) Isana (4) Joanna (2) Kallos (5) Karelia Organica (3) Kemon (2) KFD Nutrition (1) Khadi (13) Koloryzacja (29) krem do włosów (3) Kruidvat Originals (1) Kulpol (2) La Luxe (1) Lappa Avocado (2) La Roche-Posay (6) LashVolution (2) Lass Naturals (4) Le Cafe de Beaute (3) Leśny Zielarz (1) Lidl (1) Loreal (2) Love2mix Organic (4) Lęk przed krwią (4) makijaż (3) Marion (9) Marrakesh (1) Maska do włosów (93) Mgiełka (9) Mila (9) Montibello (16) Mysterium (1) Mythos (2) Naked Hair Challenge (1) Nami (3) Natura Estonica (3) Natura Siberica (5) Natura Vita (2) Natur Vital (2) Nivea (6) Noble Health (1) NOVA (1) Nowa Kosmetyka (1) Nutrilite (1) Nymphes (1) ochrona UV (3) Odżywka do włosów (60) Oeparol (1) Olej (32) olejowanie (1) Olivaloe (2) Olivellenic Organics (2) Olive Way (1) Olivia Garden (4) OnlyBio (1) Organic Shop (1) Organicum (1) Organique (1) Orientana (6) Paul Mitchell (6) Peeling skalpu (13) PEH (3) Pharmaid (1) Pielęgnacja twarzy (56) Pilomax (3) Planeta Organica (13) Polin (1) Produkt niesilikonowy (84) Produkt silikonowy (77) Professional Line (1) Purito (1) Półprodukt (16) Płukanka (4) retinol (1) rzęsy (1) Salus (1) Satinique (1) Sattva (1) Seboradin (3) Selective Professional (1) Serum (3) Serum do włosów (24) Sesa (2) Smooth (1) Solfine (1) strzyżenie (14) Suchy szampon (6) Suplement diety (25) Sylveco (10) Szampon delikatny (47) Szampon oczyszczający (21) szczotka (6) Telewizja (2) TianDe (5) Tresemme (1) Trądzik (18) Twój Cel To (3) Urodziny (3) Urtekram (1) Vianek (2) Vichy (1) Vis Plantis (2) Vitapil (1) wakacje (20) Wcierka (29) WS Academy (1) Włosy Plus Solution (1) Yves Rocher (2) Ziaja (6) Zioła (2)