Krem ochronny z filtrami Cera Plus Solution SPF 50 - W końcu dobry filtr do twarzy!

Już chyba trzeci rok z rzędu okres jesienno-zimowy wykorzystuję na stosowanie kosmetyków z kwasami. Sporo wolnego czasu spędzam na powietrzu, lubię wystawiać się na słońce. Zwłaszcza wiosną i latem, dlatego „kwaszenie” skóry w tym okresie raczej u mnie odpada...

Nawet przy stosowaniu kwasów zimą należy aplikować wysokie filtry, a co dopiero latem… Na promieniowanie jesteśmy narażeni także przy dużym zachmurzeniu! Kwasy plus słońce mogą równać podrażnienia skóry i co gorsze poważne, stałe przebarwienia!
Kiedyś mnie to nie przekonywało, lekceważyłam stosowanie filtrów do kwasów, ale dzięki Italianie zmądrzałam oraz znalazłam idealny dla siebie krem z filtrem - Cera Plus Solution SPF 50! :)
Zobacz jej wpis: Dlaczego należy stosować filtry także w zimie?

Opinia Kokoszki:

SPF to wskaźnik ochrony przed UVB, w przypadku tego kremu jest on najwyższy z możliwych, czyli SPF 50, co daje około 12 godzin ochrony przed tym promieniowaniem.

Cera Plus Solution zawiera generalnie pięć filtrów przeciwsłonecznych w tym dwa UVA, co daje mu współczynnik ochrony PPD 17. Faktor PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD5 oznacza, że do skóry wnika 5 razy mniej energii promieniowania UVA. Porównałam inne kremy z filtrem i zauważyłam, że mają od 17 do 42 PPD. Najlepiej pod tym względem wypada Anthelios XL SPF 50+ La Roche Posay (50 SPF i 42 PPD), ale zawiera dużo alkoholu, dlatego go nie wybrałam.

Natomiast krem Cera Plus Solution SPF 50 ma bardzo przyjazny skład i uważam bardzo dobrą ochronę przed słoneczkiem. Co najważniejsze nie bieli i nie tłuści skóry! Jak to robił np. Ziaja Med SPF 50+ matujący tylko z nazwy krem do cery tłustej i trądzikowej. Miałam po nim taki łój na twarzy, zwłaszcza latem, że wyglądałam jak spocona świnia wysmarowana wazeliną… ;)
Cera Plus Solution SPF 50 zostawia lekko tłustą warstwę na twarzy, w końcu zawiera pantenol, glicerynę czy alantoinę. Jednak krem po jakimś czasie się wchłania, dając bardziej nawilżenie, które jest potrzebne przy stosowaniu kwasów. Idealnie nadaje się pod makijaż mineralny, świetnie współgra z podkładem Annabelle Minerals, które razem w połączeniu dają efekt nawilżenia i zmatowienia w jednym.


Cera Plus Solution SPF 50

Filtr ten nie powoduje zapychania, powstawania zaskórników i błyszczenia się cery! Czego chcieć więcej? Do tego kosztuje ok. 15 zł. Udało mi się go kupić z darmową wysyłką. :) Minusem dla niektórych może być to, że jest dostępny raczej tylko przez internet.
Po za tym jest bardzo wydajny, ładnie pachnie, mnie przypomina taką „zgaszoną” pomarańczę. :)

Czasami krem trochę się roluje, tak jakby po przejechaniu mokrym papierem toaletowym po skórze… Nie wiem od jakiego czynnika to zależy, bo robi się tak tylko raz na jakiś czas. Jednak, gdy nakładam pędzlem podkład mineralny, to te „złuszczone” resztki kosmetyku łatwo się usuwają.

Podsumowując Cera Plus Solution SPF 50 to tani i dobrze chroniący filtr o dobrym niezapychającym składzie, który nie powoduje błyszczenia i bielenia skóry. Jak dla mnie idealny krem z filtrem, w końcu!

*Widziałam, że mają też w ofercie wersję dla cery suchej i wrażliwej (SPF 50 i PPD 25) wzbogaconej m.in. o masło shea, olej z nasion słonecznika, olej sezamowy, olej makadamia, oliwę z oliwek czy wyciąg z alg. Tak bogaty skład może się sprawdzić przy odwodnionej, bardzo suchej lub dojrzałej cerze. Dla mnie były raczej za ciężki i mógłby już tłuścić. :)

Opis producenta:

Krem przeznaczony jest do ochrony skóry twarzy, szyi i dekoltu przed promieniami słonecznymi. Zawiera:
Witamina E
Allantoina
Beta-karoten

Efekty:
zapewnia skuteczną i wysoką ochronę przeciwsłoneczną
nawilża, nie bieli skóry

Sposób użycia:
Nanieść obfitą ilość na oczyszczoną skórę na miejsca narażone na działanie słońca i równomiernie rozprowadzić co najmniej 15 min przed wyjściem na słońce. Nanosić ponownie dla utrzymania ochrony, zwłaszcza po spoceniu się, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem. Nie stosować w przypadku alergii lub nadwrażliwości na składniki kremu oraz w przypadku problemów skóry wymagającej leczenia farmakologicznego. Należy pamiętać, że produkty ochrony przeciwsłonecznej nie zapewniają pełnej ochrony i wymagają zastosowania dodatkowych środków ostrożności. Tak więc nawet przy stosowaniu produktów ochrony przeciwsłonecznej niewskazane jest długotrwałe przebywanie na słońcu, bowiem nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Dotyczy to szczególnie dzieci i niemowląt, które powinny być chronione przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Skład: 

Aqua

Aqua - woda.

Octocrylene

Octocrylene - oktokrylen, filtr UV, chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Silica /Titanium Dioxide(nano)

- Silica - krzemionka/ditlenek krzemu, substancja ścierna, reguluje lepkość, gromadzi substancje na powierzchni skóry. Działa antybakteryjnie i matująco. Titanium Dioxide - dwutlenek tytanu/ditlenek tytanu, mineralny filtr UV i jednocześnie naturalny biały pigment, stosowany w kosmetykach naturalnych.

Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid

- filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu chroni kosmetyk przed pogarszaniem się jego jakości pod wpływem światła.

Butyl Methoxydibenzoylmethane

Butyl Methoxydibenzoylmethane - filtr UV, chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Dopuszczalne 5 % tego składnika w danym kosmetyku (według norm Komisji Europejskiej).

glycerin

glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.

Polysilicone - 15

- dimetikodietylobenzylidenomalonian, filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu chroni kosmetyk przed pogarszaniem się jego jakości pod wpływem światła.

Triethanolamine

Triethanolamine - reguluje pH w kosmetyku.

C12-15 Alkyl Benzoate

C12-15 Alkyl Benzoate - substancja, która jest mieszaniną syntetycznych składników uzyskiwanych między innymi z ropy naftowej. Natłuszcza i wygładza. Pełni rolę konserwantu.

Cetearyl Alcohol

Cetearyl Alcohol - emolient, wygładzacz i zmiękczacz.

Cocoglycerides

- mieszanina monoglicerydów oleju kokosowego. Mieszanina monoglicerydów oleju kokosowego zawiera kwasy tłuszczowe takie jak: laurynowy, mirystynowy, kaprylowy, oleinowy, kaprynowy, linolowy. Emulagtor i plastyfikator w kosmetyku, który nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie.

Phenoxyethanol

Phenoxyethanol - konserwant, uważany za delikanty.

Methylparaben

Methylparaben - konserwant.

Propylparaben

Propylparaben - konserwant.

Ethylparaben

Ethylparaben - konserwant.

Butylparaben

Butylparaben - konserwant.

Glyceryl Stearate Citrate

- ester gliceryny z kwasami cytrynowym i stearynowym. Emulgator do formuowania kosmetykow np. kremów, balsamów. Niejonowa substancja pwierzchniowo czynna, nierozpuszczalna w wodzie. Jest stabilna w szerokim zakresie temperatur i kwaśnym pH.

Polyglyceryl - 2 Dipolyhydroxystearate

- emulgator i substancja zwilżająca - ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów.

acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer

acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer - substancja kondycjonująca, filmotwórcza, zmiękczająca. Ogranicza odparowywanie wody. W kremach, balsamach zwiększa lepkość i smarowność kosmetyku. Stosowana do produktów stylizacyjnych do włosów nadaje im połysk.

xanthan gum

xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.

Allantoin

Allantoin - alantoina, działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, stymuluje proces gojenia ran, nawilża.

Panthenol

Panthenol - wit.B5/pantenol, łagodzi, nawilża. Dobry do ukojenia skóry po opalaniu.

Disodium EDTA

Disodium EDTA - stablizator kosmetyku, ma właściwości chelatujące, czyli zmiękcza twardość wody, oczyszcza włosy z osadu minerałów, które są w kranówce i przyczyniają się do matowienia i szorstkości włosów.

tocopheryl acetate

tocopheryl acetate - witamina E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.

parfum

parfum - zapach.

Limonene

Limonene - limonen, składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach skórki cytrynowej, potencjalny alergen.

Hexyl Cinnamal

Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen.

Linalool

Linalool - linalol, składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach konwalii, potencjalny alergen.

Citronellol

Citronellol - składnik kompozycji zapachowych. Imituje zapach róży i geranium. Potencjalny alergen.

Benzyl Salicylate

Benzyl Salicylate - filtr przeciwsłoneczny, konserwant i substancja zapachowa w jednym.

Butylphenyl Methylpropional

Butylphenyl Methylpropional - inaczej Lillial, składnik kompozycji zapachowych, potencjalny alergen.

Beta-Carotene

Beta-karoten bogate źródło witaminy A. Ma działanie przeciwutleniające, a więc skutecznie redukuje wolne rodniki, przeciwdziała starzeniu i wyrównuje koloryt skóry.

Galeria: 

Komentarze

Kupię go i ja,wypróbuję.Ja też mam kłopot z takimi kremami,bo wszystkie bielą twarz i wyglądam jak trup.Mam bardzo jasną karnacje.

Kurka, ale szkoda,ze ten filtr posiada Butyl Methoxydibenzoylmethane, to oznacza,że nie można go stosować pod makijaż. Każdy filtr z tym składnikiem nakładany pod makijaż podlega destabilizacji ( szczególnie jeśli w kosmetykach jest mica, tlenek cynku, talc) Więc w tym przypadku filtr przestaje spełniać w jakikolwiek sposób swoją rolę.

No i raczej nie odczujesz, chyba,ze chodzi Ci o leżenie godzinami na słońcu :) Jeśli stosujesz filtr jako ochronę na co dzień, no to w sumie nie da się tego odczuć,że promienie UVA czy UVB na nas działają...no bo jak? One są niewidoczne, ale pochłaniane są przez skórę codziennie, nawet jak jest pochmurna pogoda. Jeśli chcesz, aby makijaż nie blokował działania filtru, filtr musi być bez tego składnika, który podałam,ale dodatkowo musi mieć chociaż jeden stabilizator. Polecam w tej kwestii ten link : http://mademoiselleusiebie.blogspot.com/2012/05/jak-wybrac-stabilny-filt...

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 10.11.2016

No to ja już sama nie wiem. :) Ja po prostu kupuję krem z filtrem, który pasuje mi ogólnie pod względem składu i nie zwracam na to uwagi. :) Więc skoro faktycznie nie ma to znaczenia no to super! :)

Najlepsza postawa :) naprawdęten krem nie bieli? jeśli nie bieli, to kupuję natychmiast!
Nie wolno dać się zwariować. Ostatnio szukam nowego kremu z filtrem i trafiam na różne wpisy. W jednym po recenzji pojawiła się aktualizacja: filtr jednak zawiera nano cząsteczki i badania pokazały, że one powodująraka. Pod spodem aktualizacja nr 2: te cząsteczki jednak nie powodują raka, można używać. I tak to właśnie bywa ;) Nie wolno dać się zwariować.

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 10.11.2016

A bo czasem ktoś nie sprawdzi informacji lub powieli jakąś głupotę co ktoś napisał i tak to wygląda... Generalnie uważam, że jak jakiś kosmetyk jest dopuszczony do sprzedaży, to raczej nie ma substancji rakotwórczych... Tak jak kiedyś pisali w internetach, że SLS jest rakotwórczy... Spotkałam się kiedyś z opinią, że silikony są rakotwórcze... Więc, czasem to nawet nie dyskutuję i nie wyprowadzam kogoś z błędu, bo mi się nie chce. :) Generalnie żyjemy w świecie, gdzie spaliny, zanieczyszczenia, syfiaste żarcie powoduje u ludzi nowotory... :( Kiedyś ludzie tak nie chorowali na takie rzeczy, więc z czegoś to wynika...
A jeżeli chodzi o ten krem to mnie on pasował, gdzieś tam delikatnie może skóra była bardziej błyszcząca, ale kremy z filtrem są zawsze trochę bardziej tłuste. Ale nie bielił, tylko tak jak chyba wspomniałam we wpisie (nie pamiętam), że czasem dziwnie się rolował na skórze i było to trochę denerwujące. Dla mnie był generalnie OK.

Teraz przymierzam się do kremu z witaminą C i kwasem hialuronowym z La Roche Posay z filtrem 25. Na noc używam Effaclar Duo +.

Ten skład ma być bezpieczny? :D Disodium EDTA, filtry, które nie są w grupie stabilnych, parabeny :( Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się poleca innym :(

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 21.03.2018

To, że coś polecam to nie znaczy, że  każdy musi coś ślepo używać. Jeżeli dane składniki w kremie Ci nie pasują to nikt nie zmusza Cię do jego stosowania. Pozrawiam.

Hej, jeśli jeszcze szukasz dobrego filtru to polecam dać szansę "bratu" tej Ziaji, która była dla Ciebie za tłusta - wersji przeciwzmarszczkowej ;) Dziwnie się czułam stosując go mając niecałe 25 lat, ale efekt był spoko - twarzy nie spaliłam (a mam bardzo wrażliwą na słońce skórę), nie bielił, nie tłuścił, nie rolował się. Pod tym względem lepszy niż wszystkie inne (ok. 6), które testowałam. Używałam na codzien, nie wiem, czy na plaży dałby radę, ale do pracy i na miasto, nawet na działkę w upalny dzień - super. Bdb pod podkład. Tani, więc warto sprawdzić. Nie znam się na tym, czy ma filtry stabilne czy nie, oceniam tylko, że twarz chronił, bo nie była nawet zaczerwieniona. Na plażę i w góry używam gęstszej Kolastyny, bo wtedy nie używam podkładu. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

ACM (3) Alterra (2) Ampułka (8) Annabelle Minerals (1) anti aging (1) Anwen (9) Aptekarz (1) Aromaesti (1) Artego (12) Artykuł sponsorowany (10) Ava (2) B&V (1) Babuszka Agafii (9) Baikal Herbals (1) Banfi (1) Barwa (4) basiclab (1) Batiste (2) Bayer (1) beautycycle (1) Beauty Farm (1) Be Beauty (1) bez spłukiwania (6) Biały Jeleń (3) Bielenda (3) BIO (1) Bioetika (4) Biolaven (2) Bioselect (1) Biosilk (2) Biotter (1) Biovax (10) Body Farm (1) Cafe Mimi (6) Carin (1) Cece (1) Cera Plus Solution (2) Chantal (11) chelatowanie (3) Cien (2) Davines (1) Deba Biovital (1) Dermika (1) Dr Beta (2) Ecolab (9) Elfa Pharm (1) Elia (1) Equilibra (6) Eveline (2) Farmona (9) fitness (8) Fitokosmetik (14) Fitomed (4) Floraldix (1) Floresan (1) Floslek (1) Fox (1) Fratti (5) Gal (3) Garnier (2) Gliss Kur (1) GO Cranberry (1) Green Pharmacy (3) Green Style (1) Hairy Tale Cosmetics (2) Head&Shoulders (1) henna (22) Herbapol (1) Isana (4) Joanna (2) Kallos (5) Karelia Organica (3) Kemon (2) KFD Nutrition (1) Khadi (13) Koloryzacja (29) krem do włosów (3) Kruidvat Originals (1) Kulpol (2) La Luxe (1) Lappa Avocado (2) La Roche-Posay (6) LashVolution (2) Lass Naturals (4) Le Cafe de Beaute (3) Leśny Zielarz (1) Lidl (1) Loreal (2) Love2mix Organic (4) Lęk przed krwią (4) makijaż (3) Marion (9) Marrakesh (1) Maska do włosów (93) Mgiełka (9) Mila (9) Montibello (16) Mysterium (1) Mythos (2) Naked Hair Challenge (1) Nami (3) Natura Estonica (3) Natura Siberica (5) Natura Vita (2) Natur Vital (2) Nivea (6) Noble Health (1) NOVA (1) Nowa Kosmetyka (1) Nutrilite (1) Nymphes (1) ochrona UV (3) Odżywka do włosów (60) Oeparol (1) Olej (32) olejowanie (1) Olivaloe (2) Olivellenic Organics (2) Olive Way (1) Olivia Garden (4) OnlyBio (1) Organic Shop (1) Organicum (1) Organique (1) Orientana (6) Paul Mitchell (6) Peeling skalpu (13) PEH (3) Pharmaid (1) Pielęgnacja twarzy (56) Pilomax (3) Planeta Organica (13) Polin (1) Produkt niesilikonowy (84) Produkt silikonowy (77) Professional Line (1) Purito (1) Półprodukt (16) Płukanka (4) retinol (1) rzęsy (1) Salus (1) Satinique (1) Sattva (1) Seboradin (3) Selective Professional (1) Serum (3) Serum do włosów (24) Sesa (2) Smooth (1) Solfine (1) strzyżenie (14) Suchy szampon (6) Suplement diety (25) Sylveco (10) Szampon delikatny (47) Szampon oczyszczający (21) szczotka (6) Telewizja (2) TianDe (5) Tresemme (1) Trądzik (18) Twój Cel To (3) Urodziny (3) Urtekram (1) Vianek (2) Vichy (1) Vis Plantis (2) Vitapil (1) wakacje (20) Wcierka (29) WS Academy (1) Włosy Plus Solution (1) Yves Rocher (2) Ziaja (6) Zioła (2)