Acne-derm tani wybawca na przebarwienia potrądzikowe – 40 dni z Acne-dermem

Generalnie uporałam się z trądzikiem. Niestety przed lub w trakcie miesiączki coś tam mi jeszcze wyskoczy na twarzy, ale naprawdę nie mam na co narzekać. Są to pojedyncze zmiany, które jeżeli nie zacznę ich dłubać, prędzej czy później zmniejszają się, a następnie znikają. W tamtym miesiącu wyskoczył mi całkiem spory gigant na brodzie, teraz jestem tuż przed okresem i mam twardą, bolącą niespodziankę na policzku… Jednak w porównaniu z tym co kiedyś robiło mi się z twarzą np. około 10-20 pryszczy przy każdej miesiączce w tym każdego dnia pojawiało się nowych ok. 5 sztuk, to naprawdę mogę teraz powiedzieć, że mam świetną cerę!

Opinia Kokoszki:

Czasem niestety nawet jak nie wyciskam pryszczy to pozostają mi przebarwienia… :( Dlatego też zaopatrzyłam się w Acne-derm, który słynie ze swych magicznych właściwości antytrądzikowych oraz wybielająco-rozjaśniających. :)
Jestem naprawdę mile zaskoczona tym kremem, ponieważ na ten moment mam jaśniutką, gładką cerę, widoczne jest tylko jedno przebarwienie po syfku na brodzie z poprzedniej miesiączki. Teraz ledwo się powstrzymuję, żeby nie babrać tego na policzku, bo nie chce mieć śladu, a wiem, że minie 2-4 dni i pryszcz zniknie. Pokusa jest jednak wielka. ;)


Acne-derm

Efekty po Acne-dermie zauważyłam już po jakiś dwóch tygodniach stosowania. Cera zrobiła się gładsza, milsza w dotyku, bardziej rozjaśniona, a wszelkie przebarwienia (nawet te starsze) z każdym dniem stawały się coraz mniej widoczne. Nie wyskakuje mi praktycznie nic nowego, a smarowanie kremem sprawia, że niewielkie zmiany goją się szybciej i nie pozostawiają przebarwień. Wszystko to zasługa kwasu azelainowego o którego właściwościach przeczytacie w analizie składu na dole wpisu.

Krem kupimy w aptece bez recepty. Ja za 20 gramową tubkę zapłaciłam 19,99 zł. :) Używam go czterdzieści dni i po stopniu zużycia myślę, że starczy mi łącznie na ok. dwa miesiące. Stosuję go codziennie na noc, nie żałując sobie ilości. :)

Acne-derm nie podrażnił ani przesuszył mi skóry, chociaż czasami po jakiego aplikacji jest lekko ściągnięta. Z racji tego, że nie powinno się już nic nakładać na ten krem to w awaryjnych sytuacjach wklepuję tylko coś nawilżającego w okolice oczu, gdzie czuję, że skóra tego potrzebuje. Przy niektórych aplikacjach czuć lekkie szczypanie, które szybko przechodzi.

Podoba mi się konsystencja kremu. Gdy produkt się wchłonie to twarz robi się idealnie gładka, taka aksamitna, mega miła dotyku – lubię to uczucie!
Przyznam szczerze, że Acne-derm zrobił na mnie ogromne wrażenie, ponieważ dzięki niemu pozbyłam się niemal wszystkich przebarwień z którymi borykałam się od dawna! Zauważyłam generalną poprawę cery, mniej zaskórników i syfków. Dziękuję temu kto wynalazł ten krem! :)


Acne-derm

Z chęcią kupiłabym jeszcze jedną tubkę, gdy ta mi się skończy, ale krem na przydatność 6 miesięcy od otwarcia, a że zbliża się wiosna, lato i pomału będę rezygnować z kwasów to mogłabym go nie zużyć. Zwłaszcza, że będę testować nowy peeling Iwostin Perfectin Lucidin z kwasem glikolowym, który nakłada się na noc bez zmywania i będę chciała realnie ocenić też jego działanie bez ingerencji innych produktów.

Opis producenta:

Lek ACNE-DERM ma postać kremu. Lek zawiera substancję czynną- kwas azelainowy, która wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające skórę w przypadku hiperpigmenatcji (przebarwień skóry).
Skład:
Kwas azelainowy 20g,glikol propylenowy, glicerol, kwas beznzoesowy, Arlatone 983S (samoemulgujący się monostearynian glicerolu), Cutina CBS, PCL w płynie, woda oczyszczona.
Dawkowanie:
Krem stosuje się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) nakładając cienką warstwę na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.
Dawka jednorazowa kremu wynosi 1 g = 4 cm kremu, co odpowiada 0,2 g substancji czynnej.
Dawka dobowa wynosi 2 g = 8 cm kremu, co odpowiada 0,4 g substancji czynnej.
Preparat należy stosować przynajmniej przez okres 4 tygodni. Dla uzyskania trwałej poprawy preparat powinien być stosowany przez okres kilku miesięcy.
Działanie:
Kwas azelainowy działa przeciwbakteryjnie na bakterie Propionibacterium acnesmające wpływ na rozwój trądziku, zmniejsza liczbę mikrozaskórników oraz hamuje nadmierne rogowacenie naskórka. Ponadto kwas azelainowy hamuje wzrost i nadczynność melanocytów - komórek barwnikowych skóry.
Wskazania:
Wskazaniem do stosowania kremu jest trądzik pospolity (Acne vulgaris) oraz przebarwienia skóry (melanoderma).
Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Acne-Derm w nadwrażliwości na kwas azelainowy lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
Działania niepożądane:
• Objawy niepożądane występujące często:
Może wystapić miejscowe podrażnienie skóry. Najczęściej obserwowane działanie naiepożądane to: uczucie pieczenia, świąd, zaczerwienienie, suchość, łuszczenie skóry. Objawy te występują na początku leczenia , jeśli utrzymują się, należy stosować lek raz na dobę.
• Objawy niepożądane występujące rzadko:
Rzadko występowało kontaktowe zapalenie skóry i  zapalenie mieszków włosowych. Mogą wystąpić białe plamy lub rozjaśnienia w miejscu stosowania leku u pacjentów o ciemnej karnacji.
• Objawy niepożądne występujące bardzo rzadko:
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na światło i alergiczne reakcje skórne, np. wysypka. Ostrzeżenia i środki ostrożności. Należy chronić oczy, usta, błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. Jeśli nastąpi przypadkowy kontakt leku z tymi miejscami, nalezy przemyć je dużą ilością wody.
Ze względu na właściwości wybielające kremu, w przypadku osób o ciemnej karnacji, należy szczególnie wnikliwie obserwować skórę w miejscu stosowania leku, gdyz istnieje ryzyko jej rozjaśnienia. Ciąża i karmienie piersią : Nie określono bezpieczeństwa stosowania kwasu azelainowego u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Lek może pbyć stosowany u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Skład: 

Kwas azelainowy

- to naturalny, występujący między innymi w ziarnach zbóż, związek dikarboksylowy. Kwas azelainowy posiada wielokierunkowe działanie, które może być wykorzystywane w zwalczaniu różnych dysfukcji skórnych. Rozjaśnienie przebarwień – związek ten należy do efektywnych substancji wybielających. Początkowo wykorzystywany był w przypadku plam pigmentacyjnych. Hamuje on proces syntezy DNA w obrębie pobudzonych komórek barwnikowych – melanocytów. Działa także jako inhibitor tyrozynazy, przez co ogranicza proces melanogenezy, a w konsekwencji tworzenie nowego barwnika, melaniny. Przy stosowaniu stężeń 15 – 20 % przez kilka miesięcy, można osiągnąć pozytywne efekty w przypadku plam soczewicowatych oraz ostudy. Doskonałe efekty uzyskuje się w przypadku  usuwaniu przebarwień pozapalnych skóry. Działanie przeciwtrądzikowe – działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo na bakterie tlenowe i beztlenowe. Szczególnie jest skuteczny w stosunku do Propionibacterium acnes i Staphylococcus epidermidis, odpowiadających za powstawanie trądziku młodzieńczego. Kwas nie wywiera wpływu na oporność bakterii, nawet przy długotrwałym stosowaniu. Właściwości przeciwzapalne kwasu są ściśle związane z hamowaniem produkcji wolnych rodników tlenowych, będących mediatorami procesów zapalnych. Działanie przeciwzaskórnikowe jest niezwykle istotne w pielęgnacji zmian trądzikowych. Dodatkową zaletą kwasu azelainowego jest możliwość stosowania w przypadku trądziku różowatego. Regulacja procesów keratynizacji – odgrywa ważną rolę w procesie keratynizacji naskórka, może być istotnym składnikiem kosmetyków polecanych przy nieprawidłowym, także posłonecznym rogowaceniu naskórka.
Zastosowanie w kosmetykach:

  •     rozjaśnia przebarwienia (przy melasmie, ostudzie i inne plamach barwnikowych oraz przebarwieniach pozapalnych)
  •     działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne
  •     przy zapalnym i niezapalny trądziku pospolitym oraz różowatym
  •     łuszczycy, jak również zapaleniu mieszków włosowych
  •     kwas azelainowy z powodzeniem można stosować także przy cerze  naczyniowej, wrażliwej i skłonnej do rumienia.

Kwas azelainowy nie wykazuje działania fitotoksycznego, jest dobrze tolerowany, może być stosowany w wysokich stężeniach nawet przez dłuższy czas. W recepturach kosmetycznych wykorzystywany jest w stężeniach do 20%. Efekty uboczne raczej rzadko występujące: przejściowy, szybko znikający  rumień czy podrażnienie skóry. - żródło zrobsobiekrem.pl

substancje pomocnicze: mieszanina glicerolu monostearynianu i makrogolu stearynianu; mieszanina glicerolu stearynianu i alkoholu cetostearylowego i cetylu palmitynianu i kokoglicerydów; mieszanina cetostearylu etyloheksanianu i izopropylu myrystynian

- (glicerol monostearynianu - emulgator, makrogol stearynianu - substancja poślizgowa, antyadhezyjna/antyprzyczepna, glicerolu stearynian - składnik pochodzenia roślinnego. Jest to ester kwasu stearynowego i gliceryny, w kosmetykach pełni rolę emulgatora, alkohol cetylostearylowy - emolient, stablizuje emulsję, palmitynian cetylu - emolient, kologlicerydy - uwodornione glicerydy oleju kokosowego, emolient, izopropylu myrystynian - emolient, wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków, daje dobry poślizg, cetostearylu etyloheksanianu - emolient, plastyfikator.

glikol propylenowy

- glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.

glicerol

- jest pochodną propanu. glicerol to nazwa zwyczajowa alkocholu polihydroksylowego o bardzo popularnej nadal często stosowanej nazwie zwyczajowej gliceryna. Humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.

kwas benzoesowy

- Benzoic Acid, konserwant.

woda oczyszczona

- (Aqua Purificata). Zastosowanie: Surowiec farmaceutyczny przeznaczony wyłącznie do receptury. W przemyśle farmaceutycznym woda oczyszczona używana jest w procesach produkcyjnych i musi spełniać określone normy. Używana jest w zależności od stopnia oczyszczenia w różnych aplikacjach w zakładach produkcyjnych. W zależności od stopnia uzdatnienia i oczyszczenia może być kwalifikowana jako: woda oczyszczona, woda sterylizowana, woda do iniekcji (wstrzykiwań), sterylizowana wodą do iniekcji (wstrzykiwań), bakteriostatyczna woda do iniekcji (wstrzykiwań), sterylizowana woda do przepłukiwań, sterylizowana woda do inhalacji.

Galeria: 

Komentarze

Trafiłam na twój wpis przypadkiem ale powiem wprost - zgadzam się całkowicie, że acne-derm działa znakomicie na przebarwienia. Sama borykałam się z mocnymi i starymi przebarwieniami, a po acne wszystko zeszło

Dodaj komentarz

ACM (3) Alterra (2) Ampułka (8) Annabelle Minerals (1) anti aging (1) Anwen (9) Aptekarz (1) Aromaesti (1) Artego (12) Artykuł sponsorowany (10) Ava (2) B&V (1) Babuszka Agafii (9) Baikal Herbals (1) Banfi (1) Barwa (4) basiclab (1) Batiste (2) Bayer (1) beautycycle (1) Beauty Farm (1) Be Beauty (1) bez spłukiwania (6) Biały Jeleń (3) Bielenda (3) BIO (1) Bioetika (4) Biolaven (2) Bioselect (1) Biosilk (2) Biotter (1) Biovax (10) Body Farm (1) Cafe Mimi (6) Carin (1) Cece (1) Cera Plus Solution (2) Chantal (11) chelatowanie (3) Cien (2) Davines (1) Deba Biovital (1) Dermika (1) Dr Beta (2) Ecolab (9) Elfa Pharm (1) Elia (1) Equilibra (6) Eveline (2) Farmona (9) fitness (8) Fitokosmetik (14) Fitomed (4) Floraldix (1) Floresan (1) Floslek (1) Fox (1) Fratti (5) Gal (3) Garnier (2) Gliss Kur (1) GO Cranberry (1) Green Pharmacy (3) Green Style (1) Hairy Tale Cosmetics (2) Head&Shoulders (1) henna (22) Herbapol (1) Isana (4) Joanna (2) Kallos (5) Karelia Organica (3) Kemon (2) KFD Nutrition (1) Khadi (13) Koloryzacja (29) krem do włosów (3) Kruidvat Originals (1) Kulpol (2) La Luxe (1) Lappa Avocado (2) La Roche-Posay (6) LashVolution (2) Lass Naturals (4) Le Cafe de Beaute (3) Leśny Zielarz (1) Lidl (1) Loreal (2) Love2mix Organic (4) Lęk przed krwią (4) makijaż (3) Marion (9) Marrakesh (1) Maska do włosów (93) Mgiełka (9) Mila (9) Montibello (16) Mysterium (1) Mythos (2) Naked Hair Challenge (1) Nami (3) Natura Estonica (3) Natura Siberica (5) Natura Vita (2) Natur Vital (2) Nivea (6) Noble Health (1) NOVA (1) Nowa Kosmetyka (1) Nutrilite (1) Nymphes (1) ochrona UV (3) Odżywka do włosów (60) Oeparol (1) Olej (32) olejowanie (1) Olivaloe (2) Olivellenic Organics (2) Olive Way (1) Olivia Garden (4) OnlyBio (1) Organic Shop (1) Organicum (1) Organique (1) Orientana (6) Paul Mitchell (6) Peeling skalpu (13) PEH (3) Pharmaid (1) Pielęgnacja twarzy (56) Pilomax (3) Planeta Organica (13) Polin (1) Produkt niesilikonowy (84) Produkt silikonowy (77) Professional Line (1) Purito (1) Półprodukt (16) Płukanka (4) retinol (1) rzęsy (1) Salus (1) Satinique (1) Sattva (1) Seboradin (3) Selective Professional (1) Serum (3) Serum do włosów (24) Sesa (2) Smooth (1) Solfine (1) strzyżenie (14) Suchy szampon (6) Suplement diety (25) Sylveco (10) Szampon delikatny (47) Szampon oczyszczający (21) szczotka (6) Telewizja (2) TianDe (5) Tresemme (1) Trądzik (18) Twój Cel To (3) Urodziny (3) Urtekram (1) Vianek (2) Vichy (1) Vis Plantis (2) Vitapil (1) wakacje (20) Wcierka (29) WS Academy (1) Włosy Plus Solution (1) Yves Rocher (2) Ziaja (6) Zioła (2)