Nawilżający kremik z Ziaji liście manuka zrobił na mnie spore wrażenie. Jest lekki, nie zapycha, ładnie nawilża, lekko matuje skórę. Bardzo lubię ten krem i chętnie sięgam po niego każdego ranka. Mam wrażenie, że działa łagodząco, nawet kojąco na skórę. To co bardzo mi się spodobało to fakt, że krem nadaje się idealnie pod podkład mineralny, który stosuję od niedawna.
Opinia Kokoszki:
Krem oprócz tego, że dobrze nawilża to dosyć szybko się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy na skórze, lubię taki efekt. Tak jak wspomniałam idealnie nadaje się pod podkład mineralny, właściwe zaraz po jego nałożeniu mogę aplikować mineralki. Być może jest to zasługą tego, że krem zawiera trochę składników stosowanych w kosmetykach mineralnych.
Ziaja liście manuka, krem nawilżający balans korygująco-ściągający
Skład kremu pozostawia wiele do życzenia, ponieważ pomimo wielu dobrych składników, zawiera trochę badziewia. :) Już na drugim miejscu w składzie znajdziemy mało ciekawy konserwant, a na końcu składu sporo substancji zapachowych, które mogą uczulać wrażliwsze osoby.
Na szczęście krem zawiera także dobroczynne składniki, dzięki którym zawdzięcza pewnie to fantastyczne działanie. :) Krem zawiera między innymi substancje nawilżające, antyłojotokowe oraz kilka filtrów słonecznych, dających w sumie odpowiednik niskiej ochrony przed promieniowaniem 10 SPF. Krem Ziaja liście manuka ma w składzie wiele składników idealnych dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, między innymi: ekstrakt z kory afrykańskiego drzewa Enantia chlorantha, kwas oleanolowy, alga laminaria ochroleuca, glukonian cynku czy tytułowy ekstrakt z liści z drzewa Manuka. Dokładna analizę składu znajdziecie poniżej. Skład jest meeeega dlugi. :)
Pomimo kliku świństewek zawartych w kremie, polecam ten produkt. Moja mieszana cera jest z niego bardzo zadowolona. Myślę, że kupię go po raz kolejny, gdy ten się skończy. Krem jest wydajny, używam go od trzech miesięcy, a zostało jeszcze około połowy opakowania. Kupiłam go z gratisowym tonikiem z tej samej serii za mniej więcej 11 zł. Regularna cena kremu to około 10 zł (50ml). Krem jest dostępny w Hebe, stacjonarnych sklepach Ziaji i przez internet.
Dodatkową zaletą jest higieniczne opakowanie i przyjemny, nienachalny zapach.
Seria Ziaja liście manuka - tonik, reduktor zmian trądzikowych i krem nawilżający
Zobacz też:
Tonik zwężający pory Ziaja oczyszczanie liście manuka
Reduktor zmian potrądzikowych liście manuka Ziaja – czy warto kupić?
Opis producenta:
Ziaja oczyszczanie - liście manuka krem nawilżający balans korygująco-ściągający
oczyszczanie
skóry normalnej, tłustej i mieszanej
Nietłusty, bardzo lekki krem z filtrami przeciwsłonecznymi. Szybko się wchłania, jest idealny pod makijaż. Skutecznie redukuje niedoskonałości skóry. Przywraca skórze naturalną równowagę i świeżość.
substancje czynne głęboko oczyszczające
Ekstrakt z liści Manuka o działaniu antybakteryjnym
ściągająco-łagodzący glukonian cynku
normalizujący kwas oleanolowy
substancje czynne głęboko nawilżające
biodostępna sól kwasu hialuronowego
alga brunatna Laminaria ochloreuca
substancje czynne ochronno-korygujące
fotostabilne filtry UVA/UVB
wygładzający pigment balance
czysta i świeża skóra
• Reguluje pracę gruczołów łojowych.
• Zmniejsza tłustość skóry oraz zapewnia efekt matujący.
• Redukuje zaskórniki i przeciwdziała ich tworzeniu.
• Skutecznie nawilża oraz łagodzi podrażnienia.
• Pozostawia skórę zadbaną, gładką o jednolitym kolorycie.
Aqua (Water)
- woda.
C12-15 Alkyl Benzoate
C12-15 Alkyl Benzoate - substancja, która jest mieszaniną syntetycznych składników uzyskiwanych między innymi z ropy naftowej. Natłuszcza i wygładza. Pełni rolę konserwantu.
glycerin
glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Butyl Methoxydibenzoylmethane - filtr UV, chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Dopuszczalne 5 % tego składnika w danym kosmetyku (według norm Komisji Europejskiej).
Ethylhexyl Methoxycinnamate
Ethylhexyl Methoxycinnamate - filtr UV. Absorbuje również promieniowanie, chroniąc kosmetyk przed pogorszeniem się jego jakości. Dopuszczalne stężenie w kosmetyku to 10%.
Isononyl Isononanoate
Isononyl Isononanoate - Lekki, nietłusty, dobrze rozprowadzający się emolient. Nadaje skórze delikatną, nietłustą miękkość.
Cetyl Alcohol
Cetyl Alcohol - emolient/nawilżacz.
cyclopentasiloxane
cyclopentasiloxane - silikon lotny, działanie kondycjonujące.
Glyceryl Stearate
Glyceryl Stearate - emolient tłusty, stosowany w stanie czystym może powodować zaskórniki. Tworzy film na skórze/włosach, zapobiegając odparowywaniu wody (pośrednie działanie nawilżające). Zmiękcza, wygładza kondycjonuje.
PEG-100 Stearate
PEG-100 Stearate - substancja ułatwiająca powstanie emulsji, poprawia konsystencję kosmetyku.
Potassium Cetyl Phosphate
Potassium Cetyl Phosphate - stabilizator emulsji.
Panthenol
Panthenol - wit.B5/pantenol, łagodzi, nawilża. Dobry do ukojenia skóry po opalaniu.
Dimethicone
Dimethicone - silikon rozpuszczalny w wodzie. Tworzy na powierzchni skóry/włosa film, lecz nie powoduje zaskórników.
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Nano)
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Nano) - filtr UV, chroni skórę przed szkodliwym prommieniowaniem. Dopuszczone stężenie 10 % tej substancji w danym kosmetyku według norm Komisji Europejskiej.
Octocrylene
Octocrylene - oktokrylen, filtr UV, chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.
Butylene Glycol
Butylene Glycol - składnik odpowiedzialny za utrzymanie wilgoci, pełni również rolę rozpuszczalnika.
Enantia Chlorantha (Bark) Extract
Enantia Chlorantha (Bark) Extract - ekstrakt z kory afrykańskiego drzewa Enantia chlorantha. Posiada właściwości antybakteryjne, reguluje pracę gruczołów łojowych i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Zmniejsza wydzielanie sebum oraz widoczność rozszerzonych porów, skutecznie oczyszcza skórę. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne oraz normalizuje proces złuszczania naskórka.
Oleanolic Acid
Oleanolic Acid - kwas oleanolowy, redukuje, normalizuje wydzielnie łoju. Kontroluje produkcje sebum, redukuje łojotok, poprawia wygląd skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Laminaria Ochroleuca Extract
alga laminaria ochroleuca, zawiera fosfatydylocholinę, pochodne kwasu limonowego i witaminy, zmniejsza ekspresję mediatorów zapalnych wyhamowując kaskadę reakcji zapalnej, a w konsekwencji redukuje jej skutki. Działa łagodząco, jest aktywnym czynnikiem chroniącym naskórek i skórę właściwą włączając obszar wewnątrzkomórkowy i równowagę warstwy granicznej naskórek-skóra właściwa. Zmniejsza świąd, rumień i opuchliznę. Zapobiega uszkodzeniom DNA komórek skóry oraz pojawieniu się zjawiska sunburn cells (patologiczne rezultaty naświetlania skóry UV). Neutralizuje konsekwencje stresu powodowanego promieniami UVB, chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska oraz zanieczyszczeniami. Wzmacnia barierę lipidową naskórka oraz regeneruje uszkodzony naskórek. Sytmulując syntezę kolagenu i wzmacnia struktury białkowo - lipidowe skóry oraz hamuje starzenie fizjologiczne.
Caprylic/capric triglyceride
Caprylic/capric triglyceride - emolient tłusty, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy. Poprawia konsystencję kosmetyku.
Zinc Gluconate
Zinc Gluconate - glukonian cynku inaczej kwas glukonowy, hamuje rozwój drobnoustrojów, oczyszcza skórę, odblokowuje pory i reguluje wydzielanie sebum. Działanie antybakteryjne, skuteczny w leczeniu trądziku w stadium zapalnym. Zwiększa poziom wilgoci w zewnętrznych warstwach naskórka.
Sodium hyaluronate
- sól sodowa kwasu hialuronowego/Hialuronian sodu. Humektant. Kondycjonuje, nawilża, zmiękcza, wygładza włosy i skórę oraz zapobiega wyschnięciu kosmetyku. Substancja hydrofilowa tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę. W efekcie ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody i zapewnia odpowiednie nawilżenie.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
Leptospermum Scoparium Leaf Extract
Leptospermum Scoparium Leaf Extract - hydrofilowy ekstrakt z liści z drzewa Manuka, posiada właściwości antybakteryjne, stosowany jako leczniczy kompleks na rany i podrażnienia naskórka. Stosowany w różnych problemach skóry o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Zmniejsza infekcje i łagodzi podrażnienia skóry twarzy i ciała. Oczyszcza naskórek, jest efektywny w zwalczaniu bakterii wywołujących trądzik.
Sodium Polyacrylate
Sodium Polyacrylate - nawilża, kondycjonuje, odżywia, zatrzymuje wilgoć, tworzy film.
CI 77891 (Titanium Dioxide)
CI 77891 (Titanium Dioxide) - dwutlenek tytanu, mineralny filtr UV i jednocześnie naturalny biały pigment, stosowany w kosmetykach naturalnych.
Mica
Mica - mika, pigment mineralny. Rozświetla skórę, stosowany przede wszystkim w pudrach, różach i cieniach, ale dodawany także do kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry i włosów. Nadaje włosom blask.
Tin Oxide
tin oxide, tlenek cyny, składnik kosmtyków mineralnych stosowany jako pigment. Stosowany również w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej jako substancja matująca oraz jako filt UV.
xanthan gum
xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.
DMDM Hydantoin
DMDM Hydantoin - mocny konserwant, uniemożliwia przetrwanie mikroorganizmom w kosmetyku.
Methylparaben
Methylparaben - konserwant.
Ethylparaben
Ethylparaben - konserwant.
Parfum (Fragrance)
zapach.
Benzyl Salicylate
Benzyl Salicylate - filtr przeciwsłoneczny, konserwant i substancja zapachowa w jednym.
Hexyl Cinnamal
Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen.
Limonene
Limonene - limonen, składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach skórki cytrynowej, potencjalny alergen.
Linalool
Linalool - linalol, składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach konwalii, potencjalny alergen.
Citral
Citral - składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach cytryny, potencjalny alergen.
Eugenol
eugenol - działanie antysceptyczne, składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach goździków. Potencjalny alergen.
sodium hydroxide
sodium hydroxide - regulator pH.
Komentarze
Wysłane przez Agnieszka w 06.06.2021 Adres
Witaj. Jakieś konserwant być
Witaj. Jakieś konserwant być musi, by kosmetyk się utrzymał ileś tam czasu. Zazwyczaj chcemy mieć kosmetyk minimum 2 miesiące, a najlepiej więcej. W innym wypadku ledwo palca przyłożyłabyś do kremu to już by była bomba bakteryjna i do wyrzucenia. A nie każdego stać żeby kupić kolejny krem po tygodniu czy dwóch. Pewnie nie na darmo w kosmetykach typowo naturalnych (często są same ekstrakty ziołowe) są w dozownikach, by nie dotykać praktycznie kremu czy emulsji. Niby fajnie, ale są mankamenty. Patrzyłam na składy kosmetyków bardzo naturalnych i jeśli ktoś potrzebuje na dzień wysokich filtrów to w nich nie ma właściwie żadnych. Dobry krem na dzień potrzebuje, nie musi być dużo, zarówno filtrów mineralnych jak i chemicznych. Nie ma co się bać filtrów chemicznych, razem z mineralnymi uzupełniają się i nie powinno skórze się nic wydarzyć. Same mineralne nie chronią tak dobrze. Szybciej wyjdą krostki i jakieś niedoskonałości jak nie zastosuje się żadnej ochrony i wyjdzie na parzące słońce. Bądź co bądź rzeczywiście niepotrzebnie już na drugim miejscu w przypadku Ziaji bo konserwanty powinny być na szarym końcu, a to co dobre na początku bo po co na końcu to co dobre?? ;)
Dodaj komentarz