Od ponad miesiąca znów jestem zadowolona ze stanu mojej cery. :) Perfekcyjnie nie jest, ale praktycznie nic mi nie wyskakuje, a jak już jakiś pryszczyk pojawi się na mojej buzi to jest tak mały, że nie ma o czym mówić. :)
Pisałam Wam niedawno, że zwiększył mi się wysyp i obwiniałam o to tabletki antykoncepcyjne, które biorę od czterech miesięcy. Więcej info w tym wpisie: Czy tabletki antykoncepcyjne pomogą na trądzik?
Muszę chyba zrobić kontynuację tego posta, ponieważ albo mój organizm przyzwyczaił się do tabletek przez co moja cera jest o niebo lepsza niż wcześniej albo pomogło oczyszczanie cery u kosmetyki plus kuracja produktami z kwasami w tym kremem Effaclar A.I.. Może oba czynniki miały na to wpływ, nie wiem. W każdym bądź razie pragnę utrzymać ten stan, a kwasami walczę z pozostałościami po pryszczach czyli przebarwieniami, które z tygodnia na tydzień są coraz mniej widoczne. :)
Effaclar A.I
Opinia Kokoszki:
Jeżeli chodzi o Effaclar A.I. to jest to bardzo delikatny preparat. O czym świadczy chociażby niskie stężenie kwasów i innych substancji, które powinny pomagać na wypryski. Dopiero na samiusieńkim końcu, po wszystkich emolientach, nawilżaczach itd. znajdziemy m.in.: złuszczające Capryloyl Glycine oraz Capryloyl Salicylic Acid, kwas salicylowy, bakteriobójczą substancję Chlorhexidine Digluconate i Piroctone Olamine - pirokton olaminy o działaniu przeciwzapalnym. Jedynie niacyna (witamina B3), która reguluje złuszczanie naskórka jest nieco wyżej, bo na szóstym miejscu w składzie.
Uważam tym samym, że Effaclar A.I. sam w sobie jest dosyć słaby i stosowanie tylko jego nie przyniosłoby praktycznie żadnych skutków. Jednak jako uzupełnienie kuracji sprawdza się bardzo dobrze. Używam go w połączeniu z Effaclarem K (na dzień) i Effaclalrem Duo + (na noc). Natomiast Effaclarem A.I. smaruję niektóre miejsca, gdzie widzę, że coś zaczyna się dziać – niewielkie wypryski, małe zaskórniki lub gojące się syfki. Zauważyłam, że preparat łagodzi zmiany, ale tylko te niewielkie, dużym pryszczom raczej nie da rady… Widocznie zwiększa złuszczanie naskórka, dzięki czemu przyśpiesza gojenie różnych ranek czy pozostałości po syfku. Gdy nałożymy go na tworzącą się zmianę to powoduje, że mniej się rozrasta, tak jakby blokuje ją i zmniejsza jednocześnie. Za to duży plus!
Effaclar A.I
Konsystencja jest kremowa, zwyczajna, dobrze się wchłania. Czasem produkt się roluje, ale tylko jak nałożymy go w zbyt dużej ilości. Ja smaruje nim większy obszar skóry, a nie punktowo zmiany – uważam, że tak działa lepiej działa. Kosmetyk jest wydajny pomimo małej pojemności 15 ml i przyjemny w użytkowaniu. Pomaga, ale tylko uzupełniająco, sam w sobie jest raczej słaby – zbyt delikatny. Zapłaciłam za niego ok. 35 zł w promocji w Super Pharm.
P.S Pamiętajcie o stosowaniu filtrów przy kwasach. :)
Opis producenta:
Lokalne wykwity przy skórze tłustej z niedoskonałościami.
Intensywna miejscowa pielęgnacja, która głęboko oczyszcza niedoskonałości, aby przyspieszyć ich ponowne wchłanianie i zapobiegać powstawaniu blizn i śladów:
- Niacyna zatrzymuje rozwój nowych zapalnych zmian skórnych,
- Połączenie piroktonu olaminy i glycacilu oczyszcza źródło bakterii, aby możliwe było wchłonięcie się niedoskonałości,
- Micro-peeling LHA i woda termalna La Roche-Posay o działaniu odbudowującym aktywują proces regeneracji skóry.
Formuła bez parabenu.
Głęboko oczyszczone niedoskonałości znikają. Skóra odzyskuje idealnie jednorodną powierzchnię. Głęboko oczyszcza niedoskonałości. Zapobiega powstawaniu blizn.
Stosujemy miejscowo aż niedoskonałości znikną. Effaclar A.I. może być stosowany przed nałożeniem makijażu. Nie zatyka porów.
Aqua/Water
Aqua/Water - woda.
cyclohexasiloxane
cyclohexasiloxane - silikon lotny.
Isononyl Isononanoate
Isononyl Isononanoate - Lekki, nietłusty, dobrze rozprowadzający się emolient. Nadaje skórze delikatną, nietłustą miękkość.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
Isohexadecane
Isohexadecane - emolient, tworzy warstwę okluzyjną/film na skórze włosach. Na twarzy może powodować zaskórniki.
Niacinamide
Niacinamide - niacyna/wit.B3, Utrzymuje skórę w dobrej kondycji, reguluje jej złuszczanie, wpływa na gospodarkę wodną skóry oraz neutralizuje szkodliwe promieniowanie UV. Pomocny w walce z trądzikiem, stanami zapalnymi skóry. W kosmetyce najczęściej stosuje się ją odżywienia włosów, przy łupieżu i w preparatach na przebarwienia skóry. Zwiększa ilość ceramidu I, wolnych kwasów w skórze, stymuluje mikrokrążenie w skórze właściwej, hamuje powstawanie zmarszczek. Zmniejsza zaczerwienienia skóry. Hamowanie nierównomiernej pigmentacji.
PEG-100 Stearate
PEG-100 Stearate - substancja ułatwiająca powstanie emulsji, poprawia konsystencję kosmetyku.
Glyceryl Stearate
Glyceryl Stearate - emolient tłusty, stosowany w stanie czystym może powodować zaskórniki. Tworzy film na skórze/włosach, zapobiegając odparowywaniu wody (pośrednie działanie nawilżające). Zmiękcza, wygładza kondycjonuje.
Cetyl Alcohol
Cetyl Alcohol - emolient/nawilżacz.
magnesium aluminium silicate
- krzemian magnezowo-aluminiowy - zagęstnik stosowany głównie jako substancja stabilizująca emulsje (np.kremy) i zawiesiny (np.pilingii). Szczególnie polecany do recepturowania kosmetyków o białym zabarwieniu. Wykorzystywany jest jednak także w wyrobach do makijażu, gdyż jest czynnikiem zawieszającym w układzie pigmenty. Kosmetyki na bazie krzemianu magnezowo-aluminiowego dobrze rozprowadzają się na powierzchni skóry i pozostawiają ją przyjemną i jedwabistą w dotyku.
Carbomer
Carbomer - karbomer, polimer wpływa na konsystencję kosmetyku.
sodium hydroxide
sodium hydroxide - regulator pH.
Capryloyl Glycine
Capryloyl Glycine - składnik stosowany w preparatach dla skóry trądzikowej lub w szamponach przeciwłupieżowych. Substancja o działaniu złuszczającym, hamującym wydzielanie łoju i świądu, niszczy bakterie oraz chroni skórę przed utratą wody.
Capryloyl Salicylic Acid
Capryloyl Salicylic Acid - ester pochodny od kwasu kaprylowego i kwasu salicylowego. Delikatnie złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, pozwalając jednocześnie przenikanie innym substancjom wgłąb skóry. Wspomaga skórę w zrzucaniu zalegających martwych komórek i odnawia jej powierzchnię, co pełni duża rolę w hamowaniu powstawania zaskórników.
Citric Acid
Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.
xanthan gum
xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.
Acrylates Copolymer
Acrylates Copolymer - przedłuża trwałość kosmetyku, poprawia konsystencję. Głównie stosowany w kosmetykach do włosów, zostawia film na włosach, zmiękcza, wygładza.
Salicylic acid
Salicylic acid - kwas salicylowy, właściwości bakteriostatyczne, grzybobójcze, antybakteryjne. W pielęgnacji włosów ma działanie osłaniające, zmiękczające, przeciwzapalne. Kwas salicylowy to kwas beta-hydroksylowy (BHA), posiada właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i lekko ściągające. Dzięki zdolności wnikania w głąb mieszków włosowych pomaga likwidować zaskórniki, odblokowuje pory skóry, zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum i jest pomocny w stanach zapalnych. Poprawia strukturę i koloryt skóry, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia oraz zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe. Kwas salicylowy działa łagodniej niż kwasy AHA, a jego działanie jest długotrwałe.
iodopropynyl butylcarbamate
- konserwant.
Chlorhexidine Digluconate
Chlorhexidine Digluconate - bakteriobójcza i bakteriostatyczna substancja pochodzenia chemicznego. Często stosowana w dezodorantach, płynach do jamy ustnej i higieny intymnej.
Piroctone Olamine
Piroctone Olamine - pirokton olaminy, substancja o działaniu przeciwzapalnym. Wykazuje również działanie eliminujące patologiczną mikroflorę obecną w obrębie zmian łupieżowych. Normalizuje i przywraca równowagę mikroflory naskórka Substancja zapobiegająca psuciu kosmetyków, bakterio i grzybobójcza. Ponadto wykazuje działanie lecznicze, likwiduje łupież poprzez działanie przeciwzapalne i eliminujące patogeny. Neutralizuje grzyby takie jak np. Pityrosporum ovale (Malassezia furfur) odpowiedzialne za powstawanie łupieżu i infekcje skórne. Zapobiega nawrotom łupieżu.
Parfum/Fragrance
Parfum/Fragrance - zapach.
Komentarze
Wysłane przez olusha w 11.10.2019 Adres
miałam ten krem stosunkowo
miałam ten krem stosunkowo długo po z tego co pamiętam z 5 opakowań poszło ale mimo wszystko to nadal nie jest to.. widziałam, ze coś mi skóra jeszcze coraz bardziej się czerwieni. nie wiem czemu, ale coś czekałam aż będzie super a tutaj mimo, ze lekko krosty znikały to skóra była jakby.. podrażniona, no nie wiem.
Wysłane przez martyna lenczkiewicz w 18.10.2019 Adres
A to nie ciebie jedną ;)
A to nie ciebie jedną ;) Dodatkowo sobie nakładaj coś nawilżającego na to bo jednak punktowy wysusza ale jednak też nie hamuje nowych krost. Ja przy nawilżaniu i hamowaniu używam sevolium i własnie jak coś mi wyskoczy to na szybko ten punktowy krem zostawiam. On sam jednak to by było za mało na trądzik.
Dodaj komentarz