Kupiłam bioaktywny szampon z henną Fitokosmetik, ponieważ bardzo polubiłam szampony z tej firmy. Zwłaszcza, że ten ma bardzo dobry skład i cenę, zapłaciłam za niego tylko 9,50 zł! Zawiera delikatne substancje myjące, ekstrakt z szałwii, henny, chmielu, olejek z nasion granatu, witaminy z grupy B czy kofeinę. Jest to dobry szampon, ale niestety najgorszy ze wszystkich Fitokosmetik jakie używałam... Plusem jest lekkie przedłużenie świeżości włosów.
Opinia Kokoszki:
Szampon jest zrobiony nie tylko na bazie zwykłej wody, ale również wody macierzystej z szałwii lekarskiej, która wpływa leczniczo na skórę głowy! Następnie mamy sennę/cassię, czyli bezbarwną hennę, która charakteryzuje się tym, że nie koloryzuje włosów, ale za to mocno je odżywia, optycznie pogrubia i nadaje im super blask! Raz stosowałam sproszkowaną sennę na włosy: Bezbarwna henna cassia/senna – efekty na ciemnych włosach po naturalnej hennie Cassia Lass Naturals
Po za tym szampon zawiera pięć delikatnych, nieagresywnych substancji myjących, ale także nawilżającą glicerynę oraz sporo substancji łagodzących skalp, pobudzających włosy do wzrostu i wspomagających prawidłowe funkcjonowanie skóry i wzrost włosów: tiamina, szyszki chmielu, olej z pestek granatu, kofeina i niacyna.
Bioaktywny szampon Fitokosmetik z henną
Bioaktywny szampon Fitokosmetik jest w porządku, ale jakoś poprzednie szampony tej firmy bardziej mi przypasowały; gorczycowy i drożdże piwne.
Ten jest OK., ale czegoś mu brakuje. Włosy są po nim dobrze doczyszczone i nieprzesuszone, nie plączą się, ładnie błyszczą i mam wrażenie, że odrobinę dłużej utrzymują świeżość, ale nie odczuwam takiego flow, odbicia od nasady i elastyczności włosów. Dobry szampon, który z chęcią bym komuś poleciła, ale myślę, że firmę Fitokosmetik stać na więcej.
Po za tym konsystencja jest dosyć gęsta, lekko glutkowata, szampon średnio dobrze się pieni, trzeba użyć sporo produktu porządnego umycia włosów. Jednak kosmetyk dobrze radzi sobie z domywaniem olei! Zapach kojarzy mi się z miodem i jakimś syropem na kaszel, jest dziwny, ale w sumie przyjemny. :)
Cena też mi się podoba – niecałe 10 zł za 270 ml w gruncie rzeczy dobrego szamponu, który przy dłuższym stosowaniu będzie dobrze wpływał na zdrowie skóry głowy i powinien wzmacniać cebulki włosowe.
Opis producenta:
Bioaktywny wzmacniająco regenerujący szampon do włosów na bazie henny, wzbogacony bio-olejkiem z nasion granatu, tiaminą, witaminą B3 i fito-kofeiną aktywuje wzrost zdrowych włosów, wzmacnia je, przywraca jędrność i elastyczność, nadaje wspaniałą objętość i puszystość.
Luksusowa bezbarwna henna - jest najlepszym narzędziem dla zdrowia i urody włosów. Henna wzmacnia, intensywnie nawilża i odbudowuje strukturę włosa.
NIE BARWI WŁOSÓW.
Aqua
Aqua - woda.
Salvia Officinalis Flower Water
- woda macierzysta z szałwii lekarskiej. Łagodzi stany zapalne skóry, działanie przeciwzapalne, grzybobójcze, odkażające.
Cassia Italica Leaf Extract
- senna - bezbarwna henna, która wzmacnia, intensywnie nawilża i odbudowuje strukturę włosa. Cassia inaczej senna to zioło potocznie nazywane bezbarwną henną lub henną dla blondynek. Stosuje się ją tak samo jak każdą inną sproszkowaną hennę, z tą różnicą, że nie barwi ona włosów. Może jedynie nadać złoty poblask/poświatę. Rozświetla i nadje blasku. Cassia działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo dzięki zawartości antrachinonów i kwasu chryzofanowego. Odżywia i oczyszcza skalp, pomaga w walce z łupieżem. Kondycjonuje włosy nadając im dużo blasku, optycznego pogrubienia i objętości.
Cocamidopropyl Betaine
Cocamidopropyl Betaine - łagodna substancja myjąca, pianotwórcza, pochodna oleju kokosowego. Poprawia także konsystencję kosmetyku i jakość piany. Pozyskuje się ją z naturalnych surowców (olej kokosowy), wykazuje dobre właściwości pianotwórcze oraz przeciwbakteryjne. Substancja na którą należy uważać, ponieważ przy połaczeniu z mocniejszymi detergentami typu SLS może podrażniać i wywoływać alergię. Wrażliwe osoby Cocamidopropyl Betaine może uczulać, wywoływać podrażnienia skóry głowy i wzmożone wypadanie włosów. Więcej info: Składnik, który może uczulać - Czy cocamidopropyl betaine/CAPB czyli kokamidopropylobetaina jest łagodną substancją myjącą?
Lauryl Glucoside
Lauryl Glucoside - glukozyt laurowy - łagodna substancja myjąca/detergent. Pochodna kwasu glutaminowego i kwasów tłuszczowych (z oleju kokosowego), łagodny i bioderadowalny. Lekko kondyconuje włosy.
Coco Glucoside
Coco Glucoside - poliglukozyd kwasów oleju kokosowego, substancja myjąca, bardzo delikatna dla skóry, biodegradowalna. Usuwa zanieczyszczenia ze skóry i włosów. Lekko kondycjonuje włosy.
Sodium Laureth-5 Carboxylate
- substancja myjąca, łagodny surfaktant o dobrych właściwościach emulgujących.
glycerin
glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
Glycereth-2 Cocoate
- substancja pochodzenia naturalnego - otrzymywana z oleju kokosowego i gliceryny. Zagęszczacz i stabilizator piany. Emulgator, środek kondycjonujący, zmiękczający i natłuszczający.
Thiamine
- tiamina, witamina B1. W kosmetykach najczęściej znajdziemy ją w produktach, które zawierają ekstrakty z drożdży i zarodków pszenicznych. Działanie łagodzące, przyśpieszające gojenie się ran.
Humulus Lupulus Extract
- wyciąg z szyszek chmielu, wzmacniają cebulki włosów, stosuje się je przy wypadaniu włosów.
Pomegranate Seed Oil
- olej z pestek granatu. Naturalny olej z pestek granatu jest coraz bardziej wykorzystywany w całym przemyśle kosmetycznym (od producentów kosmetykow po salony SPA i aromatoterapię) ze wzgledu na swoje znaczace właściwosci odżywcze, nawilżające i uelastyczniające naskórek. Olej z pestek granatu jest bogaty w lipidy zawierające kwas punikowy, znajduje zastosowanie w pielegnacji suchej skóry, egzem, łuszczycy, poparzeń słonecznych oraz skóry dojrzałej. Dzięki zawartości polifenoli i tokoferolu olej posiada właściwości przeciwutleniające. Ze względu na dużą zawartość nienasyconych skoniugowanych kwasów tłuszczowych zminejsza opuchlizę i łagodzi bóle miesniowe (zalecany dla sportowców do stosowania przy masażach oraz w kremach pod oczy, przy problemach z opuchniętymi oczami). Ostatnie badania potwierdziły wyjątkową skuteczność stosowania oleju z pestek granatu jako środka przeciwrakowego, oraz w pielęgnacji trądziku różowatego. Olej stymuluje podziały keratynocytów, pogrubia naskórek oraz ogranicza powstawanie nowych naczyń krwionośnych - zastosowany na powierzchni skóry skutecznie eliminuje komórki rakowe - z tego względu jego zastosowanie w kosmetykach jest ograniczone do 5%. - żródło opisu zrobsobiekrem.pl
Coffeine
- kofeina. Pobudza mikrokrążenie skórne. Dobrze wpływa na zwiotczałą skórę, zmniejsza obrzęki. Kofeina z powodzeniem używana jest w kosmetykach dla suchej i wrażliwej skóry. Badania wskazują, że zastosowanie kofeiny w kosmetykach do pielęgnacji włosów zmniejsza i spowalnia łysienie męskie. Kofeina stosowana w kosmetykach wykazuje działanie chroniące przed skutkami działania promieniu UV-B, odpowiedzielne za to są jej antyoksydacyjne właściwości. Ponadto kofeina działa odwadniająco na komórki (wygładza i napina skórę). Obkurcza naczynia krwionośne - dzięki czemu m.in. redukuje obrzęki i cienie pod oczami. Wspomaga walkę z celulitem.
Niacinamide
Niacinamide - niacyna/wit.B3, Utrzymuje skórę w dobrej kondycji, reguluje jej złuszczanie, wpływa na gospodarkę wodną skóry oraz neutralizuje szkodliwe promieniowanie UV. Pomocny w walce z trądzikiem, stanami zapalnymi skóry. W kosmetyce najczęściej stosuje się ją odżywienia włosów, przy łupieżu i w preparatach na przebarwienia skóry. Zwiększa ilość ceramidu I, wolnych kwasów w skórze, stymuluje mikrokrążenie w skórze właściwej, hamuje powstawanie zmarszczek. Zmniejsza zaczerwienienia skóry. Hamowanie nierównomiernej pigmentacji.
parfum
parfum - zapach.
Benzoic Acid
Benzoic Acid - kwas benzoesowy, substancja konserwująca, uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.
Sorbic Acid
Sorbic Acid - kwas sorbowy, substancja konserwująca, uniemożliwia przetrwanie mikroorganizmom.
Dehydroacetic Acid
Dehydroacetic Acid - kwas dehydrooctowy, identyczny z naturalnym konserwant, dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne.
Benzyl Alcohol
Benzyl Alcohol - alkohol benzylowy, rozpuszczalnik, konserwant, reguluje lepkość kosmetyku. Chroni kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, np. gdy wkładamy do niego palce. Imituje zapach jaśminu, potencjalny alergen.
CI15510
- barwnik.
CI16035
- barwnik.
Dodaj komentarz