Kupiłam ten szampon ponieważ na wielu blogach i forach można przeczytać o nim bardzo pozytywne opinie. Długo się zbierałam do nabycia tego szamponu, ponieważ miałam do zużycia jeszcze jakieś inne i nie chciałam chomikować produktów :) Na blogach poszła fama, że szampon ma zostać wycofany z produkcji, akurat w Super-Pharm była na niego promocja około 13 zł za opakowanie. Regularna cena to mniej więcej 20 zł. Kupiłam od razu dwie butelki, aby nie żałować, że nie wypróbowałam tego aloesowego hitu. Z tego co zauważyłam, stacjonarnie nie można dostać tego szamponu, natomiast jest dalej dostępny w sklepach internetowych. Jednak ze zmienionym składem. Moja Equilibra też ma inny skład od pierwotnej wersji. Nie mam porównania czy skład zmienił się na lepsze czy na gorsze.
Opinia Kokoszki:
Jak dla mnie ten szampon ma same plusy. Nadaje się do codziennej pielęgnacji, ponieważ pierwszy detergent w składzie znajduje się dopiero po wodzie i soku z aloesu. Aloes ma działanie nawilżające, ewidentnie łagodzi działanie detergentów, których znajdziemy w szamponie kilka. Są to jednak substancje myjące uznawane za delikatne, więc nie powinny nikomu zaszkodzić, podrażnić skalpu. Do tego aloes ma magiczne właściwości. Pamiętam, że jak byłam dzieckiem, mój wujek miał straszne problemy z łupieżem. Smarował skórę głowy żelem z aloesu, który hodowała moja babcia na parapecie :) Aloes szybko mu pomógł. Tak więc mam bardzo duże zaufanie do aloesu. Nie mam co prawda problemów ze skórą głowy, ale czuję, że świetnie działa on zarówno na mój skalp jak i włosy.
Szampon aloesowy Equilibra
Włosy po szamponie Equilibra są błyszczące, wygładzone, miłe w dotyku. Szampon dobrze oczyszcza, nie wysusza, nie obciąża, dobrze zmywa oleje. Do tego nie ma parabenów i silikonów. Ma bardzo miły zielony kolor i przyjemny zapach, mocno pachnie aloesem. Do tego ma wygodną butelkę, z dozownikiem , gdzie można wycisnąć odpowiednią dla siebie ilość produktu. Jest mega wydajny. Szamponu używam od czterech miesięcy i jeszcze go nie zużyłam, niedługo będzie mi się kończył. Poprzednią butelkę miałam też ok. 4-5 miesięcy. Fajnie jakby był w przeźroczystej butelce, można by kontrolować ile produktu nam jeszcze zostało.
Equilibra ma jeszcze w ofercie aloesowy żel do mycia ciała, który ma bardzo zbliżony skład do szamponu. Ponoć sprawdza się równie dobrze do mycia włosów jak szampon, choć ja osobiście tego nie testowałam.
Jeżeli chodzi o skład można by się doczepić do polimerów, które zostawiają powłokę ochronną na włosach i mogą je obciążać. Ja u siebie tego nie zauważyłam. Szampon zawiera też Disodium EDTA, jest to substancja syntetyczna, mająca działanie chelatujące, czyli zmiękcza wodę, którą myjemy włosy oraz odpowiada za stabilizację składników w kosmetyku. Chelatacja oczyszcza włosy z osadu minerałów, które są w kranówce i przyczyniają się do matowienia i szorstkości włosów. Na temat Disodium EDTA są podzielone opinie, ponoć może być szkodliwy. Jednak zauważmy, że ilość składników w kosmetykach jest uregulowana prawnie, więc myślę, że nie ma co przesadzać z tą szkodliwością :) Zwłaszcza, że Disodium EDTA mamy przy końcu składu. Nie zaleca się jednak stosowanie go przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż bardzo często znajduje się on w żelach do mycia, szamponach i kosmetykach do twarzy.
Ja osobiście szampon Equilibra polecam, polecam, polecam.
Opis producenta:
Łagodny aloesowy szampon z pierwiastkami z Morza Martwego delikatnie oczyszcza, chroni i nawilża włosy i skórę głowy. Szampon idealny do codziennego stosowania przeznaczony dla całej rodziny. Działanie ochronne aloesu zwiększa tolerancję skóry na produkt. Zawiera substancje aktywne pochodzenia roślinnego, które delikatnie oczyszczają skórę głowy nie wysuszając jej, włosy po umyciu pozostają gładkie i lśniące. Pierwiastki z Morza Martwego remineralizują trzon włosa. Aloes zawarty w szamponie jest cennym ekstraktem roślinnym bogatym w polisacharydy, które chronią i nawilżają trzon włosa oraz przywracają równowagę skórze głowy.
Dlaczego aloesowy szampon?
Wysokie stężenie aloesu: 20%; pozyskiwanego w ręcznym procesie ekstrahowania na zimno, bez obróbki chemicznej, nie pasteryzowany;
Szampon wzbogacony pierwiastkami soli z Morza Martwego o działaniu remineralizującym;
Surfaktanty na bazie roślinnej;
Nie zawiera detergentów SLES i SLS;
Nie zawiera parabenów;
Nie zawiera alergenów;
Nie perfumowany substancjami uczulającymi;
Testowany dermatologicznie.
Aqua
Aqua - woda.
Aloe Barbadensis (Leaf Juice) Gel
Aloe Barbadensis (Leaf Juice) Gel - żel z liści aloesu, nawilża, stosowany przy łupieżu. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, usuwa wypryski nie pozostawiając blizn, działa również delikatnie rozjaśniająco na skórę.
Ammonium Lauryl Sulfate
Ammonium Lauryl Sulfate - ALS - sól amonowa siarczanu alkoholu laurylowego. Detergent, substancja myjąca, zaliczana do bardziej delikatnych, delikatniejszych niż np. SLS, SLES, ale mocniejsza niż np. Cocamidopropyl Betaine. Jak dla mnie jest to taka wersja light SLSu. :) Anionowa substancja powierzchniowo czynna należąca do grupy siarczanów alkilowych. Substancja rozpuszczalna w wodzie. W kosmetykach ALS stosowany jest głównie w preparatach myjących do ciała i w płynach do kąpieli oraz w szamponach do włosów.
Lauramidopropyl Betaine
Lauramidopropyl Betaine - antystatyk mający również właściwości oczyszczające i odżywcze. Posiada właściwości pianotwórcze, zwiększa lepkość kosmetyku. Stosowany przede wszystkim produktach oczyszczających oraz pielęgnujących włosy.
TEA-Lauryl Sulfate
TEA-Lauryl Sulfate - detergent, substancja myjąca. Składnik zaliczający się do grupy soli. Ma postać lepkiego, żółtego płynu. Pianotwórczy, stosowany w płynach do kąpieli i szamponach. Zagęstnik - wpływa na konsystencję kosmetyku.
Maris Salt/sea salt
Maris Salt/sea salt - sól z morza martwego.
Polyquaternium-44
Polyquaternium-44 - polimer, pozostawia na włosach powłokę ochronną, może obciążać włosy.
C12-13 Alkyl Lactate
C12-13 Alkyl Lactate - emolient, na skórze rozkłada się do kwasu mlekowego, zapobiega wyparowywaniu wody ze skóry i włosów.
PEG-6 Caprylic Capric Glycerides
PEG-6 Caprylic Capric Glycerides - substancja myjąca,emolient, emulgator, nawilżenie, wygładzenie.
Polyquaternium-7
Polyquaternium-7 - polimer, zostawia powłokę ochronną, nawilża.
Parfum/Fragrance
Parfum/Fragrance - zapach.
Phenoxyethanol
Phenoxyethanol - konserwant, uważany za delikanty.
Benzoic Acid
Benzoic Acid - kwas benzoesowy, substancja konserwująca, uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.
Citric Acid
Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.
Sodium Chloride
Sodium Chloride - chlorek sodu, działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem kosmetyku, wpływa na konsystencję kosmetyków myjących, może podrażniać.
Dehydroacetic Acid
Dehydroacetic Acid - kwas dehydrooctowy, identyczny z naturalnym konserwant, dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne.
Disodium EDTA
Disodium EDTA - stablizator kosmetyku, ma właściwości chelatujące, czyli zmiękcza twardość wody, oczyszcza włosy z osadu minerałów, które są w kranówce i przyczyniają się do matowienia i szorstkości włosów.
CI 42090 (FD&C Blue No 1)
CI 42090 (FD&C Blue No 1) - barwnik.
CI 19140 (FD&C Yellow No 5)
CI 19140 (FD&C Yellow No 5) - barwnik.
Komentarze
Wysłane przez Alchemik świata. w 08.10.2019 Adres
CI 42090. Rakotwórczy barwnik
CI 42090. Rakotwórczy barwnik zakazany w co bardziej oświeconych krajach europy zachodniej, tak więc nie ma się co podniecać cudownością aloesu.
Dodaj komentarz