Lipiec 2016

Kosmetyczne przygotowania Kokoszki do wakacji

Hey! Ostatnio bywam rzadko na blogu, a to wszystko spowodowane nawałem pracy i innych zajęć oraz przygotowaniem do wakacji! W końcu i Kokoszka odpocznie i wybiera się na urlop. Przez dwa tygodnie odpocznę nie tylko od pracy, ale i bloga, komputera, internetu, kapryśnej polskiej pogody i smutnej codzienności! :)

Lipcowa pielęgnacja włosów Kokoszki 2016

W tym miesiącu podcięłam jakieś pięć centymetrów włosów. Zawsze jest mi szkoda długości, ale zdrowy wygląd jest ważniejszy. :) Tydzień temu zafarbowałam również włosy czarną henną Lass Naturals i jednak stwierdzam, że jest to najlepsza opcja wśród henn jeżeli chodzi o jakoś w stosunku do ceny!

Regenerujący szampon Ecolab do włosów farbowanych i uszkodzonych

Chciałam Wam przedstawić bardzo przyjemny, delikatny szampon Ecolab przeznaczony do włosów farbowanych i uszkodzonych. Jest to kolejny kosmetyk z tej firmy, który przypadł mi do gustu. Bardzo lubiłam pigwowy Ecolab, a nieco mniej Objętość i Wzrost.

Szczotka Olivia Garden Finger Brush Combo Small – najlepsza szczotka jaką miałam w życiu

Wiem, że moja kolekcja szczotek jest dosyć pokaźna, mam ich... kilka, ale każda naprawdę służy mi do czegoś innego i przydaje się. Jedne lubię bardziej i używam często, codziennie inne tylko raz na jakiś czas, ale dobre szczotki to podstawa pielęgnacji włosów.

Małe strzyżenie plus pomysł na przyśpieszenie przyrostu – Jantar z ekstraktem z żeń-szenia

Siemanko! Chciałam się z Wami podzielić moim nowym, ale jeszcze niesprawdoznym pomysłem na przyśpieszenie przyrostu i ograniczenie wypadania.

Mgiełka termoochronna Marion chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury suszarki i prostownicy

Na szczęście etap codziennego prostowania prostych włosów prostownicą mam już dawno za sobą. :) Będąc szaloną gimnazjalistką codziennie, po kilka razy męczyłam moje biedne kłaczyska gorącą temperaturą. Po co było prostować proste jak drut włosy? Nie wiem do tej pory. :)

Krem Cera Plus Solution do cery trądzikowej – recenzja i analiza składu

Jeżeli ktoś zagląda tu regularnie to wie, że miałam kiedyś spory problem z trądzikiem. Jak na razie ten temat jest już za mną, ale stosuję profilaktykę, która nieco chroni mnie przed powrotem tego ustrojstwa. Dbam o cerę poprzez odpowiednią pielęgnację, toniki, żele, kremy, gotowe maseczki i te robione z glinki itd.

„Masaż” włosów – dlaczego sposób nakładania maski lub odżywki jest taki ważny?

Chciałam poruszyć dosyć oczywisty, przynajmniej jak dla mnie temat. Jednak myślę, że znajdą się osoby dla których to o czym napisze będzie małym odkryciem. ;)

Olejowe mini spa dla włosów – płukanka olejowa

Dziś postanowiłam wypróbować nieco inną metodę olejowania niż dotychczas. Czytałam o niej kiedyś u Blondhaircare. Jest to moczenie włosów w wodzie z olejem.

Recenzja maski Mila Miracle kompres – porównanie z bananową maską Mila

Wszystkie maski Mila mają dosyć podobne działanie, dlatego dziś chciałam krótko porównać działanie Miracle z bananową i pokrótce przybliżyć ich składy.

Czerwcowa pielęgnacja włosów Kokoszki 2016

Siemanko! Jak co miesiąc wrzucam podsumowanie pielęgnacji moich włosów. Generalnie jestem z nich zadowolona, ale w trzecim tygodniu lipca mam zaplanowaną wizytę u fryzjera. Muszę podciąć delikatnie końcówki, ponieważ widzę gdzieniegdzie rozdwojenia, które mnie denerwują...

Maska do włosów z nasion Chia – nasiona szałwii hiszpańskiej na włosy, efekt super nawilżenia

Z okazji akcji włosomaniaczek Miesiąc naturalnej pielęgnacji dziś postanowiłam zastosować coś dla mnie nowego, czego jeszcze nie aplikowałam na włosy. :) Ponieważ moje kłaczki kochają glutka z siemienia lnianego, a namoknięte nasiona Chia wytwarzają podobny żel jak ten lniany to postanowiłam spróbować.