Farbowanie Indygo Khadi – porównanie indygo z czarną henną Khadi

Po miesiącu od pierwszego farbowania czarną henną Khadi postanowiłam zafarbować włosy indygo z tej samej firmy.  W dzisiejszym poście chcę porównać obie farby.

Opinia Kokoszki:

Indygo Khadi to sto procent indygowca barwierskiego, rośliny o niebieskim barwniku. Indygo powinno nadać włosom głębokiej, granatowej, chłodnej czerni. Czarna henna Khadi również zawiera ingdygo, ale oprócz tego hennę i amlę, dzięki temu ma cieplejszą tonację.
Nie będę opisywać całego procesu farbowania indygo, ponieważ wszystko zrobiłam tak samo jak w przypadku czarnej Khadi. Z tym wyjątkiem, że nie dodałam soku z cytryny. Czytałam, że czystego indygo nie powinno się go zakwaszać.
Zobacz:
Moje pierwsze farbowanie włosów henną – czarna henna Khadi

Gdyby nie odrosty to za pewne nie sięgałabym po miesiącu od farbowania po indygo. Kolor czarnej Khadi trzymał się świetnie, ale chciałam pogłębić kolor i zakryć odrosty. Przypuszczam, że były widoczne tylko dla mnie, ale jednak ;)


Indygo Khadi

Indygo zrobiło mi większy przesusz na głowie niż czarna Khadi. Włosy o wiele ciężej się rozczesywały. Wymieszałam ją w takich samych proporcjach i okazało się, że 350 ml wody do indygo to trochę za mało. Mieszanina wyszła mi ciut za gęsta, o czym przekonałam się w trakcie nakładania jej na włosy. Ciężej było mi dotrzeć z farbą do samej skóry głowy. Pomimo to odrost ładnie się pokrył, ale nie w stu procentach skutecznie jakbym tego chciała :) Trzymałam indygo na włosach przez cztery godziny. Nałożyłam farbę na wilgotne włosy, umyte szamponem z SLES.


Indygo wsypane do miski

 


Indygo wymieszane z wodą

Indygo wymieszane z wodą, zbliżenie

Indygo po całej nocy utleniania

Indygo po całej nocy utleniania, zbliżenie

Po czarnej Khadi włosy niesamowicie się błyszczały (zasługa henny), natomiast po samym indygo nie ma już tego olśniewającego blasku. Kolor faktycznie wyszedł bardziej chłodny, ciemniejszy i nie widać różnych cieplejszych refleksów tak jak po czarnej Khadi.


Włosy zaraz po farbowaniu ingygo, światło dzinne

Jeżeli któraś z Was używała naturalnych ziołowych farb, to wie, że ich zapach jest hm... dziwny ;) Czarna Khadi i indygo Khadi jak dla mnie pachną podobnie, mokrym sianem. Gdy farbowałam włosy czarną Khadi mój chłopak przyznał, że ma takie samo skojarzenie zapachowe. Natomiast przy indygo powiedział, cytuję: „Jak to śmierdzi, jak zdechły Dżinks”. Nie wnikam czym jest tajemniczy Dżinks, ale myślę, że trochę dramatyzował ;) Na mnie ten zapach nie robi wrażenia, pachnie jak siano z ziołami i tyle...
Podsumowując, bardziej usatysfakcjonowała mnie czarna Khadi niż indygo. Następnym razem muszę dodać więcej wody i bardziej podsuszyć włosy, aby ułatwić aplikację, zwłaszcza przy skalpie. Przy takiej długości włosów jak moje, niełatwo jest samemu dotrzeć z farbą w każdy zakamarek. Mam średnie zdolności manualne jeżeli chodzi o takie rzeczy. Generalnie jestem zadowolona z odcienia indygo, ponieważ kolor wyszedł ciemny i bez refleksów.
Mieszanki gdzie jest po prostu henna i inne zioła czyli np. czarna henna Khadi lepiej pielęgnują włosy i skalp, niż samo indygo. Po za tym indygo powinno się nakładać po wcześniejszym farbowaniu henną, ponieważ na jaśniejszych odcieniach włosów kolor może wyjść lekko niebieski :)

Zobacz też: Prosty sposób na przesusz po hennie – moje drugie farbowanie czarną henną Khadi


Włosy w dniu farbowania indygo, po całym dniu w warkoczu

Włosy w dniu farbowania indygo, sztuczne oświetlenie

Włosy w czwarty dzień od farbowania indygo

Opis producenta:

Indygo Khadi

Ziołowa farba do koloryzacji włosów, nadaje ciemnym włosom kolor głębokiej chłodnej czerni o niebieskim połysku. Indygo jest to ciemnobłękitny barwnik otrzymywany z liści tropikalnej rośliny  indygowca barwierskiego, występującej m.in. w Indiach.
Jeśli macie rozjaśniane lub siwe włosy, a chcielibyście mieć czarne, to użycie samego indygo może nie spełnić oczekiwań. Poleca się wtedy metodę farbowania dwustopniowego czyli najpierw zafarbować włosy henną, a następnie indygo. Przepis poniżej.

Farby ziołowe Khadi nadają włosom piękny, intensywny kolor. W związku ze specjalistycznym procesem produkcji farby Khadi działają bardziej intensywnie niż inne farby do włosów. Dodatkowo zawierają również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask. Naturalne farby firmy Khadi nadają włosom kolor, a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość. Jako, że nasze produkty są naturalne i nie zawierają chemikaliów, nie da się za ich pomocą rozjaśnić włosów.

Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Nie zawierają sztucznych barwników lub zapachów. Wszystkie składniki są absolutnie naturalne. Naszym priorytetem jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetyką naturalnym.UWAGA! Należy jednak zachować ostrożność w przypadku nakładania na włosy siwe lub rozjaśniane (konieczny test próbki).

SPOSÓB UŻYCIA:

1. Przygotuj indygo: wymieszaj proszek z letnią wodą do konsystencji gęstego jogurtu. Jeśli wiesz, że masz włosy oporne na farbowanie (np. siwe), możesz dodać łyżeczkę soli.
2. Nałóż indygo od razu na świeżo umyte i suche włosy .
3. Nałóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj farbę z czoła, karku i uszu.
4. Pozostaw indygo na włosach przez 1 godzinę.
5. Spłucz dokładnie włosy.
6. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

www.khadi.pl

Skład: 

Indigofera Tinctoria (Indigo)

Indigofera Tinctoria (Indigo) - liście Indygowca barwierskiego. Uzyskuje się nich czarny barwnik z niebieskim połyskiem (indygo). Ma działanie wygładzające, nabłyszczające i pogrubiające włosy.

Galeria: 
Pliki do pobrania: 
ZałącznikWielkość
Package icon Ulotka henna Khadi3.52 MB

Komentarze

Szczerze bardziej podobal mi sie odcien khadi na twoich wlosach :) ten jest faktycznie taki zimny odcien. A co ze splukiwaniem sie koloru pomiedzy farbowaniami? ja przy kazdym myciu mam lekko brunatna wode i recznik niestety :( choc i tak do chemicznych nie mam zamiaru wracac

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 08.04.2014

Po czarnej Khadi w ogóle woda nie była ciemna przy spłukwaniu, a po ingygo przy pierszym myciu była lekko niebieska. Przy drugim myciu już normalna. Czarna Khadi w ogóle mi się prawie nie wypukała, może delikatnie, a minął misieciąc. Indygo mam parę dni na głowie, więc jeszcze nie wiem jak z trwałością koloru. Powiedz mi Kasiu jaką Ty dokładnie hennę używasz? Firma i w ogóle? Jestem ciekawa.

Poprzednim razem uzywalam jakies nieznanej firmy Black Rose, teraz mam tez malo znana firme Hermani czarna henna z olejkiem Bakhoor (ulubiony zapach azjatow). Generalnie testuje henny z naszego azjatyckiego sklepu, wszystkie sa importowane z Azji wiec ciezko dostepne w innych sklepach. W weekend farbowalam ponownie, jak zwykle wyszlo spontanicznie wiec ani nie utlenilam mieszanki ani nie mialam czasu na dluzsze trzymanie na wlosach. efekt masakra czarna henna zrobila mi brazowe odrosty, odcien cieplego brazu sliczny szkoda tylko ze na 2 cm od skory a reszta wlosow czarna. w ten weekend powtorka ale juz sobie obiecalam wszystko starannie zaplanowac, poswiecic czas i zrobic to twoim sposobem :) Nieukrywam mam lekkie obawy co do tej henny choc stan wlosow po farbowaniu jest fantastyczny, sa miekkie, delikatne i takie jedwabiste duzo lepsze niz po poprzedniej mieszance.

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 16.04.2014

A na opakowaniach jest podany skład? Jeżeli tak to zobacz i podeslij mi wolnej chwili zobaczę co tam w tych hennach piszczy :)

Heh bardzo chetnie ale sklad henny ktorej uzylam ogranicza sie do dwoch skladnikow: henna powder i essential oils czyli sie producent nie wysilil :) coz zobaczymy co mi wyjdzie po weekendowym farbowaniu, jedno jest pewne kolor bedzie niespodzianka za to wloski zostana jeszcze bardziej odzywione :) jak nie zapomne to przesle ci foto przed i po :) pzdr

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 17.04.2014

Może tyle jest po prostu składników. Jeżeli tak, to poprostu henna z dodatkiem jakiś olejków eterycznych. Sprawdzałam tę Black Rose i radziłabym jej nie używać, ponieważ zawiera niewielką ilość  PPD. To składnik zawarty w chemicznych czarnych farbach, który może powdować wypadanie włosów... Nie musi, ale wypadanie może być wzmorzone po farbowaniu. Tak, więc ten Black Rose nie jest naturalny.... jeżeli znalazałm tę samą farbę. Jakbyś podesłała mi zdjęcia to byłoby super :)

Ingredients: Kali Mehndi by Black Rose has Natural Henna, Barium Peroxide, Citric Acid & less than 3% ParaPhenyleneDiamine in it.

Witam przy moich brazowych wlosach nie pokazala sie wg czern . Co zrobilam zle nie wiem ? Na jedno opakowanie ile wody pani wlala i o jakiej temperaturze jak mozna zapytac ????

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 26.10.2021

Hey! Wpis jest z 2014 roku. Nie pamiętam takich rzeczy. Zwłaszcza, że nie farbuję już włosów henną. Jeżeli nie piszę o tym w artykule to niestety nie jestem w stanie udzielić Ci takiej informacji. :)

Śliczny efekt Ci wyszedł. Osobiście uwielbiam czarne włosy, ale wiem, że mi nie pasują, niestety. Za to z czerwienią mi do twarzy.
Jestem ciekawa czy czyste indygo nie będzie Ci się spłukiwać szybciej przez to utlenienie. Nie jestem specjalistką w tym temacie, bo indygo mnie w żaden sposób nie interesuje, ale fajnie byłoby dojść w końcu do prawdy :)
Wiem jednak, że wiele dziewczyn, które farbowały henną od Khadi (i ją utleniały) w odcieniach brązu narzekały, że kolor szybko zszedł, a brązy Khadi zawierają indygo właśnie.

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 13.04.2014

Fajnie, że zajrzałaś :) Utleniałam czarną Khadi i kolor trzymał się mega dobrze. Po miesiącu pofarbowałam włosy tylko ze względu na odrosty. Kolor świetnie się trzymał. Jak narazie to indygo mam ponad tydzień i też dobrze się trzyma. Następnym razem zrobię bez utleniania dla porównania. Ja też kocham czarne włosy :) Ale Twoje rudości, a raczej czerwienie wyglądaja zabójczo, naprawdę piękny masz ten kolor i sama bym z chęcia sobie taki zrobiła, ale nie wiem czy dałoby się zejść z czerni...

Powiedz mi czy moge zmieszac ciemny braz z czarna henna khadi? Probowalas kiedys?
Nie chce takiej mocnej czerni ale bardziej zlamana

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 14.06.2014

Osobiście nie próbowałam, ale możesz mieszać ze sobą dowolnie mieszanki Khadi. CZarna Khadi nie wychodzi jakaś super czarna jak smoła :) Więc jak zmieszasz ją z brązową to powinien wyjść fajny kolor. Ja mam zamiar kupić sobie ciemny brąz Khadi, ponieważ ma taki sam skład jak czarna Khadi, tylko ma jeszcze jedno zioło dodane. Możliwe, że proporcję są tylko nieco inne. W czarnej Khadi jest pewnie dodane więcej Indygo, które daje super czerń, a w ciemnym brązie Khadi może być go odrobinę mniej.

hej, czy jedno opakowanie (100g) ci starcza na takie dlugie wlosy? a co do przesuszenia, to moze za dlugo trzymalas na wlosach ;) no i nic nie widac, piekne wlosy!

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 03.09.2014

100 gramów starcza mi na pokrycie całych włosów. Przeuszenie zawsze jest po hennie mniejsze lub wieksze, trzymam hennę tyle godzin , żeby kolor dobrze złapał. Przeuszeniem sie nie przejmuje, bo jest tylko do następnego mycia :) Potem wystarczy trochę oleju, dobra maska nawilżająca i wszytsko wraca do normy :)

Wiem, wiem :) To mam nadzieje wielka ze mi tez 100g starczy bo mnie nastraszył internet, że 100g na KROTKIE wlosy, a ja mam dosc dlugie i geste, a jednak tanie to nie jest. *fingers crossed*

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 05.09.2014

Ja mam włosy do pępka i 100 gramów mi starcza, mam nadzieje, że u Ciebie będzie tak samo ;) Jednak dwa opakowania do jednego frabowania to trochę drogo wychodzi. Zawsze można rozrobić półtora opakowania, jeżeli jedno będzie za mało :)

a ja tak sobie myślę, czy by nie zrobić tak, że pacnę indygo na odrosty a po dwóch dniach pacnę czarną Khadi, żeby się lepiej trwalej pokryły, ale żeby miały ciepły odcień czerni bo taki wolę. Co o tym sądzisz? Czy ktoś tak robił już?

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 10.04.2015

Myślę, że śmiało możesz tak zrobić. Albo po prostu najpierw na całość położyć indygo, potem kolejne mycie zrobić normalne z odżywką czy maską, żeby doprowadzić włosy do siebie po hennowym przesuszu i potem walnąć na całość ciepłą czerń. :)

A co z uczuleniem na henne? Chciałabym spróbować czarną Khadi ale jak widzę te wszystkie dostępne zdjęcia i opisy osób które dostały uczulenia... Te rany, pęcherze...
Mówiąc krótko boję się tego. Niby skąd mogę mieć pewność że tego typu reakcja nie zajdzie na skórze mojej głowy? Wiesz może coś na ten temat?

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 13.09.2015

Ja nigdy nie miałam uczulenia na hennę, raz miałam tylko lekko podrażnioną skóre głowy na linii czoła, ale to bardziej od foliowego czepka niż henny. Henna może uczulić to fakt, dlatego najlepiej zrobić próbę uczulueniową, która chyba jest nawet zalecana przez producentów Khadi czy henn z innych firm. Najlepiej rozrobić małą ilość henny i położyć ją na małym fragmencie skóry głowy i zobaczyć co się stanie. Jeżeli na małym fragamncie wystąpi pieczenie czy jakieś inne objawy, których się obawiasz to lepiej nie nakładać henny na całe włosy... Ja nigdy nie robiłam próby uczuleniowej jakoś miałam zaufanie do henny.

Hej, farbuje już od jakiegoś czasu włosy farba khadi ciemny brąz i za pierwszym razem wyszły mi takie prawie czarne i ten efekt bardzo mi się spodobał, natomiast po kolejnych farbowaniach wychodzi po prostu ciemny brąz i nie wiem dlaczego tak jest, a czytałam że podobno po kolejnych farbowaniach włosy robią się raczej ciemniejsze. Dlatego zastanawiałam się nad zmieszaniem ciemnego brązu i czerni, tylko mam obawy czy mogę tak spokojnie to zrobić bez efektu zielonych odrostów, ponieważ naturalnie mam kolor taki ciemny blond/jasny brąz. Aczkolwiek jeśli przy pierwszym farbowaniu ciemnym brązem włosy nie wyszły zielone, to może po takiej mieszance pół na pół nie muszę się obawiać?
Będę bardzo wdzięczna jeśli mi jakoś poradzisz :)

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 21.10.2015

Myślę, że spokojnie możesz wymieszać, skoro farbowałaś już kilka razy i włosy się nie stały zielone to raczej się już to nie stanie. Albo po prostu zafarbuj samą czernią?? Tylko nie indygo tylko czarną Khadi. Kolor nie powinien wyjść jakiś kruczoczarny, zwłaszcza, że henna się wypłukuje po jakimś czasie. Na sam początek jeśli masz obawy wymieszaj pół na pół ten ciemny brąz i czerń, a jeżeli stwierdzisz, że to za mało to następnym razem walnij samą czerń. :)

Witam,chce zaczac farbowac wlosy henna khadi, raz to zrobilam i mialam po farbowanie slome na glowie,mam prosbe o podpowiedz jak tego uniknac,i jak dbac o takie wlosy po farbowaniu,pozdrawiam

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 26.01.2016

Przede wszystkim pamiętaj, żeby dobrze rozczesać włosy przed myciem włosów, a potem przed nałożeniem henny. Wtedy nawet jak włosy się spuszą po hennie to przynajmniej nie będą się robić kołtuny i nie będzie problemu z rozczesywaniem. Wiem, że takie spuszone po hennie włosy ciężko delikatnie rozczesać. Generalnie nie za wiele da się zrobić przed farbowaniem.... Henna po prostu ma takie właściwości i trzeba się z tym pogodzić do pierwszego mycia. Jeżeli masz bardzo wyuszone włosy po hennie to może być też znak, że za mało dokładnie ją wypłukujesz. Do ostatniego płuaknia zastosuj chłodniejszą wodę. I odsyłam też do mojego starego wpisu o "przesuszu pohennowym": http://blogkokoszki.eu/poradnik-kokoszki/prosty-sposob-na-przesusz-po-he...

Wtam
Poczytałąm twoje posty i się zachwyciłam. Wiele lat farbowałąm chemicznymi farbami- na czarny granat. I włosy zaczęły wypadać jak szalone. W markecie znalazłam CAMELEO i postanowiłam spróbować. A potem zainteresowałam się "prawdziwą" henną.
No i tak...
Po Cameleo efekt był w miarę zadowalający. Nie była to granatowa czerń, no ale nie była też to farba chemiczna, więc OK.
Po zastosowaniu Khadi... No cóż, kolor wyszedł brąz z czerwonymi przebłyskami. Taki ma moja 70-letnia teściowa.Tragedia.
Zgodnie z opiniami zastosowałam podkład, potem czarną indygo z dodatkiem soli( bo siwa jestem w założeniu). i póki po 2 dniach nie umyję głowy kolor jest, powiedzmy, brunatny. Ale już po pierwszym myciu wyłazi taka fioletowo-rózowa czerwień. I co mycie się pogłebia.
Na początku się nie zrażałam. Nałożyłam jeszcze raz. I po raz trzeci.
Ale to niczego nie zmienia! Czerwień wyłazi i wyłazi Szczególnie w słońcu
Dziś w akcie rozpaczy kupiłam jakąś szamponetkę. I włosy nie są co prawda czarne, ale straciły tę potworną czerwień.
Nie chcę wracać do farb chemicznych, bo rzeczywiście kondycyjnie- rewelacja. Błyszczą, przestały wypadać i w ogóle wyglądaj mega. Natomiast uzyskanie pożądanego koloru, w moim przypadku jest niemożliwe :(
Szkoda, bo nastawiłąm się na zdrowe kolorowanie

A niezależnie - mój wielki szacunek - nakładać hennę na tak długie włosy... Podziwiam Cię.
i gratuluję efektu

Łyżeczkę soli dodałaś i się dziwisz, że miałaś przesuszone włosy? Nie wiem skąd u hennowiczek to BŁEDNE przekonanie, że należy dodać soli? Hinduski nie dodają do henny soli.

Strony

Dodaj komentarz

ACM (3) Alterra (2) Ampułka (8) Annabelle Minerals (1) anti aging (1) Anwen (9) Aptekarz (1) Aromaesti (1) Artego (12) Artykuł sponsorowany (10) Ava (2) B&V (1) Babuszka Agafii (9) Baikal Herbals (1) Banfi (1) Barwa (4) basiclab (1) Batiste (2) Bayer (1) beautycycle (1) Beauty Farm (1) Be Beauty (1) bez spłukiwania (6) Biały Jeleń (3) Bielenda (3) BIO (1) Bioetika (4) Biolaven (2) Bioselect (1) Biosilk (2) Biotter (1) Biovax (10) Body Farm (1) Cafe Mimi (6) Carin (1) Cece (1) Cera Plus Solution (2) Chantal (11) chelatowanie (3) Cien (2) Davines (1) Deba Biovital (1) Dermika (1) Dr Beta (2) Ecolab (9) Elfa Pharm (1) Elia (1) Equilibra (6) Eveline (2) Farmona (9) fitness (8) Fitokosmetik (14) Fitomed (4) Floraldix (1) Floresan (1) Floslek (1) Fox (1) Fratti (5) Gal (3) Garnier (2) Gliss Kur (1) GO Cranberry (1) Green Pharmacy (3) Green Style (1) Hairy Tale Cosmetics (2) Head&Shoulders (1) henna (22) Herbapol (1) Isana (4) Joanna (2) Kallos (5) Karelia Organica (3) Kemon (2) KFD Nutrition (1) Khadi (13) Koloryzacja (29) krem do włosów (3) Kruidvat Originals (1) Kulpol (2) La Luxe (1) Lappa Avocado (2) La Roche-Posay (6) LashVolution (2) Lass Naturals (4) Le Cafe de Beaute (3) Leśny Zielarz (1) Lidl (1) Loreal (2) Love2mix Organic (4) Lęk przed krwią (4) makijaż (3) Marion (9) Marrakesh (1) Maska do włosów (93) Mgiełka (9) Mila (9) Montibello (16) Mysterium (1) Mythos (2) Naked Hair Challenge (1) Nami (3) Natura Estonica (3) Natura Siberica (5) Natura Vita (2) Natur Vital (2) Nivea (6) Noble Health (1) NOVA (1) Nowa Kosmetyka (1) Nutrilite (1) Nymphes (1) ochrona UV (3) Odżywka do włosów (60) Oeparol (1) Olej (32) olejowanie (1) Olivaloe (2) Olivellenic Organics (2) Olive Way (1) Olivia Garden (4) OnlyBio (1) Organic Shop (1) Organicum (1) Organique (1) Orientana (6) Paul Mitchell (6) Peeling skalpu (13) PEH (3) Pharmaid (1) Pielęgnacja twarzy (56) Pilomax (3) Planeta Organica (13) Polin (1) Produkt niesilikonowy (84) Produkt silikonowy (77) Professional Line (1) Purito (1) Półprodukt (16) Płukanka (4) retinol (1) rzęsy (1) Salus (1) Satinique (1) Sattva (1) Seboradin (3) Selective Professional (1) Serum (3) Serum do włosów (24) Sesa (2) Smooth (1) Solfine (1) strzyżenie (14) Suchy szampon (6) Suplement diety (25) Sylveco (10) Szampon delikatny (47) Szampon oczyszczający (21) szczotka (6) Telewizja (2) TianDe (5) Tresemme (1) Trądzik (18) Twój Cel To (3) Urodziny (3) Urtekram (1) Vianek (2) Vichy (1) Vis Plantis (2) Vitapil (1) wakacje (20) Wcierka (29) WS Academy (1) Włosy Plus Solution (1) Yves Rocher (2) Ziaja (6) Zioła (2)