Od trzech lat okres jesienno-zimowy to dla mnie pora na „kwaszenie” twarzy. :) Czyli mówiąc bardziej po polsku, stosowania kuracji kosmetykami z zwartością kwasów. Dzięki nim pozbywam się wszelkich przebarwień i niedoskonałości. Obecnie używam: żel do mycia twarzy Sylveco z kwasem jabłkowym oraz kremy z kwasami: Effaclar Duo +, Effaclar K i Effaclar A.I.
Gdy ogarnął mnie „szał kwaszenia”, zapomniałam zupełnie o jakimkolwiek nawilżeniu, przez co skóra w niektórych miejscach reagowała nadmiernym przesuszeniem i zbyt mocnym łuszczeniem, a czasem nawet podrażnieniem. Ponieważ mam duże zaufanie do kosmetyków La Roche-Posay postanowiłam kupić krem Effaclar H, który przez producenta jest nazwany kojącym nawilżającym kremem zmniejszającym skutki uboczne silnie wysuszającej kuracji. Czyli w sam raz do uzupełnienia pielęgnacji kwasami. :) Krem ma dobre recenzje na blogach i forach, więc postanowiłam spróbować.
Effaclar H
Opinia Kokoszki:
W składzie kremu przeważają emolienty, nawilżacze i doskonale da się to wyczuć. :) Skóra od razu staje się ukojona i ładnie nawilżona. Nakładam krem raz na jakiś czas na całą twarz, gdy chce dać skórze odpoczynek od kwasów. Normalnie aplikuję go tylko na policzki (też niecodziennie), które są bardziej suche niż strefa T – mam cerę mieszaną.
Effaclar H raczej nie nadaje się do stosowania na dzień, ponieważ zostawia lekko tłustawą warstwę, choć przy tym nie jest ciężki. Mam wrażenie, że nie zapycha. Na noc jest dla mnie idealnym kosmetykiem. Daje szybki i długotrwały efekt nawilżenia nawet przy użyciu niewielkiej ilości kremu. Czasem rano, po umyciu twarzy mam wrażenie lekko ściągniętej skóry, wtedy smaruję nim w bardzo małej ilości miejsca, które tego potrzebują, bez tłuszczenia całej buzi. :) W ten sposób również super działa.
Effaclar H sprawdza się przy problemowej cerze z niedoskonałościami ponieważ oprócz emolientów zawiera także niacynę, która nie tylko reguluje złuszczanie naskórka, ale pomaga także w walce z trądzikiem, łagodzi stany zapalne, zaczerwienienia i przebarwienia skóry.
W składzie mamy także masło shea, które swoją strukturą przypomina ludzie sebum, dzięki czemu nie zapycha, łagodzi zmiany związane z trądzikiem i delikatnie chroni przed promieniami UV.
Za krem zapłaciłam ok. 40 zł w promocji w Super Pharm. Jest to 40 ml tubka, która jest bardzo wydajna, zwłaszcza przy rzadszym użytkowaniu, tak jak u mnie. Effaclar H lubię za to, że zostawia gładką, nawilżoną buzię i za to, że łagodzi podrażnienia związane ze stosowaniem kwasów.
Effaclar H
Opis producenta:
EFFACLAR H nawilża skórę tłustą osłabioną w wyniku stosowania wysuszających kuracji. Dostarcza również skórze lipidów, których brakuje jej do odtworzenia hydrolipidowej warstwy ochronnej i zawiera Ceramid 5 (zgłoszenie patentowe), by wzmocnić funkcje ochronne skóry. Przywraca komfort i elastyczność. Formuła wzbogacona wodą termalną La Roche-Posay i bisabolol, aby załagodzić podrażnienia i zaczerwienienie.
Formuła bez parabenu.
Skóra jest intensywnie nawilżona i ukojona. Odzyskujemy uczucie komfortu.
Do stosowania rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry i wysuszeniu jej ręcznikiem. Nie zatyka porów.
Aqua/Water
Aqua/Water - woda.
Dimethicone
Dimethicone - silikon rozpuszczalny w wodzie. Tworzy na powierzchni skóry/włosa film, lecz nie powoduje zaskórników.
glycerin
glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
ethylhexyl palmiate
- emolient, tworzy film na skórze/włosach, zatrzymuje wilgoć w naskórku.
squalane
squalane - skwalan, tłusty emolient, nakładany w czystej postaci, może sprzyjać powstawaniu zaskórników. Tworzy warstwę okluzyjną (film) na skórze i włosach. Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, tak więc ma pośrednie działanie nawilżające. Kondycjonuje, zmiękcza, wygładza. Jest stosowany jako substancja renatłuszczająca (w kosmetykach myjących), odbudowuje barierę lipidową skóry.
Niacinamide
Niacinamide - niacyna/wit.B3, Utrzymuje skórę w dobrej kondycji, reguluje jej złuszczanie, wpływa na gospodarkę wodną skóry oraz neutralizuje szkodliwe promieniowanie UV. Pomocny w walce z trądzikiem, stanami zapalnymi skóry. W kosmetyce najczęściej stosuje się ją odżywienia włosów, przy łupieżu i w preparatach na przebarwienia skóry. Zwiększa ilość ceramidu I, wolnych kwasów w skórze, stymuluje mikrokrążenie w skórze właściwej, hamuje powstawanie zmarszczek. Zmniejsza zaczerwienienia skóry. Hamowanie nierównomiernej pigmentacji.
Caprylic/capric triglyceride
Caprylic/capric triglyceride - emolient tłusty, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy. Poprawia konsystencję kosmetyku.
butyrospermum parkii butter/shea butter
- masło shea (karite/olej z masłosza), olej roślinny pozyskiwany z nasion afrykańskiego drzewa z Vitellaria paradoxa (drzewo karite, shea). Nawilża, natłuszcza, odżywia włosy. Chroni przed promieniowaniem UV i fotostarzeniem. Na skórze ma działanie zmiękczające, kojące, przeciwzmarszczkowe i antytrądzikowe.
PEG-100 Stearate
PEG-100 Stearate - substancja ułatwiająca powstanie emulsji, poprawia konsystencję kosmetyku.
Glyceryl Stearate
Glyceryl Stearate - emolient tłusty, stosowany w stanie czystym może powodować zaskórniki. Tworzy film na skórze/włosach, zapobiegając odparowywaniu wody (pośrednie działanie nawilżające). Zmiękcza, wygładza kondycjonuje.
PEG-20 Stearate
PEG-20 Stearate - emulgator umożliwiający powstanie emulsji, czyli wymieszanie fazy wodnej z olejową.
Carbomer
Carbomer - karbomer, polimer wpływa na konsystencję kosmetyku.
Triethanolamine
Triethanolamine - reguluje pH w kosmetyku.
dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer
- silikon rozpuszczalny w wodzie. Tworzy na powierzchni skóry/włosa film, lecz nie powoduje zaskórników. Poprawia własności sensoryczne preparatu, dając odczucia suchego, jedwabistego filmu na skórze. Absorbuje sebum, wygładza i matuje. Dodatkowo optycznie wygładza drobne zmarszczki.
myristyl malate phosphonic acid
- nigdzie nie mogę znaleść informacji o tym składniku. Jedyne co zauważyłam to to, że jest często dodawany do kremów mocno nawilżających dla cer odwodnionych, więc wnioskuję, że to jakiś emolient, substancja mocno nawilżająca.
ammonium polyacryldimethyltauramide/ammonium polyacryloyldimethyl taurate
- składnik który pomaga stworzenie emulsji, stabilizuje ją, tworzy film na skórze.
hydroxypalmitoyl sphinganine
- emolient, syntetyczny pseudoceramid, emolient, składnik liposomów. Uzupełnia braki cementu międzykomórkowego warstwy rogowej naskórka.
Caprylyl Glycol
Caprylyl Glycol - substancja zmiękczająca, odżywiająca i utrzymująca wilgoć we włosach i skórze.
Tetrasodium EDTA
- substancja helatująca, czyli zmiękczająca wpływ wody kranowej pełnej minerałów, kamienia i metali. Inaczej sól tetrasodowa kwasu wersenowego, pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność
xanthan gum
xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.
Cetyl Alcohol
Cetyl Alcohol - emolient/nawilżacz.
Tocopherol
Tocopherol - pochodna witaminy E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.
Phenoxyethanol
Phenoxyethanol - konserwant, uważany za delikanty.
Parfum/Fragrance
Parfum/Fragrance - zapach.
Dodaj komentarz