Przez dłuższy czas męczyłam się z trądzikiem. Krosty na brodzie wyglądały strasznie i małymi krokami z dnia na dzień wprowadzały mnie w coraz gorsze samopoczucie i kompleksy. Na szczęście poszłam do dobrego dermatologa, który dopasował mi leki i w naprawdę szybkim czasie pozbyłam się problemu. Zobacz: Antybiotyki przeciwtrądzikowe – Tetralysal i Acnatac, efekt po pięciotygodniowej kuracji
Pryszcze znikły, ale zostawiły po sobie niemiłą niespodziankę w postaci przebarwień, które pomimo wygranej walki z trądzikiem nie napawały mnie optymizmem...
Postanowiłam postawić na lekką formę kwasów w postaci kremów: Effaclar Duo +, który stosowałam na noc oraz Effaclar K na dzień. Już po pierwszym miesiącu zauważyłam delikatną poprawę, a po dwóch całkowitą redukcję przebarwień. Cera jest prawie idealna. Czasem wyskoczy mi jakiś syfek, ale szybko znika.
Ciężko mi określić działanie obu kremów oddzielnie i porównać ich działanie, ponieważ stosowałam je równocześnie w tym samym czasie. Dla mnie osobiście tworzą symbiotyczną doskonałą całość i są idealną kuracją na okres jesienno-zimowy.
Kremy zawierają kwasy, substancje złuszczające, dlatego trzeba uważać na promieniowanie słoneczne podczas ich stosowania. Dobrze zaopatrzyć się w filtry. Dlatego mam zamiar skończyć kurację z końcem kwietnia/początkiem maja i ponowić ją dopiero wczesną jesienią.
Dokładną analizę składy Effaclaru K znajdziecie na samym dole wpisu. Skład Effaclar Duo + rozpisałam tutaj: Analiza składu kremu Effaclar Duo +
Kremy mają dosyć małą i mądrze dobraną dawkę kwasów, retinoidów itd., ale należy pamiętać, że nie każda skóra może na nie dobrze zareagować. Jeżeli wystąpi nadmierne łuszczenie, szczypanie, ściągnięcie czy wysuszenie skóry to należy odstawić kremy do czasu ustąpienia objawów, stosować je na przemiennie z nawilżającymi produktami lub po prostu zmniejszyć częstotliwość aplikacji.
Moja cera jest chyba bardzo odporna, bo nawet raz nie zdarzyło mi się, żeby Effaclary mnie podrażniły, wysuszyły itd. Mogę je bezkarnie stosować. :) Za to widzę po nich ogromną poprawę cery: zmniejszenie zaskórników i wyprysków do minimum, oczyszczenie porów, regulacje sebum (skóra nie błyszczy się jak szalona) i wyżej wspomnianą likwidację przebarwień potrądzikowych.
Effaclar K idealnie nadaje się pod makijaż, ponieważ bardzo szybko się wchłania, nie zostawia tłustego filmu czy lepkiej warstwy. Mało tego bardzo ładnie wygładza skórę, sprawia, że jest bardziej sprężysta, stanowi idealną bazę pod podkład. Duo + wolniej się wchłania i jest taki bardziej lepki, ale przy stosowaniu na noc w niczym to nie przeszkadza. Nawilża moją buźkę. Ja osobiście jestem zachwycona. :)
Dobrze polować na okazje np. w SuperPhram. Standardowa cena kremów to 55-65 zł, a na promocji dostaniemy je od ok. 33-45 zł.
Zobacz: Analiza składu kremu Effaclar Duo +
Poniżej skład Effaclar K:
Aqua/Water
Aqua/Water - woda.
Isononyl Isononanoate
Isononyl Isononanoate - Lekki, nietłusty, dobrze rozprowadzający się emolient. Nadaje skórze delikatną, nietłustą miękkość.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
Dimethicone
Dimethicone - silikon rozpuszczalny w wodzie. Tworzy na powierzchni skóry/włosa film, lecz nie powoduje zaskórników.
Aluminum Starch Octenylsuccinate
- sól aluminiowa oktenylobursztynianu skrobii, jest to substancja czynna, która matuje i daje uczucie gładkości. Substancja odpowiadająca za właściwości matujace kosmetyku. Wygładza powierzchnię skóry, absorbuje nadmiar sebum. Tworzy film (może działać komedogennie, czyli zapychac pory i tworzyć zaskórniki). Pełni również funkcję regulatora lepkości. Może wywoływac alergie i podrażnienia.
PEG-100 Stearate
PEG-100 Stearate - substancja ułatwiająca powstanie emulsji, poprawia konsystencję kosmetyku.
Glyceryl Stearate
Glyceryl Stearate - emolient tłusty, stosowany w stanie czystym może powodować zaskórniki. Tworzy film na skórze/włosach, zapobiegając odparowywaniu wody (pośrednie działanie nawilżające). Zmiękcza, wygładza kondycjonuje.
Salicylic acid
Salicylic acid - kwas salicylowy, właściwości bakteriostatyczne, grzybobójcze, antybakteryjne. W pielęgnacji włosów ma działanie osłaniające, zmiękczające, przeciwzapalne. Kwas salicylowy to kwas beta-hydroksylowy (BHA), posiada właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i lekko ściągające. Dzięki zdolności wnikania w głąb mieszków włosowych pomaga likwidować zaskórniki, odblokowuje pory skóry, zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum i jest pomocny w stanach zapalnych. Poprawia strukturę i koloryt skóry, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia oraz zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe. Kwas salicylowy działa łagodniej niż kwasy AHA, a jego działanie jest długotrwałe.
Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate
Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Tarurate - składnik który pomaga stworzenie emulsji, stabilizuje ją, tworzy film na skórze.
Octyldodecanol
- Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza. ułatwia rozprowadzanie preparatu na skórze i włosach.
Zinc PCA
Zinc PCA - (Zinc Pyrrolidine Carboxylate) - Pirolidynokarboksylan cynku, ogranicza nadmierne wydzielani łoju, reguluje produkcje sebum, hamuje powstawanie trądziku. Działanie ściągające, antybakteryjne, wysuszające, bakteriostatyczne, matujące.
sodium hydroxide
sodium hydroxide - regulator pH.
Retinyl Linoleate
- pochodna retinolum będąca jego łagodniejszą formą. Retinyl linoleate to retinol połączny z kwasem linolenowym. Kwas linolenowy łagodzi drażniące działanie retinolu. Retinyl linoleate zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, odblokuowuje pory, działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, zmniejsza przebarwienia i wygładza skórę. Jest odpowiedzialny za odnowę naskórka, dzięki czemu ma mocne działnie przeciwstrzeniowe i przeciwzmarszczkowe.
Capryloyl Salicilyc Acid
- ester pochodny od kwasu kaprylowego i kwasu salicylowego. Delikatnie złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, pozwalając jednocześnie przenikanie innym substancją wgłąb skóry.
xanthan gum
xanthan gum - guma ksantanowa, polepsza konsystencję.
Cetyl Alcohol
Cetyl Alcohol - emolient/nawilżacz.
Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate - przeciwutleniacz, stabilizator kosmetyku.
Parfum/Fragrance
Parfum/Fragrance - zapach.
Dodaj komentarz