Szampon ten iście mnie zainteresował. Wszystko za sprawą korzenia żeń-szenia w środku. Wygląda naprawdę imponująco. ;) Spojrzałam na skład, jest baaaaardzo mocno oczyszczający – szampon zdzierak, ale że raz w tygodniu używam tego typu produktów, więc postanowiłam go przetestować.
Opinia Kokoszki:
Generalnie ostatnio wspomniałam, że chciałam zwiększyć przyrost, gdyż rok temu o tej samej porze moje włosy były o jakieś 10 cm dłuższe! Brakuje mi tej długości. :) Szampon mógłby przyśpieszyć przyrost i wzmocnić cebulki, ale przy stosowaniu do każdego mycia. Kosmetyk stosowany raz w tygodniu (tak jak jest to w moim przypadku) nie zdziała cudów, ale jest dobry wsparciem przy walce o przyrost. :) Dokładny plan przyśpieszenia przyrostu znajdziecie tutaj: Biotemax i chińskie kosmetyki TianDe dla przyśpieszenia przyrostu, wzmocnienia i zagęszczenia włosów
Ostatnio zauważyłam pojawienie się babyhairs i chyba lekko przyśpieszony przyrost, ale to raczej zasługa całej „kuracji”, a nie tylko szamponu... Dlatego skupię się tylko na tym jaki efekt po myciu pozostawia ten magiczny szamponik. :)
Szampon TianDe z żeń-szeniem
Tak jak wspomniałam szampon TianDe ma mocno oczyszczający skład; na drugim miejscu, zaraz po wodzie znajdziemy SLES i Cocamidopropyl Betaine. Połączenie tych dwóch substancji myjących może podrażniać osoby o wrażliwym skalpie. :( U mnie tak się nie stało, ale mam dosyć odporną skórę głowy.
Potem mamy kilka składników, które powinny nieco łagodzić działanie mocnego detergentu jakim jest SLES. Następnie korzeń z żeń-szenia, antystatyk, trochę konserwantów i substancji zapachowych.
Szampon mega dobrze oczyszcza, włosy aż „skrzypią” po spłukaniu kosmetyku. Stosowany zbyt często mógłby plątać lub przesuszać długie pasma, ale stosowany np. raz w tygodniu sprawdza się świetnie! Włosy są pięknie odbite od nasady, świeże, sypkie i miękkie w dotyku. Zauważyłam, że fryzura jest o wiele dłużej świeża, proces przetłuszczania przesuwa się o parę ładnych godzin. Przez pełne dwie doby moje włosy wyglądają świeżo. Normalnie pod koniec drugiego dnia są już przyklapnięte i takie se... Nadające się po prostu do umycia.
Pomimo mocnego składu szampon jest delikatny dla mojej skóry głowy. Najbardziej uwielbiam go za dogłębne oczyszczenie, świeżość jaką zostawia na włosach i to, że zmiękcza pasma! :)
Po za tym szampon ma intensywny zapach, który nie każdemu może się spodobać, jedzie żeń-szeniem i woń ta utrzymuje się na włosach. Zdecydowanie ją czuć gdy się spoci głowa, np. na treningu. :) Mnie to generalnie nie przeszkadza, ale wiem, że są osoby o bardzo wrażliwych nosach. :)
Konsystencja jest gęsta i przyjemna w użyciu. Szampon dobrze się pieni. Cena to 53,70 zł za 450 ml butelkę.
Opis producenta:
Wyjątkowo wysoka zawartość ekstraktu z żeń-szenia zapewnia włosom idealne odżywienie, podnosi odporność skóry głowy, wydłuża żywotność mieszków włosowych. Odbudowuje strukturę włosa nadaje im intensywny połysk, przyspiesza wzrost i wydłuża ich cykl życia. Dzięki delikatnej formule szampon doskonale oczyszcza włosy sprawia że stają się miękkie i dobrze się układają. Specjalnie opracowany kompleks składników zapobiega powstawaniu łupieżu. Zalecany dla każdego rodzaju włosów niezależnie od wieku.
Sposób użycia:
Szampon nanosimy równomiernie na wilgotne włosy, pozostawiamy na 2-3 minuty i spłukujemy.
Aqua
Aqua - woda.
Sodium Laureth Sulfate
Sodium Laureth Sulfate - SLES, bardzo mocna substancja myjąca/detergent. Nieco delikatniejszy od detergentu o podobnej nazwie: Sodium Lauryl Sulfate (SLS). Stosowany często może wysuszać skórę i włosy.
Cocamidopropyl Betaine
Cocamidopropyl Betaine - łagodna substancja myjąca, pianotwórcza, pochodna oleju kokosowego. Poprawia także konsystencję kosmetyku i jakość piany. Pozyskuje się ją z naturalnych surowców (olej kokosowy), wykazuje dobre właściwości pianotwórcze oraz przeciwbakteryjne. Substancja na którą należy uważać, ponieważ przy połaczeniu z mocniejszymi detergentami typu SLS może podrażniać i wywoływać alergię. Wrażliwe osoby Cocamidopropyl Betaine może uczulać, wywoływać podrażnienia skóry głowy i wzmożone wypadanie włosów. Więcej info: Składnik, który może uczulać - Czy cocamidopropyl betaine/CAPB czyli kokamidopropylobetaina jest łagodną substancją myjącą?
Lauroyl Collagen Amino Acids
- substancja myjąca na bazie aminokwasów z kolagenu. Aminokwasy z kolagenu to substancja nawilżająca włosy i skórę. Nie penetruje w głąb naskórka ani włosów, działa na powierzchni, wiążąc wodę. Kondycjonuje skórę i włosy - zmiękcza i wygładza. Działa antystatycznie, czyli zmniejsza elektryzowanie się włosów
Cocamide DEA
Cocamide DEA - substancja myjąca - renatłuszczająca, czyli taka, która odbudowuje barierę lipidową. Podczas mycia następuje usunięcie potrzebnych dla skóry substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające w preparatach myjących.
Olive Oil PEG-10 Esters
- emulgator, który pochodzi z oliwy z oliwek, wygładza, zmiękcza i nawilża skórę oraz włosy.
Panax ginseng root extract
Panax ginseng root extract - wyciąg z żeń-szenia, rewitalizuje, poprawia ukrwienie skóry, ułatwia odnowę skóry i włosów, wzmacnia macierz włosa.
Sodium Chloride
Sodium Chloride - chlorek sodu, działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem kosmetyku, wpływa na konsystencję kosmetyków myjących, może podrażniać.
Polyquaternium-7
Polyquaternium-7 - polimer, zostawia powłokę ochronną, nawilża.
Citric Acid
Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.
Benzyl Alcohol
Benzyl Alcohol - alkohol benzylowy, rozpuszczalnik, konserwant, reguluje lepkość kosmetyku. Chroni kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, np. gdy wkładamy do niego palce. Imituje zapach jaśminu, potencjalny alergen.
Methylchloroisothiazolinone
Methylchloroisothiazolinone - konserwant.
Methylisothiazolinone
Methylisothiazolinone - konserwant.
parfum
parfum - zapach.
D-Limonene
- substancja zapachowa, potencjalny alergen.
Linalool
Linalool - linalol, składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach konwalii, potencjalny alergen.
Komentarze
Wysłane przez Malfred w 16.08.2017 Adres
Tiande to jest drogie
Tiande to jest drogie dziadostwo. Przepraszam za wyrazenie ale kosmetyki z tej firmy zawierają substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. I jeszcze za to slono placimy!
Jakiś przykład konkretny?
Jakiś przykład konkretny?
Wysłane przez Joanna w 20.04.2018 Adres
Używam różnych kosmetyków z
Używam różnych kosmetyków z TianDe i mnie pasują....są droższe, ale zdrowsze pomijam, ze są to kosmoceutyki a nie tylko kosmetyki. Nie slyszalam, by komuś się rozregulowały hormony np. Przez szampon:-):-):-):-)
Wysłane przez ASIA w 31.03.2019 Adres
Witam. Szampon stosuje 4
Witam. Szampon stosuje 4 miesiące i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam go po namowie przez koleżankę, gdyż bardzo wypadły mi włosy.Wczesniej na wypadanie stosowałam tabletki z apteki po których miałam opuchnięte nogi. Do zapachu musiałam się przyzwyczaić.Na splątane włosy nakladałam odżywkę i nie było już problemu z rozczesywania. Od razu można zauważyć że włosy są delikatne, dłużej zachowują świeżość, oraz zachamowaly wypadanie po miesiącu i przyspieszył porost włosów. Moją córka też go polubila.
Dodaj komentarz