Lniana maska do włosów Sylveco – opinia Kokoszki

Składniki lnianej maski Sylveco to zbiór nawilżaczy wszelkiego rodzaju - tytułowy olej lniany już na drugim miejscu w składzie, emolienty, olej kokosowy, cukier (sacharoza), olej z pestek winogron, gliceryna czy kwas mlekowy.
Maska nie powinna uczulać, ponieważ nie zawiera sztucznych substancji zapachowych ani barwników, a pod względem nawilżenia jest naprawdę dobra!

Opinia Kokoszki:

Nakładam maskę na maksymalnie 5 minut. Włosy są po niej przede wszystkim mocno nawilżone i mięsiste. Sylveco bardzo dobrze domyka łuski, dzięki czemu pasma ładnie błyszczą i są mocno, ale odpowiednio dociążone.
Generalnie jestem zadowolona z tej maski, ale posiada małe minusy. Przede wszystkim kiepska wydajność do ceny. Za 150 ml opakowanie płacimy ok. 25 zł, a po kilku użyciach nie ma już połowy produktu...
O ile pierwszego dnia włosy wyglądają po niej super, tak kolejnego dnia mocno tracą na objętości, stają się zbyt ciężkie, szybciej osiada się na ich kurz... Nie lubię takiego efektu.


Lniana maska do włosów Sylveco

Myślę, że maska lniana Sylveco sprawdzi się na kręconych włosach, które potrzebują dociążenia i ograniczenia puszenia. Dla moich niskoporowatych, lejących, śliskich włosów jest trochę za ciężka, ale nie skreślam jej i pomimo mankamentów lubię jej używać.

Maska pachnie delikatnie kokosem i ma przyjemną kremową konsystencję. Kupuję wszystkie nowości Sylveco, dlatego nie mogłam przepuścić i tej maski, ale nie jest to kosmetyk do którego będę wracać. :)

Opis producenta:

Hypoalergiczna maska do włosów z ekstraktem z nasion lnu zwyczajnego i olejem kokosowym przeznaczona jest do pielęgnacji włosów suchych i łamliwych. Jest bogata w składniki nawilżające i odżywcze, pozwala poprawić wygląd i kondycję włosów. Olej kokosowy, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, wykazuje zdolność przenikania do struktury włosa, zwiększa nawilżenie końcówek, zapobiega także ich rozdwajaniu się. Związki śluzowe, zawarte w nasionach lnu, powlekają i chronią włosy, znakomicie je wygładzając.
Nałożenie maski po umyciu ułatwia rozczesanie włosów, zapewnia efekt miękkich, lekkich i lśniących kosmyków. Stosowanie maski jako kompresu, przed myciem, zdecydowanie poprawia nawilżenie i zwiększa elastyczność włosów.

Skład: 

Aqua

Aqua - woda.

Linum Usitatissimum Seed Extract

- Ekstrakt z nasion lnu zwyczajnego - nasiona lnu zawierają duże ilości oleju (w składzie do 50% kwasu linolenowego oraz do 25% kwasu linolowego), śluzu i protein, a także mikroelementy i fitohormony. Śluz ochronny, który tworzy się po maceracji nasion, jest bogaty w związki cukrowe o działaniu zmiękczającym, ochronnym i osłonowym. W kosmetyce szczególnie ceni się właściwości nasion lnu ze względu na silne właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia. Natomiast olej lniany to wyjątkowe bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Cetyl Alcohol

Cetyl Alcohol - emolient/nawilżacz.

Cocos Nucifera Oil

Cocos Nucifera Oil - olej z kokosa, bogaty w witaminę E, dobroczynne kwasy tłuszczowe, minerały, wygłasza uelastycznia włosy. Ma stałą konsystencję, którą trzeba lekko podgrzać przed użyciem.

Sucrose

- cukier, źródło sacharozy, silnie nawilża i jednocześnie zapobiega utracie wody, nadaje włosom lekkość i połysk.

glycerin

glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.

Vitis Vinifera Seed Oil

Vitis Vinifera Seed Oil - olej z pestek winogron, najsilniejszy z antyutleniaczy, bogaty w wit.E, wzmacnia barierę ochronną skóry, nawilża, łagodzi podrażnienia. Otrzymywany jest z nasion winorośli właściwej. Posiada bardzo wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych (powyżej 90%), jest bogatym źródłem witaminy E, zwanej witaminą młodości. Olej ten jest całkowicie przyjmowany i wchłaniany przez skórę, nie pozostawia nieprzyjemnie tłustej powierzchni. Wykazuje działanie przeciwrodnikowe, hamuje procesy starzenia skóry, ma właściwości kojące i łagodzące, przyspiesza regenerację naskórka i rozświetla cerę. W uwagi na to, że jego skład przypomina strukturę lipidową skóry, wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. Wygładza i nabłyszcza włosy. Poleca się go szczególnie osobom, które mają problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum, bo olej z pestek winogron poprawia pracę gruczołów łojowych. Jest też naturalnym tonikiem przywracającym skórze właściwe pH, wygląd i strukturę. Pomaga w łagodzeniu i usuwaniu stanów zapalnych oraz wyprysków. Doskonale zamyka pory, odświeża i matowi skórę. Wyraźnie wygładza ją i wyrównuje koloryt.

Stearic Acid

Kwas stearynowy - organiczny związek chemiczny, należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Pełni funkcję emulgatora i stabilizatora emulsji. Dodatkowo stosuje się go w preparatach myjących jako tzw. substancję renatłuszczającą, która odbudowuje barierę lipidową i częściowo hamuje proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka.

Panthenol

Panthenol - wit.B5/pantenol, łagodzi, nawilża. Dobry do ukojenia skóry po opalaniu.

Decyl Glucoside

Decyl Glucoside - jedna z łagodniejszych substancji myjących, działa także jako emulgator, pomagając połączyć fazę wodną z olejową i stworzyć tym samym emulsję.

Lactic Acid

Lactic Acid - kwas mlekowy, aminokwas, nawilża i reguluje proces złuszczania się naskórka, uelastycznia skórę, zwęża pory. Przyśpiesza wzrost włosów. Stabilizuje pH kosmetyku i zapobiega wysychaniu go. Jeden z naturalnych składników skóry i włosów. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, pobudza skórę do regeneracji i wzmacnia jej barierę ochronną.

Glyceryl Oleate

Glyceryl Oleate - zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Powstały film, wygładza powierzchnię naskórka i włosów. Nadaje połysk. Substancja zwilżająca - ułatwia usuwanie zanieczyszczeń. W preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca.Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Ułatwia powstawanie emulsji w kosmetykach.

Cyamopsis Tetragonoloba Gum

Cyamopsis Tetragonoloba Gum - guma guar, pozyskiwana z nasion, wpływa na konsystencję kosmetyków. Stosowana jako zagęstnik i stabilizator emulsji. Ułatwia rozczesywanie włosów.

tocopheryl acetate

tocopheryl acetate - witamina E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.

Cocamidopropyl Betaine

Cocamidopropyl Betaine - łagodna substancja myjąca, pianotwórcza, pochodna oleju kokosowego. Poprawia także konsystencję kosmetyku i jakość piany. Pozyskuje się ją z naturalnych surowców (olej kokosowy), wykazuje dobre właściwości pianotwórcze oraz przeciwbakteryjne. Substancja na którą należy uważać, ponieważ przy połaczeniu z mocniejszymi detergentami typu SLS może podrażniać i wywoływać alergię. Wrażliwe osoby Cocamidopropyl Betaine może uczulać, wywoływać podrażnienia skóry głowy i wzmożone wypadanie włosów. Więcej info: Składnik, który może uczulać - Czy cocamidopropyl betaine/CAPB czyli kokamidopropylobetaina jest łagodną substancją myjącą?

Sodium Benzoate

Sodium Benzoate - benzoesan sodu, konserwant.Sodium benzoate - benzoesan sodu, delikatny konserwant, dopuszczony przez organizacje certyfikujące do stosowania w kosmetykach naturalnych. Benzoesan sodu jest stosowany w kwaśnym pH (2-5.5) i jest odporny na działanie promieni UV. Jest bezpiecznym konserwantem, nie drażni skóry ani błon śluzowych.

Galeria: 

Komentarze

Ten produkt to jakieś kosmetyczne nieporozumienie... Obciąża i "niszczy" włosy. Po nałożeniu tej maski moje włosy wyglądają jak wyciągnięte z kosza na śmieci. Radzę omijać szerokim łukiem. Jak inne kosmetyki tej firmy są takie same to ja już dziękuję za te wynalazki. Wyrzucone 25 zł....

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 22.06.2015

Niektóre włosy regują w ten sposób na olej kokosowy, a jest on tu wysoko w składzie. Możliwe, że Twoje włosy go nie lubią... U mnie maska nie przynosi koszmarnych efektów, włosy wyglądają w porządku, ale nie mogę jej nazwać ideałem. Produkty Sylveco mają dosyć naturalne składy i nie każde włosy będą na tą "naturalność" dobrze reagować. W takim sensie, że jeżeli ktoś ma np. podniszczone czy uwrażliwione włosy to bardziej sprawdzi się w takim przypadku coś z wspomagaczami typu silikony, żeby poprawić wygląd włosów, ochronić je dodatkowo przed czynnikami, które mogą je uszkadzać.

Jak może Pani pisać o substancji (Cocamidopropyl Betaine), która otrzymała w USA, w 2004 r. niechlubny tytuł alergena roku i jest wycofywana ze składu kosmetyków, że jest bezpieczna i bardzo łagodna? To, że w polskim Internecie nie przeczytamy o złej stronie tego składnika nie oznacza, że jest bezpieczny.

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 05.08.2015

A mogłabym prosić o źródło skąd ma Pani taką informację?? Jestem ciekawa czy to prawda, nie słyszałam o tym. Będę wdzięczna za informację.

Poniżej źródła. Cocamidopropyl betaine jest uznawany za tenzyd średnio drażniący (a nie łagodny). Wiele organizacji międzynarodowych, w tym BDIH, nadających certyfikaty naturalności kosmetykom, nie dopuszczają betainy kokamidopropylowej w składzie kosmetyków. Jeśli chodzi o podane niżej tytuły literatury to oczywiście nie mówię o znajdowaniu i czytaniu tych pozycji, ale sygnalizuję tylko, iż problem alergiczności betainy kokamidopropylowej istnieje i powstają na ten temat publikacje.

Internet:
Oficjalna strona American Contact Dermatitis Society, na której znajduje się informacja, że Cocamidopropyl betaine był w 2004r. alergenem roku- http://www.contactderm.org/i4a/pages/index.cfm?pageid=3467
http://www.wisegeek.com/what-is-cocamidopropyl-betaine.htm

Literatura:
De Groot, A. C.; Van Der Walle, H. B.; Weyland, J. W. (1995). "Contact allergy to cocamidopropyl betaine"
Brand, R.; Delaney, T. A. (1998). "Allergic contact dermatitis to cocamidopropylbetaine in hair shampoo"
Mowad, C. (2001). "Cocamidopropyl betaine allergy"
Fowler Jr, J. F.; (...), V. A.; Belsito, D. V. (2004). "Allergy to cocamidopropyl betaine and amidoamine in North America"
Korting, H. C.; Parsch, E. M.; Enders, F.; Przybilla, B. (1992). "Allergic contact dermatitis to cocamidopropyl betaine in shampoo"
Fowler, J. F.; Fowler, L. M.; Hunter, J. E. (1997). "Allergy to cocamidopropyl betaine may be due to amidoamine: A patch test and product use test study"

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka
Wysłane przez gorzkakokoszka w 09.08.2015

Dzięki. Zapoznam się z tym i odniosę się do tych informacji. Jak o tym napisałaś to zaczełam czytać na innych blogach o tym składniku. Jestem ciekawa czy to prawda czy tylko nagonka firm, które na potęgę walą wszędzie SLS. :)

Mam tę maskę Sylveco od 2 miesięcy. Stosuję ją raz w tygodniu, pod czepek na 30minut i spłukuję. Rano myję włosy szamponem Biolaven. Włosy mam cienkie i długie, wcześniej lekko sianowate i elektryzujące się no i miałam podniszczone końcówki. Dlatego zdecydowałam się na tę maskę, no i ze względu na naturalny skład i olej kokosowy.
U mnie sprawdza się bardzo dobrze. Nakładam bardzo mało maski, bo łatwo przesadzić, więc u mnie jest jej dużo. Używam do nakładania szczotki Tangle Teezer (jest świetna do rozprowadzania odżywek). Wiem, że ile włosów tyle potrzeb, ale ja ją polecam ;)

Dodaj komentarz

ACM (3) Alterra (2) Ampułka (8) Annabelle Minerals (1) anti aging (1) Anwen (9) Aptekarz (1) Aromaesti (1) Artego (12) Artykuł sponsorowany (10) Ava (2) B&V (1) Babuszka Agafii (9) Baikal Herbals (1) Banfi (1) Barwa (4) basiclab (1) Batiste (2) Bayer (1) beautycycle (1) Beauty Farm (1) Be Beauty (1) bez spłukiwania (6) Biały Jeleń (3) Bielenda (3) BIO (1) Bioetika (4) Biolaven (2) Bioselect (1) Biosilk (2) Biotter (1) Biovax (10) Body Farm (1) Cafe Mimi (6) Carin (1) Cece (1) Cera Plus Solution (2) Chantal (11) chelatowanie (3) Cien (2) Davines (1) Deba Biovital (1) Dermika (1) Dr Beta (2) Ecolab (9) Elfa Pharm (1) Elia (1) Equilibra (6) Eveline (2) Farmona (9) fitness (8) Fitokosmetik (14) Fitomed (4) Floraldix (1) Floresan (1) Floslek (1) Fox (1) Fratti (5) Gal (3) Garnier (2) Gliss Kur (1) GO Cranberry (1) Green Pharmacy (3) Green Style (1) Hairy Tale Cosmetics (2) Head&Shoulders (1) henna (22) Herbapol (1) Isana (4) Joanna (2) Kallos (5) Karelia Organica (3) Kemon (2) KFD Nutrition (1) Khadi (13) Koloryzacja (29) krem do włosów (3) Kruidvat Originals (1) Kulpol (2) La Luxe (1) Lappa Avocado (2) La Roche-Posay (6) LashVolution (2) Lass Naturals (4) Le Cafe de Beaute (3) Leśny Zielarz (1) Lidl (1) Loreal (2) Love2mix Organic (4) Lęk przed krwią (4) makijaż (3) Marion (9) Marrakesh (1) Maska do włosów (93) Mgiełka (9) Mila (9) Montibello (16) Mysterium (1) Mythos (2) Naked Hair Challenge (1) Nami (3) Natura Estonica (3) Natura Siberica (5) Natura Vita (2) Natur Vital (2) Nivea (6) Noble Health (1) NOVA (1) Nowa Kosmetyka (1) Nutrilite (1) Nymphes (1) ochrona UV (3) Odżywka do włosów (60) Oeparol (1) Olej (32) olejowanie (1) Olivaloe (2) Olivellenic Organics (2) Olive Way (1) Olivia Garden (4) OnlyBio (1) Organic Shop (1) Organicum (1) Organique (1) Orientana (6) Paul Mitchell (6) Peeling skalpu (13) PEH (3) Pharmaid (1) Pielęgnacja twarzy (56) Pilomax (3) Planeta Organica (13) Polin (1) Produkt niesilikonowy (84) Produkt silikonowy (77) Professional Line (1) Purito (1) Półprodukt (16) Płukanka (4) retinol (1) rzęsy (1) Salus (1) Satinique (1) Sattva (1) Seboradin (3) Selective Professional (1) Serum (3) Serum do włosów (24) Sesa (2) Smooth (1) Solfine (1) strzyżenie (14) Suchy szampon (6) Suplement diety (25) Sylveco (10) Szampon delikatny (47) Szampon oczyszczający (21) szczotka (6) Telewizja (2) TianDe (5) Tresemme (1) Trądzik (18) Twój Cel To (3) Urodziny (3) Urtekram (1) Vianek (2) Vichy (1) Vis Plantis (2) Vitapil (1) wakacje (20) Wcierka (29) WS Academy (1) Włosy Plus Solution (1) Yves Rocher (2) Ziaja (6) Zioła (2)