W końcu natrafiłam na krem, który spełnia moje oczekiwania :) Ten kremik o niepozornej nazwie i mało zachęcającym opakowaniu, ma naprawdę fajny skład, świetnie nawilża, bardzo dobrze się sprawdza na mojej mieszanej cerze.
Opinia Kokoszki:
Zanim przejdę do składu, zacznę od pozytywnego działania tego kremu na mojej twarzy. Przede wszystkim doskonale nawilża. Naprawdę czuje, że moja skóra po tym kremie jest odpowiednio dokarmiona, odżywiona, natłuszczona i nawilżona. Pomimo tego, że krem ma dużo olei i tłustych emolientów to nie czuję, żeby na skórze zostawała tłusta warstwa. Dotyczy to zarówno suchych partii mojej twarzy, czyli policzków jak i skłonnej do wytwarzania większej ilości sebum; brody, nosa i czoła. Dzięki temu krem idealnie nadaje się pod makijaż. Można go spokojnie stosować zarówno na dzień jak i na noc. Zaraz po nałożeniu skóra jest lekko tłusta, trzeba mu dać parę minut na wchłonięcie, ale nie trwa to długo. Potem skóra jest ładna, napięta, delikatnie zmatowiona. Krem nie zapycha porów, ma delikatny zapach, kwiatowo-cytrusowy, który mi odpowiada. Nie zawiera alkoholu ani innych substancji, które mogłyby wysuszać skórę. Nie wiem czemu, ale niektórym producentom kosmetycznym wydaje się, że jak ktoś ma tłustą cerę to trzeba ją wysuszać, np. alkoholem. Co jak wiemy daje efekt odwrotny od zamierzonego i tłusta skóra wydziela dwa razy, więcej sebum niż normalnie. W tym kremie mamy mnóstwo tłustych, nawilżających substancji i jakoś skóra się nie świeci. Tłustej skóry nie można wysuszać na wiór! Tylko nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Nawilżanie to podstawa pielęgnacji.
Krem nawilżający tradycyjny Fitomed, do cery tłustej i mieszanej
Oczywistym plusem jest cena kremu, ja za swój zapłaciłam dokładnie 12,70 zł za 50 ml, w swoim ulubionym sklepie zielarskim :) Używam go od mniej więcej półtora miesiąca i zużyłam może 1/4 opakowania. Krem jest bardzo wydajny, wystarczy odrobina, żeby pokryć cała buzię. No i tu niestety znajduję mały minus :) Krem ze względu na swój naturalny skład, powinien być zużyty w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego otworzenia. Na pewno nie zdołam zużyć go w tak szybkim czasie... Zobaczę jak będzie wyglądał po trzech miesiącach i postanowię czy używać go dalej. Krem jest zabezpieczony sreberkiem, więc kupując go mamy gwarancję, że nikt wcześniej go nie otwierał, co w tym przypadku jest szalenie ważne. Nie lubię używać kosmetyków po terminie itd.
Tradycyjny krem Fitomed kupiłam przede wszystkim ze względu na jego skład, który bardzo mi się spodobał i intuicyjnie, wiedziałam, że dopasuje się on do potrzeb mojej cery. Mam zaufanie do tej firmy, ponieważ używałam toniku i żelu do mycia twarzy z Fitomedu i byłam bardzo zadowolona.
Już na drugim miejscu w składzie znajduje się hydrolat z kwiatów pomarańczy, który działa antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych. Woda z kwiatów pomarańczy dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne, więc może się sprawdzić przy cerze naczynkowej. Tak samo jak zawarty w kremie żeń-szeń, który poprawia ukrwienie.
Kwiat pomarańczy, źródło
Bardzo podoba mi się, że w składzie znajduje się olej makadamia, który jest idealny do pielęgnacji tłustych partii skóry, ponieważ ma kwas palmitooleinowy, wchodzący w skład ludzkiego naskórka, poprzez co idealnie się wchłania, nie zostawiając tłustej warstwy. W kremie znajdziemy także ceniony i pożądany olej rokitnikowy, który ze względu na dużą zawartość betakarotenu poprawia koloryt skóry i chroni przed promieniowaniem słonecznym. Myślę, że to dzięki niemu krem ma lekko pomarańczowy kolor. Olej rokitnikowy jest stosowany na różnego rodzaju choroby skórne, tak więc liczę, że dobrze wpływa na mój trądzik na brodzie :)
Rokitnik, źródło
Jeszcze ze składników, które mnie zainteresowały, krem zawiera wosk pozyskiwany ze skórki pomarańczy, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Przypuszczam, że wpływa on również na efekt zmatowienia skóry.
Jako posiadaczka mieszanej cery mogę z czystym sumieniem polecić ten krem, u mnie sprawdza się doskonale. Fitomed ma z tej serii jeszcze krem tłusty i półtłusty. Ja osobiście takich nie lubię, ale jeżeli są tak samo dobre jak ten nawilżający to osoby o bardzo suchej skórze będą zachwycone.
Opis producenta:
To lekki krem typu o/w o zawartości fazy tłuszczowej ok. 20%. Działanie nawilżające tego kremu opiera się na innych zasadach niż działanie kremu tłustego Fitomed. Dobre nawilżenie cery zawdzięczamy obecności kompleksu nawilżającego, w skład którego wchodzą sole makroelementów. Mleczan wapnia, magnez PCA (kwas pirolidynokarboksylowy), hialuronian sodu wchodzą w skład NMF – naturalnego czynnika nawilżającego obecnego w zdrowym naskórku. Jony wapnia, magnezu i sodu potrzebne są do wielu procesów życiowych komórki zachodzących w środowisku wodnym. Jony kwasu mlekowego i PCA wchodzą w skład NMF. Mają one zdolności wiązania i zatrzymywania istniejącej wody w naskórku. Pokonują również barierę naskórkową i "wyciągają" cząsteczki wody ze skóry właściwej, skupiając je wokół siebie. Kwas hialuronowy w postaci soli sodowej ma właściwości wygładzające i nawilżające. Działa w wierzchnich warstwach skóry. Naskórek jest nawilżony i "wypoczęty". Obecny olej z orzeszków makadamia oraz olej rokitnikowy lekko natłuszczają cerę, dostarczają potrzebne lipidy i działają łagodząco.
Kto powinien stosować krem nawilżający Fitomed?
Polecamy go do cery mieszanej i tłustej, na dzień i na noc. Krem posiada właściwości matujące.
http://www.kremiki.pl
Aqua
Aqua - woda.
Citrus aurantium dulcis flower water
Citrus aurantium dulcis flower water - hydrolat z kwiatu pomarańczy/woda z kwiatu pomarańczy, działa antybakteryjnie, ściągająco, łagodząco, reguluje pracę gruczołów łojowych, uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza zaczerwienienia, chroni przed rozkładem kolagenu.
Panax ginseng root extract
Panax ginseng root extract - wyciąg z żeń-szenia, rewitalizuje, poprawia ukrwienie skóry, ułatwia odnowę skóry i włosów, wzmacnia macierz włosa.
Macadamia Ternifolia Seed Oil
Macadamia Ternifolia Seed Oil - olej z nasion Macadamii, regeneruje, spowalnia pocesy starzenia, ma kwas palmitooleinowy, wchodzący w skład ludzkiego naskórka, idealnie się wchłania. Pomocny w pielęgnacji łamliwych i zniszczonych włosów, zapewnia im głębokie odżywianie i wygładzanie. Dzięki temu włosy są lśniące i łatwo się układają.
Ethylhexyl stearate
Ethylhexyl stearate - emolient tłusty, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy.
Caprylic/capric triglyceride
Caprylic/capric triglyceride - emolient tłusty, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy. Poprawia konsystencję kosmetyku.
Isopropyl palmitate
Isopropyl palmitate - emolient suchy, nadaje poślizg, wspomaga wiązanie się składników w kosmetyku. Zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy.
glycerin
glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
D-Panthenol
D-Panthenol - pantenol, łagodzi, nawilża. Dobry do ukojenia skóry po opalaniu.
Citrus aurantium dulcis peel cera
Citrus aurantium dulcis peel cera - wosk uzyskany ze skórki pomarańczy, działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.
Cetearyl Alcohol
Cetearyl Alcohol - emolient, wygładzacz i zmiękczacz.
Cetearyl glucoside
Cetearyl glucoside - bardzo łagodna substancja, która umożliwia powstanie emulsji. Zmniejsza ewentualne działanie drażniące innych substancji zawartych w kosmetyku.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
tocopheryl acetate
tocopheryl acetate - witamina E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.
Hippophae rhamnoides fruit oil
Hippophae rhamnoides fruit oil - olej z owoców rokitnika/olej rokitnikowy, zawiera dużo kwasów tłuszczowych, witamin A i E, betakarotenu, karotenoidów, które mają działanie regeneracyjne. Olej ten poprawia koloryt skóry, chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Stosowany przy ciężko gojących się ranach, wypryskach, a nawet odleżynach, egzemie i innych chorobach skóry. Zapobiega wypadaniu włosów, nadaje połysk i działa przeciwłupieżowo.
lecithin
lecithin - lecytyna, nawilżacz, emulgator.
Glucose
Glucose - glukoza, cukier prosty, nawilża i reguluje lepkość kosmetyku.
Sodium hyaluronate
- sól sodowa kwasu hialuronowego/Hialuronian sodu. Humektant. Kondycjonuje, nawilża, zmiękcza, wygładza włosy i skórę oraz zapobiega wyschnięciu kosmetyku. Substancja hydrofilowa tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę. W efekcie ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody i zapewnia odpowiednie nawilżenie.
Magnesium PCA
Magnesium PCA - pirolidonokarboksylan magnezu. Tworzy film, który zatrzymuje wodę w naskórku, nawilża skórę.
Calcium lactate
Calcium lactate - mleczan wapnia, działanie przeciwobrzękowe, przeciwalergiczne i przeciwzapalne.
Trilaureth-4-Phosphate
Trilaureth-4-Phosphate - środek zmiękczający skórę, stabilizuje emulsję.
Hydroxyethyl acrylate
Hydroxyethyl acrylate - zagęstnik, stabilizujący emulsję, tworzy film na skórze/włosach, daje na skórze uczucie jedwabistości i gładkości.
Sodium acryloyldimethyl taurate copolymer
Sodium acryloyldimethyl taurate copolymer - zagęstnik, stabilizujący emulsję, tworzy film na skórze/włosach, daje na skórze uczucie jedwabistości i miękkości.
Phenethyl alcohol
Phenethyl alcohol - naturalny konserwant i związek aromatyczny zawarty w olejkach eterycznych m.in. ylang ylang, olejku różanym. Działa nawilżająco i bakteriobójczo.
Caprylyl Glycol
Caprylyl Glycol - substancja zmiękczająca, odżywiająca i utrzymująca wilgoć we włosach i skórze.
Pelargonium roseum leaf oil
Pelargonium roseum leaf oil - olejek geranium/olejek eteryczny z pelargonii różanej, stosowany jako związek zapachowy, ma również działanie kojące, tonizujące, antyseptyczne, antygrzybicze.
parfum
parfum - zapach.
Komentarze
Wysłane przez Natalia Choung w 21.08.2014 Adres
Zastanawiam się nad kupnem
Zastanawiam się nad kupnem tego kremu na zimę,mam skórę mieszaną (tłuste T,reszta normalna) oraz trądzikową w sferze T do stosowania na co dzień. Myślisz,że to dobry pomysł?
Na zimę może być niezły, bo
Na zimę może być niezły, bo jest trochę cięższy, więc ochroni buzię przed zimnem. Mnie nie zapychał ani nic, więc możesz wypróbować. Też mam cerę mieszaną, z tłustym T.
Wysłane przez Natalia Choung w 22.08.2014 Adres
Dzięki za szybką odpowiedź ;
Dzięki za szybką odpowiedź ;)Zastanawiam się jeszcze nad kremami eco cosmetics oraz Nepentes, Emolium, Krem ochronny na wiatr i mróz SPF 20. Choć przyznam,że fitomed zachęca swoim składem,właściwościami czy chcociaż by ceną ;)
Tych pozostałych co
Tych pozostałych co wymieniłaś nie używałam.
Wysłane przez Natalia Choung w 30.08.2014 Adres
Kupiłam go ;) Kończy mi się
Kupiłam go ;) Kończy mi się obecny,więc pewnie zacznę go już na jesieni ;)
Wysłane przez Cali w 08.11.2017 Adres
Też go mam i ten z olejem z
Też go mam i ten z olejem z avocado. Są naprawdę dobre, choć ciut ciężkawe, też ich nie zużyję, ale może jako maska na włosy przed myciem, albo dodatek do mgiełki ? Tak w ogóle, super ciekawy i pozytywny blog.
Dziękuję. Zapraszam częściej.
Dziękuję. Zapraszam częściej. :)
Dodaj komentarz