Ostatnimi czasy moje dwie ulubione marki kosmetyków to Fitokosmetik i zaraz po niej Ecolab! To już druga maska do włosów tej firmy w przeciągu dwóch miesięcy, którą stosowałam. I chociaż ta laminująca nie zachwyciła mnie tak jak odżywczo-nawilżająca, to chciałam powiedzieć o niej kilka słów. :)
Opinia Kokoszki:
Na samym początku zaznaczę, że jest to maska bez zawartości silikonów. Mówię o tym ponieważ zauważyłam, że moje włosy lubią jednak jak tych silikonów jest chociaż jakaś śladowa, niewielka ilość. Tak jak na przykład w regeneracyjnej masce prowansalskiej Provance, gdzie mamy bardzo dużo naturalnych składników, a na samym końcu składu kilka silikonów. Dla mnie takie połączenie jest idealne!
W laminującej masce Ecolab czegoś mi brakuje i myślę, że tym „czymś” są właśnie jakieś polimery, silkony, coś co nada włosom trochę poślizgu i wygładzenia. Z tego typu rzeczy mamy tylko celulozę, ale jest jej niewiele.
Maska laminująca Ecolab jest laminującą tylko z nazwy jak większość tego typu kosmetyków, ale pisałam o tym szczerzej przy okazji recenzji balsamu rokitnikowego Planeta Organica: Rokitnikowy balsam z efektem laminowania odżywienie i regeneracja Planeta Organica Secrets of Arctica
Skład maski Ecolab jest bardzo przyjazny i konkretny. Już na drugim miejscu w składzie, zaraz po wodzie mamy olej jojoba, potem dwa emolienty, olej awokado i masło shea, a pomiędzy nimi konserwant. Oprócz tego maska ma dwie substancje kondyjonujące; betainę i inulinę. A także trochę substancji złuszczających; kwas mlekowy, ekstrakt ze skórki cytryny, wyciąg z trzciny cukrowej i kwas jabłkowy. Pasowałyby one do pielęgnacji skalpu, ale ja nie stosuję tego produktu na skórę głowy, więc nie wypowiem się w tek kwestii.
Na samym końcu mamy jeszcze parę konserwantów, zapach itd.
Maska lekko wygładza włosy i je nawilża, ale pasma są po niej trochę zbyt sztywne, brakuje im miękkości i blasku. Jak dla mnie maska ani nie szkodzi ani za szczególnie nie pomaga. Zużyję ją, ale bez większego przekonania ani zachwytu. Powiem tak, miałam o wiele gorsze, ale także i o niebo lepsze maski do włosów.
Na szczęście laminująca maska nie jest droga, tak jak pozostałe kosmetyki Ecolab. Za swoją w promocji zapłaciłam niecałe 18 zł. Standardowa cena waha się od 20 do 28 zł za 250 ml opakowanie.
Po za tym maska ma fajną w konsystencji gęstość i świeży, dosyć intensywny, ale w miarę miły zapach.
Opis producenta:
Laminująca maska do włosów- błyskawicznie zmieni włosy, aktywizując ich naturalny blask i piękno na całej długości. Kompleks ceramidów odbudowuje zniszczone włosy, aktywnie odżywia i regeneruje ich strukturę. Tworzy niedostrzegalną barierę na włosach, chroniąc przed łamliwością i termostresem (suszarka, prostownica, lokówka). Olej jojoba zwiększa elastyczność włosów, intensywnie nawilża, szybko regeneruje suche i zniszczone włosy. Kompleks kwasów owocowych nadaje włosom blask i ułatwia układanie. Argentyński olej jojoba - wspaniale pielęgnuje włosy, odżywia na całej długości, wzmacnia korzenie, regeneruje strukturę, przywraca blask. Nadaje włosom objętość i gładkość, czyniąc je bardziej elastycznymi i silnymi, wzmacnia ich wzrost
Sposób użycia: Nanieść niewielką ilość maski na wilgotne włosy, pozostawić na 2-5 minut, zmyć wodą. Do stosowania zewnętrznego.
Aqua
Aqua - woda.
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - olej jojoba, odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę i włosy. Reguluje produkcję sebum, działa łagodząco na stany zapalne skóry. Stosowany przy wypryskach skórnych.
Cetearyl Alcohol
Cetearyl Alcohol - emolient, wygładzacz i zmiękczacz.
Caprylic/capric triglyceride
Caprylic/capric triglyceride - emolient tłusty, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy. Poprawia konsystencję kosmetyku.
Persea Gratissima (Avocado) Oil
- olej z awokado, mocno nawilża, natłuszcza, wygładza, opóźnia procesy starzenia, ma dużo witamin i mikroelementów. Nadaje włosom połysk, miękkość, zwiększa objętość, sprawdza się w pielęgnacji suchych, zniszczonych włosów.
Behentrimonium Chloride
Behentrimonium Chloride - konserwant, także substancja o działaniu antystatycznym.
Butyrospermum parkii (shea) butter
- masło shea (karite/olej z masłosza), olej roślinny pozyskiwany z nasion afrykańskiego drzewa z Vitellaria paradoxa (drzewo karite, shea). Nawilża, natłuszcza, odżywia włosy. Chroni przed promieniowaniem UV i fotostarzeniem. Na skórze ma działanie zmiękczające, kojące, przeciwzmarszczkowe i antytrądzikowe.
betaine
- betaina to ubstancja kondycjonująca, nawilżająca. Otrzymywanie: Pozyskiwana z buraków cukrowych lub pszenicy; roślinny aminokwas.
Inulin
- inulina, substancja zwiększająca objętość, naturalny kondycjoner. Otrzymywanie: Cukier z cykorii lub buraka. Inulina jest roślinnym polisacharydem posiadającym właściwości prebiotyczne. Skutecznie wzmacnia florę bakteryjną skóry przy jednoczesnym zahamowaniu wzrostu patogenów. Działa łagodząco i nawilżająco. Nadaje włosom puszystość i blask.
Lactic Acid
Lactic Acid - kwas mlekowy, aminokwas, nawilża i reguluje proces złuszczania się naskórka, uelastycznia skórę, zwęża pory. Przyśpiesza wzrost włosów. Stabilizuje pH kosmetyku i zapobiega wysychaniu go. Jeden z naturalnych składników skóry i włosów. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, pobudza skórę do regeneracji i wzmacnia jej barierę ochronną.
Citrus Limon (Lemon) Peel Extract
- ekstrakt ze skórki cytryny, bogaty we flawonoidy i olejki eteryczne, wykorzystywany jest w produktach o działaniu przeciwstarzeniowym, ściągającym, antyseptycznym, odświeżającym, w kosmetykach dla tłustej, zanieczyszczonej, źle ukrwionej skóry, przy rozszerzonych porach, tłustych włosach, cellulicie i żylakach. Zawiera kwasy AHA, redukuje rogowacenie naskórka.
Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract
wyciąg z trzciny cukrowej, który zawiera kwasy AHA złuszczające naskórek.
Malic Acid
Kwas jabłkowy - kwas alfa-hydroksylowy (AHA), obecny w wielu niedojrzałych owocach (np. jabłkach, winogronach ). Hamuje procesy tworzenia się zaskórników, zmniejsza nadmierne rogowacenie naskórka, zapobiega rozwojowi patogennej mikroflory na skórze, łagodzi stany zapalne mieszków włosowych. Działa delikatnie rozjaśniająco i nawilżająco, zmiękcza i wygładza skórę. Stymuluje komórki do syntezy ważnych białek (kolagenu, elastyny), zapobiegając powstawaniu zmarszczek i pobudza skórę do naturalnej odnowy.
Citric Acid
Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.
Cellulose
- celuloza. Naturalny polimer wykorzystywany w wielu branżach, także w przemyśle kosmetycznym, w produkcji m.in. gąbek kosmetycznych i kapsułek. W formie mikrokrystalicznej jest także substancją wypełniającą, spulchniającą i pochłaniaczem wilgoci stosowanym np w kremach i maseczkach, reguluje lepkość formuł kosmetycznych, stabilizuje zawiesiny, zmętnia zbyt klarowne i przejrzyste konsystencje, minimalizuje przepuszczalność światła.
Benzyl Alcohol
Benzyl Alcohol - alkohol benzylowy, rozpuszczalnik, konserwant, reguluje lepkość kosmetyku. Chroni kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, np. gdy wkładamy do niego palce. Imituje zapach jaśminu, potencjalny alergen.
Caprylyl Glycol
Caprylyl Glycol - substancja zmiękczająca, odżywiająca i utrzymująca wilgoć we włosach i skórze.
Cetrimonium Chloride
Cetrimonium Chloride - konserwant lekko emulgujący,działa tez antystatycznie i przeciwdziała rozwojowi organizmów bakteryjnych.
Perfume
Perfume - zapach.
Ceramide 2
- rodzaj tłuszczu, lipidu, znajdującego się w warstwie rogowej naskórka. Zmiękcza i kkondycjonuje skórę. Zmniejsza utratę wody z warstwy rogowej (funkcja wiążąca i nawilżająca). Chroni skórę przed łuszczeniem i przesuszeniem. Działa przeciwzmarszczkowo.
Sodium Benzoate
Sodium Benzoate - benzoesan sodu, konserwant.Sodium benzoate - benzoesan sodu, delikatny konserwant, dopuszczony przez organizacje certyfikujące do stosowania w kosmetykach naturalnych. Benzoesan sodu jest stosowany w kwaśnym pH (2-5.5) i jest odporny na działanie promieni UV. Jest bezpiecznym konserwantem, nie drażni skóry ani błon śluzowych.
Potassium Sorbate
Potassium Sorbate - sól potasowa kwasu sorbowego, konserwant, uniemożliwia mikroorganizmom przetrwanie w kosmetyku.
Dodaj komentarz