Jeżeli szukasz mocnego szamponu oczyszczającego, mega zdzieraka, który czyści włosy do cna to dzisiejszy wpis jest dla Ciebie. ;)
Mocne szampony z silnymi substancjami myjącymi typu SLS/SLES stosuję rzadko, mniej więcej co dwa tygodnie. Czasami częściej, gdy czuję, że moje włosy tego potrzebują. Czyli, gdy stosowałam tylko bogatą pielęgnację, dużo olei, produktów silikonowych na końce itd. Po jakimś czasie włosom brak objętości i lekkości i mocne oczyszczenie im pomaga.
Opinia Kokoszki:
Szampon z pokrzywą i mydlnicą lekarską Saponics Farmona ma już na drugim miejscu w składzie SLES, a nieco niżej tytułowy naturalny detergent ekstrakt z korzenia mydlnicy lekarskiej, pokrzywę oraz substancję myjącą o średniej delikatności cocamidopropyl betaine.
Szampon mega dobrze oczyszcza włosy, jest takim typowym zdzierakiem. Pasma są po nim ekstremalnie osuszone, odtłuszczone, wymyte ze wszystkiego co się na nich znajdowało. :)
Nie polecam stosowania bez zastosowania potem porządnej maski nawilżającej i bez uprzedniego rozczesania włosów przed myciem, bo nie dojdziecie z włosami ładu i składu. :)
Zaraz po umyciu pasma są aż takie tępe w dotyku, gdy tylko spłynie z nich woda robią się szybko suche. Trzeba myć nim głowę i włosy bardzo delikatnymi ruchami, bo łatwo nim poplątać włosy, zwłaszcza, gdy są długie lub gęste.
Przy umiejętnym stosowaniu, zgodnie z wyżej wymienionymi zasadami szampon spełnia swoją funkcję i mamy spokój z porządnym oczyszczaniem włosów co najmniej na dwa tygodnie. Jednak nieumiejętne i chaotyczne stosowanie tego szamponu możne narobić bałaganu na głowie.
Dla mnie pokrzywowy szampon Farmona jest odrobinę za mocny nawet jako szampon oczyszczający. Jest dosyć agresywny i łatwo z nim przesadzić. Została mi już jego nie wielka ilość i chyba zużyję do mycia szczotek, bo one akurat potrzebują mocnego traktowania. ;)
Opis producenta:
Nadaj swoim włosom wspaniałą objętość i grubość!
Szampon Saponics® oparty jest na sprawdzonej, niezmienianej od lat recepturze. To owoc długich tradycji wykorzystywania niezwykłych właściwości pokrzywy i mydlnicy lekarskiej. Gęste, mocne, odżywione, pełne blasku i zdrowo wyglądające włosy.
- liście pokrzywy, wzmacnia, pogrubia i stymuluje wzrost włosów
- mydlnica lekarska, działa oczyszczająco i łagodzi podrażnienia
- witaminy A, E i F, regenerują, odbudowują i zwiększają odporność włosów na uszkodzenia
Aqua
Aqua - woda.
Sodium Laureth Sulfate
Sodium Laureth Sulfate - SLES, bardzo mocna substancja myjąca/detergent. Nieco delikatniejszy od detergentu o podobnej nazwie: Sodium Lauryl Sulfate (SLS). Stosowany często może wysuszać skórę i włosy.
Cocamide DEA
Cocamide DEA - substancja myjąca - renatłuszczająca, czyli taka, która odbudowuje barierę lipidową. Podczas mycia następuje usunięcie potrzebnych dla skóry substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające w preparatach myjących.
Sodium Chloride
Sodium Chloride - chlorek sodu, działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem kosmetyku, wpływa na konsystencję kosmetyków myjących, może podrażniać.
Propylene Glycol
Propylene Glycol - glikol propylenowy, rozpuszczalnik, glikol zalicza się też do nawilżaczy. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę zmienioną chorobowo.
Saponaria officinalis (soapworth) rooth extract
- ekstrakt z korzenia mydlnicy lekarskiej, zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
Urtica Dioica (Nettle) Herb Extract
- pokrzywa, stosowana systematycznie zmniejsza wypadanie włosów. Włosy stają się wzmocnione, zregenerowane, ładnie błyszczą. Pokrzywa zmniejsza przetłuszczanie włosów, jest pomocna w walce z łupieżem i łojotokiem.
Cocamidopropyl Betaine
Cocamidopropyl Betaine - łagodna substancja myjąca, pianotwórcza, pochodna oleju kokosowego. Poprawia także konsystencję kosmetyku i jakość piany. Pozyskuje się ją z naturalnych surowców (olej kokosowy), wykazuje dobre właściwości pianotwórcze oraz przeciwbakteryjne. Substancja na którą należy uważać, ponieważ przy połaczeniu z mocniejszymi detergentami typu SLS może podrażniać i wywoływać alergię. Wrażliwe osoby Cocamidopropyl Betaine może uczulać, wywoływać podrażnienia skóry głowy i wzmożone wypadanie włosów. Więcej info: Składnik, który może uczulać - Czy cocamidopropyl betaine/CAPB czyli kokamidopropylobetaina jest łagodną substancją myjącą?
Polysorbate 20
Polysorbate 20 - substancja umożliwiająca wprowadzenie do kosmetyku substancji trudno rozpuszczalnych w wodzie. Substancja biodegradowalna.
PEG-20 Glyceryl Laurate
PEG-20 Glyceryl Laurate - ułatwia powstawanie emulsji, zapewnia trwałość kosmetyku.
Tocopherol
Tocopherol - pochodna witaminy E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.
Linoleic Acid
Linoleic Acid - kwas linolowy, emolient i zagęszczacz. Ma właściwości antystatyczne, zmiękczające i odżywiające skórę i włosy. Odblokowuje pory na skórze. Poprawia jakość sebum, regulując jego wytwarzanie, co pomomaga walce z zaskórnikami, które pojawiają się gdy wytwarzanie sebum jest nieprawidłowe.
retinyl palmitate
retinyl palmitate - pochodna witaminy A.
Citric Acid
Citric Acid - kwas cytrynowy, naturalny konserwant, regulator pH.
Methylchloroisothiazolinone
Methylchloroisothiazolinone - konserwant.
Methylisothiazolinone
Methylisothiazolinone - konserwant.
DMDM-hydantoin
DMDM-Hydantoin - konserwant, uniemożliwia przetrwanie mikroorganizmom w kosmetyku.
magnesium nitrate
magnesium nitrate - konserwująca substancja pochodzenia mineralnego.
magnesium chloride
magnesium chloride - substancja uzupełniająca pochodzenia mineralnego - regulator lepkości.
PEG-25 paba
- filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.
parfum
parfum - zapach.
Hexyl Cinnamal
Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen.
Komentarze
Wysłane przez Małakropka w 28.05.2019 Adres
Czytam Twojego bloga już od
Czytam Twojego bloga już od pewnego czasu i chciałam pogratulować:) Piszesz bardzo ciekawie, a przede wszystkim masz sporą wiedzę:) Jestem dopiero na początku drogi poznawania profesjonalnych rozwiązań, ale też domowych sposobów (w tym tego jak konstruować dietę bogatą w składniki, które są niezbędne dla fryzury). Z chęcią poczytałabym u Ciebie recenzje tabletek na wypadanie włosów. Jest ich sporo na rynku i ciężko wybrać:) Przydałaby się pomoc. Ostatnio trafiłam na takie: https://porostwlosow.pl/locerin-tabletki-na-wypadanie-wlosow-dla-kobiet-... Pytanie czy warto, czy faktycznie są tak dobre?
Tabletki mogą pomóc. Wiele
Tabletki mogą pomóc. Wiele razy suplementy wspomogły moją pielęgnację. Jednak najważniejsza jest zdrowa dieta, aktywność fizyczna, dobra pielęgnacja zewnętrzna, umiejętność radzenia sobie ze stresem, dobre geny, praca hormonów. Jeżeli to wszytsko będzie ok to i włosy będa ok. :) Jednak suplemeny mogą uzupełnić nam pewne niedobory, dać dodatkowego kopa, dlatego wierzę w ich działanie jako uzupełnienie ogólnie pojętej pielęgancji.
Wysłane przez Kornel420 w 25.03.2020 Adres
pokrzywa ma wiele
pokrzywa ma wiele prozdrowotnych właściwości wpływa także na porost włosów :)
Dodaj komentarz