Trafiłam na szampon, który jest dla mnie praktycznie ideałem! Kupowałam go bez zaufania, gdyż pierwszy raz w życiu widziałam markę Fitokosmetik na oczy. Niska cena 16 zł za 450 ml tym bardziej nie zasugerowała mi wysokiej jakości, ale przykuła moją uwagę. :) Przemówił za mną ciekawy skład, wygrała ciekawość i szampon wylądował na mojej półce i włosach. ;)
Opinia Kokoszki:
Już po pierwszym użyciu szamponu wiedziałam, że się polubimy. Po pierwsze bardzo dobrze oczyszcza, domywa oleje, sprawia, że włosy są bardzo sypkie, świeże, odbite lekko od nasady. Mam wrażenie, że lekko dyscyplinuje i wygładza. Nigdy po jego użyciu nie miałam problemów z rozczesaniem pasm, nawet mokrych, zaraz po myciu. W żaden sposób nie przyczynia się do plątania czy kołtunienia. Już podczas spłukiwania szamponu mam wrażenie, że są włosy są bardziej śliskie i gładkie. Na prawdę jestem zachwycona!
Za śmieszne 16 zł dostajemy prawie pół litra szamponu, który starczy na „wieki”. Przypuszczam, że zużyję go dopiero po 4-5 miesiącach, co jest mega ekonomiczne!
Fitokosmetik Drożdże Piwne zawiera sporo substancji myjących, ale uważam go za delikatny produkt, nadający się do częstego stosowania. Zaraz po wodzie mamy orzechy piorące z owoców Rithy, które od dawna są używane w Indiach jako naturalny środek piorący/myjący.
Szampon Fitokosmetik Drożdże Piwne
Następny jest Cocamidopropyl Betaine, przez niektóre osoby nietolerowany i uczulający. Mnie ten detergent zupełnie nie szkodzi, miałam wiele szamponów z jego zawartością.
Potem mamy dużo ekstraktów roślinnych, przeplatanych raczej delikatnymi substancjami myjącymi, a także gliceryną czy solą morską.
Ekstrakty: oczar wirgilijski – łagodzi podrażnienia, działa przeciwświądowo, szyszki chmielu – wzmacniają cebulki, zapobiegają wypadaniu, ekstrakt słodowy regeneruje naskórek, ekstrakt z kwiatów malwy ma działanie przeciwzapalne, ściągające, hamuje wydzielanie bakterii na skórze.
Szkoda tylko, że szampon o nazwie "DROŻDŻE PIWNE" na samym końcu składu ma ekstrakt z drożdży, który normalizuje pracę gruczołów łojowych i ułatwia regenerację naskórka. :)
No cóż jakiś minus, chociażby dla zasady musiałam znaleźć. ;) A tak na poważnie uważam, że jest to naprawdę godny polecenia kosmetyk.
Przemawia za nim nie tylko niska cena, ale przede wszystkim dobry skład i działanie. Szampon nie wysusza włosów, nie podrażnia skóry głowy, dobrze oczyszcza, domywa oleje, nie kołtuni i sprawia, że pasma są sypkie i gładkie. Do tego dobrze się pieni, ma przyjemny cytrusowo-ziołowy zapach i całkiem przyzwoitą konsystencję. Czego chcieć więcej? :D
Były jeszcze chyba trzy rodzaje tego szamponu! Zastanawiałam się nad pokrzywowym, który też musi być niezły!
Opis producenta:
Szampon do włosów DROŻDŻE PIWNE
Z szyszkami chmielu i słodem
Aktywny wzrost i wzmocnienie
Do wszystkich typów włosów
Drożdże piwne, chmiel i słód to wspaniała recepta ludowa na aktywny wzrost i wzmocnienie włosów.
Innowacyjna formuła szamponu, stworzona na bazie naturalnych orzechów mydlanych, delikatnie i bezpiecznie oczyszcza włosy, nawilża i zmiękcza skórę głowy, nadaje włosom naturalny połysk, zdrowy i zadbany wygląd. Drożdże piwne wzmacniają włosy, stymulują ich szybki wzrost, sprawiają, że włosy stają się miękkie i jedwabiste. Chmiel poprawia strukturę włosów, dodaje objętości i połysku. Słód sprawia, że włosy stają się gładkie i mocne.
Aqua
Aqua - woda.
Sapindus Mukurossi Peel Floral Water
- działa oczyszczająco na włosy, może lekko je usztywnić i unieść. Może być również używana jako delikatny detergent. Reetha znana jest na całym świecie jako popularne południowo -indyjskie orzechy piorące lub inaczej trzylistne jagody piorące. To właśnie owoce Rithy są zbierane ze względu na nasiona lub sprzedawane na rynku jako orzechy piorące. Wysuszony owoc Rithy jest najbardziej wartościową częścią tej rośliny. Jego mięsista część zawiera saponiny, które są bardzo dobrym substytutem mydła i dlatego stosowana jest w produkcji wysokiej jakości szamponów, detergentów itd. Skórka owocu jest tak bardzo wartościowa, że osoby uprawiające tę roślinę na wsiach używają jej jako naturalny szampon do mycia włosów jak i do prania wełnianych ubrań.
Cocamidopropyl Betaine
Cocamidopropyl Betaine - łagodna substancja myjąca, pianotwórcza, pochodna oleju kokosowego. Poprawia także konsystencję kosmetyku i jakość piany. Pozyskuje się ją z naturalnych surowców (olej kokosowy), wykazuje dobre właściwości pianotwórcze oraz przeciwbakteryjne. Substancja na którą należy uważać, ponieważ przy połaczeniu z mocniejszymi detergentami typu SLS może podrażniać i wywoływać alergię. Wrażliwe osoby Cocamidopropyl Betaine może uczulać, wywoływać podrażnienia skóry głowy i wzmożone wypadanie włosów. Więcej info: Składnik, który może uczulać - Czy cocamidopropyl betaine/CAPB czyli kokamidopropylobetaina jest łagodną substancją myjącą?
Hamamelis virginiana Leaf Extract
Hamamelis virginiana Leaf Extract - wyciąg z liści oczaru wirgilijskiego, łagodzi podrażnienia skóry. Ma działanie ściągające i przeciwzapalne.
Cocamide DEA
Cocamide DEA - substancja myjąca - renatłuszczająca, czyli taka, która odbudowuje barierę lipidową. Podczas mycia następuje usunięcie potrzebnych dla skóry substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające w preparatach myjących.
Glycereth-2 Cocoate
- substancja pochodzenia naturalnego - otrzymywana z oleju kokosowego i gliceryny. Zagęszczacz i stabilizator piany. Emulgator, środek kondycjonujący, zmiękczający i natłuszczający.
Humulus Lupulus Extract
- wyciąg z szyszek chmielu, wzmacniają cebulki włosów, stosuje się je przy wypadaniu włosów.
Sodium Laureth-5 Carboxylate
- substancja myjąca, łagodny surfaktant o dobrych właściwościach emulgujących.
glycerin
glycerin - gliceryna, humektant, utrzymuje wilgoć, nawilża, zapobiega utracie wody w naskórku, ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
Malt Extract
- ekstrakt słodowy/słód jęczmienny, tonizuje i chroni skórę. Jest bogaty w mikroelementy, dzięki czemu posiada silne działanie regeneracyjne.
Malva Sylvestris Flower Extract
Malva Sylvestris Flower Extract - ekstrakt z kwiatów malwy, odżywia, nawilża, ma działanie przeciwzapalne, ściągające, hamuje wydzielanie bakterii na skórze, pomaga w zmianach trądzikowych.
Maris Sal
Maris Sal - naturalna sól morska. Sól, w dużych ilościach oraz stosowana zbyt często może przesuszać skórę i włosy. Używana w umiarze, poprawia krążenie, oczyszcza z toksyn, stosowana przy alergiach, łuszczycy i rozstępach. Może powodować zmniejszenie przetłuszczania się skóry, wygładza.
parfum
parfum - zapach.
Glicol Distearate
- emulgator i emolient. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Lactic Acid
Lactic Acid - kwas mlekowy, aminokwas, nawilża i reguluje proces złuszczania się naskórka, uelastycznia skórę, zwęża pory. Przyśpiesza wzrost włosów. Stabilizuje pH kosmetyku i zapobiega wysychaniu go. Jeden z naturalnych składników skóry i włosów. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, pobudza skórę do regeneracji i wzmacnia jej barierę ochronną.
Benzoic Acid
Benzoic Acid - kwas benzoesowy, substancja konserwująca, uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.
Sorbic Acid
Sorbic Acid - kwas sorbowy, substancja konserwująca, uniemożliwia przetrwanie mikroorganizmom.
Benzyl Alcohol
Benzyl Alcohol - alkohol benzylowy, rozpuszczalnik, konserwant, reguluje lepkość kosmetyku. Chroni kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, np. gdy wkładamy do niego palce. Imituje zapach jaśminu, potencjalny alergen.
Saccharomyces Cerevisiae Extract
- Drożdze Saccharomyces Cerevisiae Extract - ekstrakt z mitochondriów niemodyfikowanych genetycznie komórek Saccharomyces zawierający witaminy z grupy B oraz zestaw koenzymów. Ekstrakt jest łatwo przyswajalnym źródłem wszystkich aminokwasów (m.in. waliny, tyrozyny, treoniny, fenyloalaniny), soli mineralnych (m.in. manganu, miedzi, molibdenu, cynku, sodu, selenu, żelaza), witamin (cholina, inozytol, kwas foliowy, niacyna, kwas pantotenowy) i enzymów (oksydazy, fosfatazy, hydrolazy). Surowiec znajduje zastosowanie w kosmetykach nawilżających, łagodzących oraz energetyzujących naskórek przeznaczonych do pielęgnacji cery wrażliwej, cery dojrzałej, wspomagająco przy chorobach skóry takich jak trądziki czy inne zapalenia skóry. Na poziomie komórkowym wyciąg z drożdży przyśpiesza pobieranie tlenu, odtwarzanie tkanki łącznej. Ekstrakt normalizuje funkcje skóry, gruczołów łojowych, ułatwia regenerację naskórka.
CI 61570
- zielony barwnik pochodzenia chemicznego.
Komentarze
Wysłane przez Hanka w 07.02.2016 Adres
Gdzie można kupić ten szampon
Gdzie można kupić ten szampon? Pozdrawiam serdecznie :)
Sklepy internetowe, a
Sklepy internetowe, a stacjonarnie tylko jakies małe sklepiki kosmetyczne lub zielarsko-kosmetyczne. Ja swój kupiłam w małym sklepie zielarskim na ulicy Leśnej w Kielcach. :) Jeżeli nie jesteś z Kielc, a przypuszczam, że nie jesteś. :) To za wiele Ci to nie powie. ;) Musiałabyś poszukać, ale wygodniej i szybciej chyba przez neta zamówić. :)
Wysłane przez Hanka w 09.02.2016 Adres
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Wysłane przez Asia w 30.06.2016 Adres
Chcę kupić ten szampon, jest
Chcę kupić ten szampon, jest nawet taki fajny sklep internetowy ekobieca.pl ale zastanawia mnie składnik cocamide dea, czy nie jest czasem onkogenny?
Skoro jest dopuszczalny
Skoro jest dopuszczalny powrzechnie w wielu kosmetykach to pewnie nie, ale nie mam wiedzy na ten temat. A czemu miałby taki być? Czytałaś gdzieś o tym?
Wysłane przez Asia w 01.07.2016 Adres
Weszłam na amerykańskią
Weszłam na amerykańskią wikipedię i znalazłam coś takiego: Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem wymienia cocamide dea jako substancję rakotwórczą grupy 2B IARC, a w 2012 urząd w Kalifornii ds zdrowia dodał do wykazu substancji chemicznych, które mogą powodować raka.
Szukam szamponu, który nie zawiera anionowych detergentów, bo są dla mnie za silne i mam po nich uczulenie. No i jak znajdę szampon z fajnym składem na pierwszy rzut oka, to jak się wczytuję, to już nie jest tak fajnie.
Amerykańcy naukowcy znajdą
Amerykańcy naukowcy znajdą działanie rakotwórcze we "wszystkim". :) Więc ja na to w ogóle nie patrzę. Myślę, że bardziej rakotwórcze jest powietrze pełne spalin, którym codziennie oddycham niż jakiś składnik w szamponie... Ja nie popadałabym aż w taką paranoję. :)
Dodaj komentarz