Olejek Khadi stymulujący wzrost włosów i przyśpieszający przyrost, jest wychwalany niemalże przez wszystkie włosomaniaczki. Myślę, że niejedna chciałaby mu postawić pomnik ;) Jak ten ajurwedyjski olejek sprawdził się na moich włosach i skórze głowy? Czy jest wart tych wszystkich ochów i achów?
Opinia Kokoszki:
Muszę przyznać, że Khadi jest naprawdę dobrym olejem do pielęgnacji włosów, a przede wszystkim skalpu! Ma bardzo bogaty, treściwy skład, zwiera egzotyczne oleje i ekstrakty roślinne, które hamują wypadanie, pobudzają krążenie, więc przyśpieszają przyrost. Nawilżają skalp i myślę, że mogą pomóc osobom, które mają różne choroby skóry głowy, łupież, ranki, strupki itd.
Olejek stymulujący wzrost włosów Khadi
Używam olejku prawie dwa miesiące, zazwyczaj stosuję go raz w tygodniu. Olejuję włosy raz na tydzień, czasem dwa razy w tygodniu i wtedy stosuję Khadi na przemiennie z Sesą.
Olejek Khadi jest super wydajny, zobaczcie jak mało go zużyłam. Wystarczy niewiele olejku, żeby pokryć całe włosy i skórę głowy. Będę go używać i używać.... Rekompensuje to cenę olejku, ponieważ niska nie jest... Regularna cena to 58 zł (sklepy internetowe), czasem można wyhaczyć jakąś promocje. Mnie się udało go kupić za około 40 zł. Pojemność olejku to 210 ml.
Zużycie olejku
Olejek Khadi świetnie się sprawdza zarówno nałożony na całą noc jak i tylko na dwie godziny przed myciem. Włosy są takie jakby grubsze w dotyku, elastyczne, miłe, gładkie i błyszczące. Łatwo go domyć, co dla mnie jest dużym plusem. Zauważyłam, że bardzo wzmocniły mi się włosy, wypada ich bardzo mało, praktycznie w ogóle. Za pewne przyczynił się też do tego olejek Sesa, witaminy które biorę, picie pokrzywy i siemienia. Jednak widzę, że po Khadi moje włosy są po prostu w dobrej kondycji. Olejek nie obciąża włosów, a wręcz przeciwnie, mam wrażanie, że włosy dłużej zachowują świeżość! Zauważyłam mały wysyp baby hairs :)
Jak dla mnie jedyny minus to zapach, który jest bardzo intensywny, kadzidlany, jak dla mnie trochę za mocny, ale idzie się przyzwyczaić. Jak mój chłopak nie marudzi, że mu śmierdzi to nie jest tak źle ;)
Generalnie polecam ten olejek wszystkim osobom, które chcą wzmocnić włosy. Na efekty trzeba trochę poczekać i być regularnym w stosowaniu olejku, ale myślę, że warto.
Zobacz też: Olejowanie włosów – sposób na piękne włosy, metody i efekty olejowania
Opis producenta:
Olejek przyspiesza porost włosów i zapobiega ich utracie. Jest wykonany z najlepszych naturalnych ziołowych składników. Wykonany na bazie oleju sezamowego, kokosowego i rycynowego. Olej sezamowy wnika w głąb włosa, odżywiając go od cebulek aż po końce. Olej kokosowy odżywia włosy. Olej rycynowy przyspiesza wzrost włosów. Amla nadaje włosom blask, wzmacnia, ochrania przed infekcjami skóry, usuwa łupież, przyśpiesza wzrost, zapobiega przedwczesnemu siwieniu i wypadaniu. Bala wzmacnia włosy oraz nadaje im witalność. Olej z wyciągiem z rozmarynu posiada silne właściwości odkażające, zapobiega powstawaniu infekcji skóry głowy oraz powstawaniu łupieżu. Bhringaraj działa odżywczo na skórę głowy. Zapobiega wypadaniu włosów, łysieniu i siwieniu włosów oraz rozdwajaniu się końcówek. Sprawia, że włosy są miękkie oraz podatne na układanie Brahmi nadaje sprężystość Olej z nasion marchwi odżywia włosy.
WŁAŚCIWOŚCI: wzmacnia i odżywia włosy, zapobiega wypadaniu włosów stymuluje ich szybszy wzrost, zapobiega przedwczesnemu siwieniu.
SPOSÓB UŻYCIA:Wmasuj około 1 łyżeczkę olejku w skórę głowy oraz włosy na 2 godziny przed umyciem. Dla wzmocnienia efektu należy zrobić masaż olejkiem i pozostawić go na głowie na całą noc, a rano umyć włosy. Najlepsze rezultaty osiągniesz używając olejku 2-3 razy w tygodniu.
Sesamum Indicum Oil (Sesamol)
Sesamum Indicum Oil (Sesamol) - olej sezamowy, stosowny w w olejkach do masażu do suchej i dojrzałej skóry oraz do pielęgnacji suchych włosów i skóry głowy, ma właściwości przeciwsłoneczne.
Cocos Nucifera Oil (Kokosnubol)
Cocos Nucifera Oil (Kokosnubol) - olej z kokosa, bogaty w witaminę E, dobroczynne kwasy tłuszczowe, minerały, wygłasza uelastycznia włosy. Ma stałą konsystencję, którą trzeba lekko podgrzać przed użyciem.
Ricinus Communis Oil (Castrol)
Ricinus Communis Oil (Castrol) - olej rycynowy, nadaje blask, może przyciemniać włosy, jako oddzielny składnik może wysuszać, najlepiej stosować go w mieszance olei, stosowany ma skórę głowy przyśpiesza wzrost nowych włosów.
Eclipta Alba (Bringaraj)
Eclipta Alba (Bringaraj) - z rośliny tej pozyskuje się ciemny, czarny barwnik. Przyśpiesza przyrost włosów, odżywia je i hamuje wypadanie.
Bacopa Monniera (Brahmi)
Bacopa Monniera (Brahmi) - to zioło stosowane na wypadanie włosów i wszelkie problemy skórne. Ma dobry wpływ na układ nerwowy.
Sida Cordifolia (Bala)
Sida Cordifolia (Bala) - wzmacnia włosy in nadaje im witalności.
Butea Monosperma (Palasa)
Butea Monosperma (Palasa) - gatunek tropikalnego drzewa z rodziny bobowatych, pochodzący z południowej Azji, stosowana w kuchni indyjskiej oraz jako środek na porost włosów.
Trigonella Foenum Graecum (Bockshornklee)
rigonella Foenum Graecum (Bockshornklee) - kozieradka, ma właściwości przeciwzapalne. Dobrze wpływa na skórę trądzikową, skutecznie eliminuje wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost. W zapachu przypomina bulion/rosół. Nasiona kozieradki wykorzystywane są w produkcji olejków, kremów oraz jako płukanka do włosów.
Abrus Precatorius
Abrus Precatorius - modligroszek różańcowy, bogaty w bioflawonoidy (przeciwutleniacze), które chronią przed szybszym starzeniem. Zapobiega wypadaniu włosów.
Emblica Officinalis
Emblica Officinalis - amla, ekstrakt z indyjskiego agrestu, dodany do mieszanki hennowej ochładza odcień brązu spowodowany przez np. Lawsonia Inermis (Henna). Dodatkowo odżywia włosy i skórę głowy oraz zapobiega przedwczesnemu siwieniu. Nadaje włosom blask, wzmacnia, ochrania przed infekcjami skóry, usuwa łupież, przyśpiesza wzrost, zapobiega wypadaniu.
Citrullus Colocynthis (Koloquinthe)
Citrullus Colocynthis (Koloquinthe) - arbuz kolokwinta, przyspiesza wzrost włosów, zapobiega wypadaniu włosów.
Rosmarinus Officinalis Essential Oil (Rosmarin)
Rosmarinus Officinalis Essential Oil (Rosmarin) - rozmarynowy olejek eteryczny, pobudza wzrost włosów, ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Używany w aromaterapii - stymuluje układ nerwowy, usprawnia procesy myślenia i pobudza seksualnie.
Daucus Carota Seed Oil (Karottenol)
Daucus Carota Seed Oil (Karottenol) - olej z marchwi, chroni przed promieniowaniem słonecznym, zawiera beta-caroten. Tonizuje, wyrównuje koloryt skóry. Chroni przed działaniem wolnych rodników. Odżywia włosy.
Tocopherol
Tocopherol - pochodna witaminy E, przeciwutleniacz, nawilża, odbudowuje skórę, zapobiega utlenianiu się cennych olei w produkcie.
Cinnamomum Camphora (Kampfer)
Cinnamomum Camphora (Kampfer) - cynamonowiec kamforowy, wytwarza olejek kamforowy, odkaża, pobudza krążenie. Stosowany przy trądziku i wypadaniu włosów.
Onosma Hispidum
Onosma Hispidum - roślina, która łagodzi podrażnienia i rany.
Linalool
Linalool - linalol, składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach konwalii, potencjalny alergen.
Limonene
Limonene - limonen, składnik kompozycji zapachowej, imituje zapach skórki cytrynowej, potencjalny alergen.
Komentarze
Wysłane przez Julia w 08.07.2014 Adres
Czytałam na forum, ze włosy
Czytałam na forum, ze włosy bardzo dobrze robi też Olejek Soraya świat Natury - 5 drogocennych olejów. Kilka razy nawet robiłam taki zabieg ale na spektakularne efekty chyba muszę jeszcze poczekać. Sam olejek do twarzy jest idealny.
Przyznam szczerze, że nie
Przyznam szczerze, że nie słyszałam o tym olejku Soraya :) Na pewno sprawdzę co to za olejek.
Wysłane przez Beata w 24.03.2017 Adres
Od niedawna natrafiłam na
Od niedawna natrafiłam na Twój ( Pani) blog, przyznam, że zawsze bałam się, olejowania włosów, gdyż włosy szybko mi się przetłuszczają i mam cienkie bardzo podatne włosy. Fryzjer określił, że jest ich dużo ale są cienkie. Spróbowałam po ostatniej hennie ok. tygodnia temu, według Twoich porad z Khadi, 2 godz. O dziwo nie są bardzie tłuste niż do tej pory ale wyraźniej bardziej błyszczą i wyglądają na zdrowsze. Może to dlatego, że też miałam przerwę w hennowaniu i henna dała też im siłę.
Jak pisałam na e-mail, po przeczytaniu Twojego bloga spojrzałam inaczej na swoje włosy. Dziękuję, że trafiłam właśnie TU.
Cieszę się Beato, że mój blog
Cieszę się Beato, że mój blog "przyczynił" się do tego że inaczej podchodzisz do swoich włosów. :) Stajesz się chyba włosomaniaczką? :)
Wysłane przez Beata w 24.03.2017 Adres
Możliwe :-), nie ma tyle
Możliwe :-), nie ma tyle cierpliwości, ale zaczęłam się bardziej starać. Poleciłam Twojego Bloga koleżankom z pracy :-)
Nie mam tak pięknych włosów jak twoje. Na razie tylko raz w tygodniu nałożyłam olej, ale spróbuję może co drugie mycie.
Dziękuję.
Zawsze od czegoś się zaczyna.
Zawsze od czegoś się zaczyna. :)
Dodaj komentarz